Autor Zpráva
Johny666
Profil *
Nedavno jsem na nas web (nevim, jestli muzu uvest, aby to nebylo povazovano za spam..) umistil filtr vypisu v podobe vyskakovaciho menu, ktere pracuje na bazi absolutniho pozicovani skrytych prvku <ul><li> (left:-999em), ktere se pri prejeti kurzorem mysi zobrazi (=napozicuji normalne). Jenze ted se docela snizila navstevnost a i kdyz Jyxorank se nezmenil, s-rank na strankach s tim vypisem vubec neni.. Bohuzel si nepamatuju, jestli tam predtim byl :(
Kazdopadne se chci zeptat, jestli nekdo z vas nema zkusenosti s 'trestanim' vyhledavacu za takovehle veci. Je zname, ze text, pri beznem surfovani neviditelny, je povazovan za spam.. Je mozne, ze by mne vyhledavace takto penalizovaly? (ten filtr je opravdu uzitecny..)
Fred
Profil
Chce to odkaz a popis toho co tam bylo předtím.
Johny666
Profil *
OK, tak treba sekce Auto-moto. Ten modry pruh je inkriminovany roletkovy filtr. Je to jediny rozdil oproti tomu, co tam bylo predtim, jinak to bylo uplne stejne..
Fred
Profil
To vypadá v pohodě a je to určitě užitečný. Trochu se mi nezdá ten obsah tagu hlavního nadpisu h1, nejsem moc přesvědčený, že by to zrovna někdo hledal a je to taky dost odlišné od toho co je v titulku stránky a v meta description, nějak bych tyhle tři věci zkusil v tom redakčním systému sjednotit. To roletkové menu se mi fakt nezdá jako problém, jedině snad, že by se změnil poměr objemu kódu k objemu textového obsahu, fakt nevím.
Martin Kuželka
Profil
Na 99% se o penalizaci nejedná. Možná by bylo dobré napsat odkud a kdy se návštěvnost snížila.
Martin Kuželka
Profil
Další věcí je, že to roletkové menu může snižovat předávaný rank ostatním stránkám (čím víc odkazů, tím menší váha každého z nich).
Johny666
Profil *
Tohle se nezda? <h1 class="n1 b">Výpis inzerátů ze sekce Osobní auta do 100 tisíc</h1>. No je pravda, ze to asi neni uplne SEO, ale na druhou stranu je na te strane presne to, co se v tom nadpisu rika.. Bylo to tam i predtim, takze tim to asi nebude. Na ty meta tagy se ale juknu, diky.. nejak jsem jim moc neprikladal dulezitost na ukor titulku a to je asi chyba..
K panu Kuzelkovi: Presnou statistiku odkud se snizila momentalne nemam, ale stejne jako vetsina ceskych webu i my mame nejvic prichozich ze Seznamu. Seznam nedavno spustil podobny web jako mame my, takze mu vicemene konkurujeme, ale az doted hral fer.. Nechce se mi verit tomu, ze by nas takhle 'zkrouhli'.. Zatim ale jine vysvetleni pro propad o cca 30% behem dvou dnu nemam.. server jede bez vypadku, zatez je ok.. fakt nevim, co se stalo.. ale kazdopadne dekuju za odpovedi!
Johny666
Profil *
Jo, ted ctu Vas druhy prispevek.. to by mohlo byt ono.. no tak uvidime, budu to sledovat.. byla by to ale skoda, kdyby takova (podle mne) prima vec zapricinila nizsi navstevnost :(
Johny666
Profil *
Tak je to jasne, Seznam nas totalne vyradil z vysledku vyhledavani, a to i ty stranky, na kterych vyse uvedeny filtr neni.
Z TOPlistu jsem zjistil, ze vcera napriklad na slovo 'brigády' prislo pres 500 lidi a dnes temer nikdo (uz se tam vubec nezobrazujeme!). Z internich statistik vyplyva, ze zatimco drive chodilo na nas web ze Seznamu cca 60 procent lidi (coz myslim odpovida normalu z toplistu), dnesni pomer je cca 11 procent.. Zadny jiny web to nezaznamenal, takze je to skutecne mireno proti nam.. Opravdu ale nechapu proc to udelali... snad si nemysleli, ze nas web muze jejich postaveni nejak ohrozit?! Nemate s tim nekdo zkusenosti? Mam na mysli to, jak a zda vubec Seznam jedna s mensimi weby a jestli vubec v takoveto situaci lze neco delat..
Martin Kuželka
Profil
Určitě se nejedná o útok proti Vám. Imho se stalo pouze to, že Seznam určitým způsobem upravil váhy, podle kterých hodnotí stránky.

