Autor Zpráva
lopik
Profil
mam par otazok ohladom SEO:
1. za aky cas by mal Google zaindexovat moje stranky ked mu ich podhodim na strankewww.google.com/addurl/?
2. ma nejaky vacsi vyznam pouzivat robots.txt? ak ano aky?
3. dokaze google alebo vseobecne vyhladavace SEO sklonovat slova alebo treba pre kazdy tvar slova stranky osobne prisposobovat?
4. je dobre mat na svojich strankach tie rozne reklamy od google na strankach? pomoze to nejako pageranku alebo vseobecne postaveniu webu?
5. je dobre pouzivat rovnake keywords a descriptions alebo by bolo lepsie tieto dva meta tagy pouzivat s roznym obsahom?
6. ked vytvorim stranku je lepsie aby bol z nej odkaz na moje stranky s celou adresom t. j. www.nieco.sk?

Budem rad ked mi odpoviete na tieto otazky. dakujem
Railbot
Profil
lopik
1. Doba se určit nedá, to podstrčení na to nemusí mít vůbec žádný vliv. Nic si tím nezaručíš.
...
4. Ne.
5. Určitě s různým obsahem, protože obsah tagu description se objevuje při vyhledávání hned pod názem webu, takže je to vlastně první věc, která pomůže uživateli tvůj web idetifikovat (přečíst si o čem je apod.)
...
nightfish
Profil
ad 1) googlí robot může navštívit stránky celkem brzy (vyčteš z logu webserveru), nicméně než stránka probublá do indexu může chvíli trvat (tak měsíc až tři)

ad 2) ano má, používá se třeba v případě, že chceš zabránit indexování části webu

ad 3) google skloňovat neumí, seznam ano (pakliže se bavíme o češtině), nicméně je vhodné v textu uvádět klíčová slova ve vícero pádech (nicméně je třeba pamatovat na to, že píšete text pro lidi a ne pro vyhledávače)

ad 4) jestli myslíš adsense, tak vliv na PR nulový, maximálně ti ze zobrazených reklam může přitéct trochu peněz

ad 5) keywords = klíčová slova, description = textový popis obsahu stránky - z toho plyne, že používat stejná slova v obou je hloupost - do description každé stránky shrňte několika málo větami obsah stránky. V případě, že je meta description na stránce přítomen a obsahuje hledané klíčové slovo, zobrazuje jej google na stránce s výsledky.

ad 6) nejlepší by bylo, kdyby na tvou stránku byly odkazy, které obsahují klíčové slovo (takže máš-li klíčové slovo v názvu domény a lidé na tebe budou odkazovat názvem domény, tak je to dobře)
lopik
Profil
nightfish
ti ze zobrazených reklam může přitéct trochu peněz
ako to myslis?
nightfish
Profil
lopik
ako to myslis?
myslím to tak, že Google AdSense... zobrazuješ reklamy inzerentů a Google ti platí za každý proklik
lopik
Profil
nightfish
takže máš-li klíčové slovo v názvu domény a lidé na tebe budou odkazovat názvem domény, tak je to dobře
a keby som dal tomu odkazu title s klucovimi slovami tak by to mal ten odkaz vacsi vyznam pre moje stranky?
nightfish
Profil
lopik
ne, obsah atributu title nemá sebemenší vliv
lopik
Profil
myslite si ze by mi SEO zozral odkaz na moju stranku ktory by bol na obrazku ktory by mal velkost 1X1px a s altom s klucovimi slovami dolezitymi pre moju stranku alebo by bolo lepsie spravit div s absolutnou poziciou top="-40px" v ktorom by sa nachadzal odkaz s klucovimi slovami. taketo odkazy si myslim ze by si nik nevsimol ale je tu otazka ci mi to SEO zozerie.
nightfish
Profil
lopik
k čemu by to bylo dobré? stránka, na které by byl ten odkaz se stydí za to, že na tvoje stránky odkazuje?
lopik
Profil
nie len by sa to tam s tymi klucovimi slovami nehodilo. myslis ze by sa to tak dalo bez toho aby ma SEO penalizoval?
nightfish
Profil
SEO = Search engine optimization (do češtiny se překládá jako Optimalizace pro vyhledávače)
tedy SEO tě nikdy penalizovat nebude, maximálně tak SE

jinak já sám za sebe bych tuto techniku nepoužil, nicméně rozhodnutí je na tobě
lopik
Profil
nightfish
myslis ale ze je to bezpecne? je podla teba bezpecnejsie pouzit ten obrazok alebo div?
koudi
Profil
myslis ale ze je to bezpecne? je podla teba bezpecnejsie pouzit ten obrazok alebo div?
Nejbezpečnější je podle mě nepoužívat tyhle 'triky'.
lopik
Profil
koudi
asi mas pravdu ale podla mna keby som pouzil ten obrazok s altom tak by ma nepenalizovali.
tiso
Profil
Len doplním:
2) pokiaľ ten súbor neexistuje tak server generuje error 404 file not found. Takže pokiaľ nechceš mať bordel v logoch a nemáš špeciálne požiadavky na neindexovanie časti stránok tak je dobré mať ho aspoň vytvorený (s nulovou veľkosťou). Pomocou robots.txt môžeš napríklad znížiť traffic serveru - zakážeš indexovanie obrázkov, či iných súborov ktoré nechceš aby sa vyskytovali vo výsledkoch vyhľadávania.
Darth Nihilius
Profil
myslis ale ze je to bezpecne? je podla teba bezpecnejsie pouzit ten obrazok alebo div?
Bezpečné není nic. Pokud to použiješ, dřív nebo později to někdo, nejspíš konkurence, práskne. A protože SE nemají tyto praktiky v lásce, zabanují ti celý web.
Ondra_xxxx
Profil *
to lopik: Mno robots.txt má určitě význam. Jak už tu někdo vzpomínal, zakážeš pomocí něj indexování určitých (vybraných stránek). To má velký význam např. v SEO, kdy navrhuješ strukturu vnitřních odkazů, což je jeden z velmi důležitých ON PAGE faktorů ovlivňující výslednou optimalizaci tvojí stránky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0