Autor Zpráva
meca
Profil
Teď mě napadlo... Jak se vyhledávače chovají k vnořeným tagům do nějakého toho důležitého (či jak se tomu nadává) tagu? ...

Jako myslím třeba <h1><span>nadpis</span></h1> ? Neubírá ten span drahocený znaky klíčovým slovům v h1? Či tak něco? :)
Marty
Profil
Neřekl bych, že by tato konstrukce měla nějak ubrat na vážnosti tagu h1.
habendorf
Profil
<h1><span>nadpis</span></h1>

Na druhou stranu nevím proč používat tenhle zápis.
Martin Kuželka
Profil
Vzhledem k tomu, že div, span jsou neutrální značky, nevidím důvod, proč by vyhledavače měly ubírat na hodnotě třeba nadpisům, které span nebo div obsahují...
Béďa
Profil *
habendorf>> ten zápis se dá použít třeba v případě když chci dát místo <h1> nějakej obrázek.
S vypnutými styly tam bude <h1> a ve stylech si text nadpisu odsunu někam dopryč.
Martin Kuželka
Profil
A nemá to být spíš <h1>Text<span></span></h1>?
habendorf
Profil
Béďa: No to bezesporu, sám jsem tady o tom nedávno psal, dokonce IMHO lepší způsob než text nadpisu odsunu někam dopryč.

Ale já myslel konkrétně <h1><span>nadpis</span></h1>.
habendorf
Profil
Martin Kuželka: Ano, přesně tak, viz můj poslední příspěvek.
Yuhů
Profil
> ako myslím třeba <h1><span>nadpis</span></h1> ?
> Neubírá ten span drahocený znaky klíčovým slovům v h1? Či tak něco? :)

Vyhledávačům jsou takovéhle konstrukce většinou ukradené. Pokud vím, ve všech českých technologiích si parser spanů nevšímá. Nevím, jak Google, ten by znaky jakoby ubírat mohl, ale moc bych tomu nevěřil.

Nicméně já bych se takový zápis <h1><span>nadpis</span></h1> dost zdráhal použít ne kvůli vyhledávačům, ale kvůli sobě jako autorovi. Dost by mi to přidělávalo práci.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0