Autor Zpráva
janavk
Profil
Dávám si na svých stránkách práci s optimalizací - title, h1, obsah, odkazy, url - snažím se dávat tam klíčová slova, která vyhodnocuje Seznam jako nejhledanější.
Když přejdu na redakční systém a nebudu mu zasahovat do kódu, dojde ke zlepšení nebo zhoršení optimalizace? Např. proto, že url budou zbytečně dlouhé kvůli kódům z databáze?)
Joker
Profil
Asi podle toho jaký konkrétní RS, ale tipuju, že ke zhoršení. Skript redakčního systému se těžko může vyrovnat ruční optimalizaci na každé samostatné stránce.
Ovšem jednak není pravda, že s RS se nedá zasahovat do kódu a jednak je otázka, zda ta ruční optimalizace ve srovnání s RS má efekt úměrný tomu, kolik to stojí času a práce.
mat
Profil
janavk

jak už ti jinde napsal Plaváček - tvůj web je velice nepřehledný - návštěvníky, které získáš jakousi domnělou optimalizací (co když Seznam změní algoritmy řazení výsledků?) ztratíš právě touhle nepřehledností. Hloubáš trošku nad nesmysly, třeba ta url nemusí být vůbec dlouhá apod. - stačí si jen někde v rs (já opět doporučím wordpress) nastavit, jaký tvar má url mít...
Railbot
Profil
janavk
I tak primitivní (v dobrém slova smyslu) RS jako je například RS2 lze různě nastavit a nakonfiguovat, že není nejmenší problém ani s pěknými url (takový důležitý základ). Dle mého redakční systém, ve kterém lze upravovat šablony a vkládat svůj, může webu jedině prospět. Nemá ovšem házet do rs osobní web o pár stránkách, který budeš aktualizovat vždy akorát na vánoce.
janavk
Profil
mat: jak už ti jinde napsal Plaváček - tvůj web je velice nepřehledný:

To myslíš vážně? Můj web (jakpodnikat) je velice nepřehledný? Od Plaváčka si to nepamatuju a pak už mi to řekl jen jeden člověk, od všech ostatních mám jen samé pochvaly a je je jich opravdu hodně. Takže teď fakt nevím a zajímalo by mě to: myslíš, že ty info, co tam všechny mám, se dají seřadit přehledněji? Byl bys hodný a uvedl nějakáý příklad nebo příklady? Přehlednost byla pro mě totiž nade vše (kromě optimalizace) a mě osobně už další zlepšení nenapadá.
mat
Profil
janavk

ano, myslím to vážně:

viz tento thread: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=27&topic=6 2521

konkrétně pak:

janavk

To je pak těžké. Pokud má tento web ambice vydělávat, pak je nutné sáhnout do peněženky a zaplatit nějakému solidními webdesignerskému studiu za nový design. I když v tomto konkrétním případě není jednoduchá grafická podoba na škodu. Co je ale horší, že celý web je absolutně nepřehledný a po pár kliknutích jsem definitivně zabloudil. Absolutně netuším, kde se právě ve struktuře webu nacházím a zmateně odcházím jinam.
janavk
Profil
Mate, díky, já to četla až teď. Asi jste mě přesvědčili, že bych to měla zkusit někomu zadat. Takže půjdu do jiného tématu a zkusím vyhlásit soutěž. No, nevím, jak dopadnu.
Marek Prokop
Profil
Mrzí mne to, ale zřejmě se s Plaváčkem neshodnu. Mně připadá web Jak podnikat přehledný dost a na to, že to je amatérská práce, ho po stránce webdesignu i SEO považuji za mimořádně nadprůměrný. Navíc má asi i velmi dobré výsledky -- inzeruji na něm od jara (to Jana zřejmě ani neví), za tu dobu se jeho inzertní výkon zvýšil skoro desetkrát a já na něm dosahuji jak absolutně (počet konverzí), tak relativně (náklady na konverzi) nejlepších výsledků ze všech obsahových webů z oboru. Kdyby lidé kvůli nepřehlednosti utíkali pryč, asi by to těžko bylo možné.

Nicméně k původní otázce. Dobře implementovaný redakční systém může z pohledu SEO pomoci tím, že umožní takovou práci s obsahem a zejména se strukturou a navigací webu, která by klasickým "ručním" způsobem byla neúnosně nákladná. Problém je v tom, že nasazením CMS jde nejenom hodně získat, ale i hodně ztratit, protože zatím žádný z volně dostupných systémů není bez chyb.

