Autor Zpráva
shamania
Profil
Možná se trápim s prkotinou, ale třeba ne.. :) příklad: nějaká firma se jmenuje Jan Novák, je lepší doména JanNovák.cz nebo NovákJan.cz ? popřípadě co říkáte na použití pomlček v doménách v rámci SEO (Jan-Novák.cz)?
smajli
Profil
google ti vezme při hledání např. Novak všechny tři zápisy, Seznam ti vezme pouze s pomlčkou, Jyxo - tomu je to jedno, ostatní nevim, jak to vezmou potenciální návštěvníci, to si urči sám :-)
Timy
Profil
Pomlčky osobně nemám rád a jména se v češtině pokud vím uvádí ve tvaru jméno příjmení, ne naopak, takže bych se toho držel i v URL.
Railbot
Profil
Pro Google je JanNovák jedno slovo. Jan-Novák už slova dvě. Proto bych volil variantu s pomlčkou. Nebo to tak už není?
Pavel Calta
Profil
Jsem také pro pomlčky. je lepší www.knihy-ivan.cz než www.knihyivan.cz
djlj
Profil
Já bych koupil doménu s i bez pomlčky a přesměrovával bych to z verze bez pomlčky na verzi s pomlčkou; všude bych však uváděl adresu bez pomlčky.
habendorf
Profil
A ještě lepší než jan-novak.cz je IMHO třeba bublifuky.cz nebo garazova-vrata.cz.
Railbot
Profil
habendorf
To bylo k tématu nebo jsi přáve dorazil z hospody? :p
habendorf
Profil
Railbot: To bylo k tématu nebo jsi přáve dorazil z hospody? :p

To bylo k tématu. Co budeš googlit, když budeš potřebovat koupit bublifuk? "jan novak" asi ne :o)
Railbot
Profil
habendorf
Když budu potřebovat na stránky Jana Nováka, tak budu googlit jan novák a ne bublifuk :))
habendorf
Profil
Railbot: Pro osobní stránky určitě. Pro firemní je to otázka. Uznej že "jakpsatweb" je lepší než "janovsky".
(ok, jpw není firma, ale příklad je to dobrý)
Petra
Profil
OT: Občas mám pocit, že se tu schválně pokládají blbé otázky, aby se dostaly pokudmožno blbé odpovědi :-)

Co nechápu je, proč by doména měla být NovákJan.cz, když se firma jmenuje Jan Novák - hrozí, že si lidé budou plést pořadí? Pak ano, zaregistrujte obě, primárně používejte správnou, to je snad logické.

S pomlčkou nebo bez? Je název firmy klíčové slovo? Existují na internetu relevantnější stránky na název této firmy než samotný web firmy? Nebo proč je třeba řešit pomlčky?

Bavíme se opravdu o firmě nebo o nějakém hypotetickém webu na cokoliv? Pak je odpověď nejednoznačná a nekonkrétní otázka pozbývá smyslu a v úvahu může přijí novák i bublifuk.
Timy
Profil
habendorf
"Co budeš googlit, když budeš potřebovat koupit bublifuk? "jan novak" asi ne :o)"
A co má s tím co společného URL webu? :o) IMHO URL je zrovna v SEO docela nepodstatná. Jinak obecně je také podle mě lepší mít v URL název firmy, než konkrétní výrobek. Přece jenom líp z pohledu firmy zní, když někdo řekne "koupil jsem to u Jana Nováka" než "koupil jsem to na bublifuky.cz".
habendorf
Profil
Přece jenom líp z pohledu firmy zní, když někdo řekne "koupil jsem to u Jana Nováka" než "koupil jsem to na bublifuky.cz".

A co "našel jsem to u Lukačoviče" x "našel jsem to na Seznamu" ?
Nebo "na Amazonu" x "u X.Y." ?
Railbot
Profil
habendorf
Pro osobní stránky určitě. Pro firemní je to otázka. Uznej že "jakpsatweb" je lepší než "janovsky".
Tak to je bez debat. Nebudu hledat prodejnu bublifuků podle majitele, to je jasné :)

Petra
Nebo proč je třeba řešit pomlčky?
Protože bez pomlčky je JanNovák jedno slovo a s polmlčkou dvě. A Kdo bude hledat jannovák? Nikdo. A kdo Jan Novák? Většina.

Timy
Přece jenom líp z pohledu firmy zní, když někdo řekne "koupil jsem to u Jana Nováka" než "koupil jsem to na bublifuky.cz".
Tak o tom by se dalo polemizovat. Bublifuky.cz dávají jasně najevo, že tam se prodávají bublifuky, najdu tam bublifuky...budu vědět, že tam se to bublifukama opravdu zaývá a lépe se to pamatuje, než že nějaký Jan Novák prodává bublifuky...
Timy
Profil
habendorf
Čekal jsem, že bude v protipříkladu použit zrovna seznam :-).

Co třeba "mám stránky od Plaváčka" x "mám stránky od tvorba-www-stranek.cz"? Zkrátka pokud bych už nějakou tu firmu založil, dal bych do URL název té firmy, ať už by se jmenovala jakkoliv, nedával bych tam "prodavam-nejlevnejsi-auta-na-trhu.cz". Pokud by se ta firma jmenovala po mé osobě, dal bych do URL mou osobu...
Timy
Profil
habendorf
"Nebo "na Amazonu" x "u X.Y." ?
My si asi moc nerozumíme, pokud budu mít firmu Kyberšrot, jasne že si dám doménu kybersrot.cz a ne lukashavrlant.cz. Jde mi o případ, kdy se firma jmenuje po tom človíčkovi, jak je psáno v prvním příspěvku.
Petra
Profil
Railbot
Protože bez pomlčky je JanNovák jedno slovo a s polmlčkou dvě. A Kdo bude hledat jannovák? Nikdo. A kdo Jan Novák? Většina.

To sice ano, ale firma, která se jako jediná (tak to u firem dost často bývá) jmenuje Jan Novák má sama o sobě dostatečně velký potenciál na to, aby byla na slovo Jan Novák první, ať už je její doména jakákoliv. Pokud nezvládne toto, dobrá doména už jí stejně nezachrání.
habendorf
Profil
Timy
My si asi moc nerozumíme, pokud budu mít firmu Kyberšrot, jasne že si dám doménu kybersrot.cz a ne lukashavrlant.cz. Jde mi o případ, kdy se firma jmenuje po tom človíčkovi, jak je psáno v prvním příspěvku.

Jo, to máš pravdu.
Knopi
Profil
Já bych řekl, že hlavní kritérium je to, že si autor musí uvědomit k čemu daná stránka má sloužit. Tzv.:

- Pokud se bude jednat o firmu, je logické, že doména by měla budovat značku (ADIDAS třeba) a né klíčové slovo.

Navíc klíčové slovo v doméně, to je úplně poslední hledisko, ke kterému vyhledávače přihlíží.
shamania
Profil
Takovou smršt názorů jsem nečekal :) ani nemusím reagovat a ptát se znova.. zvládli jste to za mě - díky! A na závěr ještě dodám, že po přečtení tohoto tématu jsem se rozhodl pro doménu JanNovák.cz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0