Autor Zpráva
Keilew
Profil
Google už zakopl o moji stránku 3x, Jyxo zatím vůbec. Čím to?
A poddotaz: Google neskloňuje, to je jasný. Je velká vada, když v title stránky "mažu med kolem huby" právě Googlu, přičemž návštěvník je z těch 1.pádů mírně zmaten? Např.: kapela Bublifuk - rock - Praha - plesy, svatby, zábavy - Středočeský kraj...
DJ Miky
Profil
Je velká vada, když v title stránky "mažu med kolem huby" právě Googlu, přičemž návštěvník je z těch 1.pádů mírně zmaten?

Stránky děláš pro návštěvníky, ne pro vyhledávače. Pokud je logičtější a lepší titulek bez 1. pádů, použij ho a nehleď, co se líbí Googlu...
Keilew
Profil
DJ Miky
Pak ale nemůžu počítat s pole-position v klíčových dotazech...
tiso
Profil
Keilew - zamysli sa čo ľudia budú vyhľadávať...
Keilew
Profil
tiso

Fajn, mám třeba v title: "pražská zábavová kapela", ale asi málo lidí bude psát toto do Googlu. Asi napíšou jako já: "zábavová kapela Praha". A jsem namydlenej. To, co mám v title je logický, ale nevhodný pro vyhledávání. To "pražská" je celkem k ničemu. Dále jak ošetřit alternace názvosloví: kapela, skupina, orchestr... Jsou to synonyma (do jisté míry), ale to google opět neumí (Jyxo tuším ano)...
Timy
Profil
Keilew
Zábavová? Co to je? :-)

Jinak si nejsem úplně jistý, jestli by BFU zkoušel hledat "zábavová kapela Praha". Spousta dotazů má například formu "jak v malování oříznout obrázek", místo pro nás ne_tak_úplně_BFU možná logičtějšího "ořez obrázku malování".
Keilew
Profil
Timy

to je odborný pojem:-) Chceš-li, tak taneční nebo plesová, ale to přesně nevystihuje. Dokonce i seznam.cz má složku "zábavové kapely";-)
To je opravdu zajímavá myšlenka. Jsou k tomu ještě nějaké názory? Osobně mi přijde opravdu krkolomné psát: "brněnská kapela" místo "kapela Brno"... že by degenerace?:-)
djlj
Profil
Keilew
Timy měl asi na mysli to, že každý napíše zábavní (nebo zábavná) a těžko zábavová. To jsem opravdu ještě nikde neviděl; neznám nikoho, kdo by to takto krkolomě psal nebo říkal.


Úprava: aha, až teď mi došlo, že to je kapela, která hraje na zábavách :D. A já pořád přemýšlel, co to znamená :D. Nebrte tedy předchozí řádky v potaz.
Marek Prokop
Profil
Keilewe, uvažujete velmi správně a Vaše otázky týkající se obsahu TITLE jsou jedny z nejlepších, které se tady za dlouhou dobu objevily. S tímto přístupem se v SEO neztratíte.

Do svých úvah ale musíte zahrnout ještě pár dalších faktorů, zejména tyto:

1) TITLE je sice hodně důležitý prvek, ale to neznamená, že musejí být všechna slova v něm. Čím je slovo méně konkurenční, tím méně je nutné, aby v TITLE bylo. Méně konkurenční slova stačí mít v běžném textu a případně v dalších prvcích (např. URL nebo texty zpětných odkazů).

2) Fráze "pražská zábavová kapela" a "zábavová kapela Praha" mohou znamenat různé věci a lidé jimi mohou různé věci hledat. Pokud tomu tak je, je vhodnější každou z těchto frází umístit na samostatnou stránku. To povede k vyššímu konverznímu poměru a zároveň to Váš problém s TITLE vyřeší.
Keilew
Profil
djlj a ostatní

Přišel jsi na to správně. Jako důkaz dávám link do seznamu. Poslední složka je "zábavové kapely a revivaly".

Marek Prokop

Vaše slova mě velice těší:-) Zařídím se podle Vašich rad - ad 2) je perfektní řešení. Děkuji mnohokráte!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0