Autor Zpráva
Lubosb
Profil *
Ahojte
potrebujem v názve domény dve slová, ale neviem čo je lepšie.
(napr. www.geodetickeprace.sk www.geodeticke-prace.sk)
Z pohľadu bežného človeka, alebo SEO.
Tiež očakávam, že ľudia skúsia naslepo napísať adresu, čo napíšu skôr pomlčku alebo nie?
Ideálne by bolo mať asi obe, ale ak máte názor...
Timy
Profil
pokud není možné mít obě, volil bych bez pomlčky
Petr Tichý
Profil
Já míval chvilku (asi měsíc) adresu (jméno) s pomlčkou mezi jménem a příjímením. Po nějaké době jsem ale koupil i doménu druhou a na starou umístil zprávu o přesunutí. Zjistil jsem, že je to větší zvyklost bez pomlčky. I když si myslím, že je to škoda.
Inpocasi
Profil
Pochybuju že tohle lidi budou psát rovnou do řádku na adresu.

Když někde uvidím potom ve vyhledávači www.geodeticke-prace.sk rychleji pochopím o co se jedná než u zněti slov jako www.geodetickeprace.sk
Filips
Profil
Já bych šel do domény s pomlčkou.
smajli
Profil
Když má uživatel zájem, zapamatuje si cokoliv. Taky jste si určitě zapamatovali jakpsatweb. Ovšem v rámci seo bych řekl, že by bylo lepší dvě slova s pomlčkou.
souki
Profil
V tomto případě bych byl pro pomlčku z vizuálního hlediska i SEO... s pomlčkou je to zkrátka mnohem lépe vidět vzhledem k délce slov
Timy
Profil
Inpocasi
A proč ne?

Jinak co se týče vizuálního hlediska - jednou jsem na autobusu viděl dvojslovný název webu bez pomlčky, ale s drobnou mezerou, nějak takhle: www.geodeticke prace.cz. Šlo to přečíst naprosto v pohodě a mezera byla spíše decentní, takže by ani nějakého BFU nemělo napadnout ji psát i do pohlížeče. A z hlediska SEO IMHO URL AFAIK ;-) nepatří mezi nejdůležitější faktory. Ale hlavně pomlčky nemám rád, přiznávám se, standardně totiž předpokládám, že tam ta pomlčka není, až když mi verze bez pomlčky hodí 404, zkusím teprve s pomlčkou. Kdo si má pamatovat, který web má pomlčku a který ne.
venca163
Profil
Lubosb
s pomlčkou, lépe se to čte, a vyhledávače (google) to vidí jako dvě slova
souki
Profil
IMHO jsou pomlčky takovou 2.0 vymožeností poslední doby... A proč? Verze bez pomlčky jsou obsazené a na školení Seznamu někdo řekl, že je to lepší..
Peca
Profil
Ono se to taky dá vizuálně napsat jako www.GeodetickePrace.cz. Myslím, že velikost písmen v doméně se snad nerozlišuje, kdyby to náhodou chtěl někdo opsat přesně.
Lubosb
Profil *
to Inpocasi: ja viem, že nikto nebude písať geodetickeprace rovno do prehliadača, ako som napísal jedná sa len o príklad, keďže nad presným tvarom príslušnej domény sa zatiaľ len zamýšľam.

to Timy & Peca: pekné riešenia bez pomlčky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0