Já bych pro takový web použil Drupal, ale už bych se hodně rozmýšlel, zda ho doporučit někomu, kdo SEO výborně neumí a nemá moc času systém pečlivě nastudovat a vyladit. Wordpress, který tu někdo zmínil, se na takový web IMHO nehodí vůbec.
Plaváček
Profil
Marek Prokop

Já netvrdil, že web je špatný. Dovolil jsem si poznamenat, že jsem se záhy ztratil. Možná by stačila maličkost - drobečková navigace a vyznačení aktuální stránky v navigaci, kde se právě nacházím.

Možná jenom nejsem typický uživatel a obyčejný návštěvník problém nemá. Možná už jsem mírně zdeformován svou profesí. Musím se nad sebou zamyslet :)
mat
Profil
Marek Prokop

ono, Marku, podle mě (já zmínil Wordpress) je docela jedno na čem to pojede - on ten web nemá žádnou konkurenci (web, shrnující základní informace o podnikání pro začátečníky) a proto ani není divu, že nikomu ta nepřehlednost moc nevadí - chybí možnost volby a člověk, který informace o tom, jak podnikat potřebuje najít, je tam prostě najde, protože mu nic jiného nezbývá...

A teď trochu OT - rád si čtu ve tvém návodu jak psát úspěšný blog - snad se janavk nebude zlobit, možná si udělám čas a zkusím jí trochu zakonkurovat... a třeba na Wordpressu...
Plaváček
Profil
janavk

Ještě drobnost k SEO. Díval jsem se, že si měříš návštěvnost přes Toplist, zkus si tam vložit kód, který ti bude zjišťovat, odkud a na jaká slovní spojení návštěvníci přicházejí ( http://www.toplist.cz/edit/?a=l&n=280075 ).

A pak si vstup do statistik zahesluj. Pro případnou konkurenci by to mohlo být skvělé vodítko, jak tě ve výsledcích vyhledávání převálcovat.

Doplněno: pokud používáš serverové statistiky, pak úprava kódu Toplistu samozřejmě není nutná.
janavk
Profil
Plaváček: odkud a na jaká slovní spojení návštěvníci přicházejí :
Přesně tohle mám ve statistikách od hostingu, takže se mi to zdálo zbytečné mít to i tady.
zahesluj: já to mám přístupné kvůli inzerentům, aby věděli, že mi tam chodí lidi.

Marek Prokop: inzeruji na něm od jara (to Jana zřejmě ani neví): Mohu vědět, jak tam inzeruješ? Přes AdWords?
Plaváček
Profil
janavk

Přesně tohle mám ve statistikách od hostingu, takže se mi to zdálo zbytečné mít to i tady.

Jo, už jsem si to uvědomil také :)
Marek Prokop
Profil
Možná by stačila maličkost - drobečková navigace a vyznačení aktuální stránky v navigaci, kde se právě nacházím.

Plaváčku, no jo, ale co když se opravdu nenacházíš NIKDE? Drobečková navigace je fajn pro weby s jednoznačnou a rigidní navigační strukturou. Web Jak podnikat ale ze své podstaty tíhne spíše k asociativnímu uspořádání (podobně jako třeba Wikipedia) a drobečková navigace by ho mohla dost poškodit.

Pokud jde o SEO, platí totéž -- na některých webech drobečková navigace pomáhá, na jiných škodí. Z praxe bych to odhadoval tak, že sice častěji pomáhá, ale jen trochu, zato když škodí, škodí hodně. Pro sebe jsem z toho už kdysi vyvodil zásadu, že droběčkovou navigaci použiju jen v případě, že jsem si její správností absolutně jistý (což je výjimečné).

podle mě (já zmínil Wordpress) je docela jedno na čem to pojede

Asi je, ale Wordpress přeci jen beru jako systém pro zpravodajský obsah. Jak Podnikat je asi spíše znalostní databáze a na to je Drupal ideální.

snad se janavk nebude zlobit, možná si udělám čas a zkusím jí trochu zakonkurovat

Nevím jak Jana, ale já se jako inzerent určitě zlobit nebudu -- čím víc kvalitních webů, tím nižší ceny :-)
Marek Prokop
Profil
Mohu vědět, jak tam inzeruješ? Přes AdWords?

Ano.
janavk
Profil
mat:možná si udělám čas a zkusím jí trochu zakonkurovat:
když na mě budeš i odkazovat, tak se zlobit nebudu :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0