Autor Zpráva
Blueberry
Profil
Zdravím,
tvořím vícejazyčný web, který má následující strukturu:

domena.com/cs/...
domena.com/en/...

Když uživatel přijde na hlavní stránku domena.com, tak zjistím jazyk, který je pro něj nejvhodnější (podle http accept language), příp. použiji výchozí a potom jej s pomocí hlavičky location přesměruji na určenou jazykovou verzi.

Teď mě ale zajímá, co na to řeknou vyhledávače? Když přijde na hlavní stránku předá mi nějakou smysluplnou hlavičku accept language a nechá se přesměrovat dále nebo v indexaci vůbec nepokračuje?

Díky
Blueberry
tiso
Profil
pokračuje, otázne je či mu dovolíš prehliadať aj ostatné jazykové verzie...
Blueberry
Profil
Na další jazyky by se měl snad dostat z té jedné verze, kterou mu naservíruji, protože v ni bude někde výběr jazyků s odkazy na ostatní verze.
Yuhů
Profil
> Teď mě ale zajímá, co na to řeknou vyhledávače?

no, vyhledávače moc šťastní nebudou. Konkrétně na to řeknou, že ti zaindexují jen jeden jazyk

> Když přijde na hlavní stránku předá mi nějakou smysluplnou hlavičku accept language a nechá se přesměrovat dále nebo v indexaci vůbec nepokračuje?

Čeští roboti běžně předávají hlavičku accept-language: cs. GoogleBot nikoli. Zjednodušeně řečeno se pak GoogleBot nemá jak na tu českou verzi dostat.
tiso
Profil
Yuhů - ja to chápem tak že sa dostane na default verziu...
Blueberry pokiaľ tá verzia nezávisí na cookie či nejakých hlavičkách tak dostane...
Marek Prokop
Profil
Dušane, mýlíš se. To, co Blueberry popisuje, je zcela standardní postup, se kterým Google nebude mít problém. Na jiný než výchozí jazyk se dostane přes odkazy v té výchozí jazykové verzi. Dále předpokládám, že Blueberry bude budovat zpětné odkazy výhradně na jednotlivé jazykové verze a nikoli na kořen domény.
Yuhů
Profil
> Na jiný než výchozí jazyk se dostane přes odkazy v té výchozí jazykové verzi.

což ovšem nevím, Marku, z čeho usuzuješ. Původní dotaz tuto informaci neobsahoval. Ty implicitně předpokládáš, že jazykové verze odkazy provázané budou. Já jsem implicitně předpokládal, že tam odkazy nebudou.
Marek Prokop
Profil
Není to v původním dotazu, ale je to upřesněno hned v druhém Borůvkově příspěvku :-)

Takže závěr: Pokud budou všechny jazykové verze navzájem prolinkované klasickými odkazy (klidně třeba "vlaječkami") a zpětné odkazy (katalogy apod.) se budou budovat pro úvodní stránky jednotlivých jazykových verzí, je popisované přesměrování OK. Nebude-li platit alespoň jedna podmínka z předešlé věty, popisované přesměrování OK není.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0