Jediné, co můžete v současné době dělat, je čekat... nic víc.
Johny666
Profil *
Rad bych Vam veril, ale jsem dost skepticky.. je zajimave, ze na Jyxu se nic nezmenilo.. dovolte mozna hloupou otazku, nepovazuji se za odbornika na SEO, takze to asi tolik nesleduji, ale Seznam prece pouziva na vyhledavani v ceskych domenach Jyxo, ne? Alespon tedy drive mi to tak prislo podle vysledku, ktere to hazelo..
Leo
Profil
"ale Seznam prece pouziva na vyhledavani v ceskych domenach Jyxo, ne?"

Uz ne, Leo
Petra
Profil
Johny666: Ne, Seznam už má vlastní fulltextové vyhledávání v češtině. Je ve vývoji, takže se trochu mění zřejmě pořád. K docela podle mne významné změně došlo cca 14.6.
Johny666
Profil *
Aha.. to ale teda musi byt brutalni zmena.. pochopil bych, kdybychom ve vypisech klesli, ale ze dne na den se ted nezobrazujeme vubec.. fakt to nechapu.. kdyz se podivate na ten web, pripada vam, ze bych se dopustil nejake veci, ktera by mohla byt povazovana za nekalou praktiku? Optimalizace tam je, ale podle mne v norme..

Jeste dotazek k te zmene ve vyhledavani - mate nejaky odkaz, kde by slo zjistit neco podrobnejsiho? Dik moc.
Yuhů
Profil
Johny666, chlape, vzpamatuj se.

Máš rozbité všechny soubory robots.txt. Podívej se, co v něm vracíš:
http://auto-moto.hyperinzerce.cz/robots.txt
Vraž tam aspoň prázdnej soubor, na tomhle každej druhej robot vyhnije.

Ta doména auto-moto.hyperinzerce.cz tam asi vůbec nikde není. Přidal jsi ji do přidávacího formuláře na fulltext.seznam.cz? Vsadím se, že ne.

Seznam má, zdá se, nějaký problém při čtení tvého HTML kódu. Asi v něm nepozná odkazy (to je pouze má teorie). Jak do něj koukám, tak se mi zdá být správný, ale nemůžu zaručit, jestli někde nezapomínáš uvozovky nebo nějakou poznámku.
Yuhů
Profil
a na tvoji otázku ještě odpověď -- ne, na té stránce podle mě není nic, za co by se dala banovat.
Johny666
Profil *
No ono to funguje tak, ze pokud podle URL nenajde to, co hledal, tak se presmeruje na uvodni stranku resp. danou subdomenu (tim padem vicemene nehrozi 404ka). Ocekaval bych, ze roboti budou ignorovat to, cemu neporozumi - doted s tim nebyl problem.. Kazdopadne dam na Vas a umistim tam prozatim prazdny robots.txt a az nastuduju, co do nej patri, tak ho zedituju.

Co se tyce cteni toho kodu, tak si myslim, ze tady problem byt na 100% nemuze - nejsem samozrejme neomylny, ale dost si zakladam na validite - viz W3C validator.

K pridavani do fulltext.seznam.cz - pridaval jsem tam urcite kdysi davno hlavni domenu (uz jsme tu dva roky a zacatky beru s rezervou a spis se za ne stydim :) ). Zkusim tam tedy dat i subdomeny, i kdyz primo u toho formulare pisou: "Stačí, když vložíte adresu hlavní stránky svého webu. Náš robot by ostatní stránky webu měl najít automaticky." :)

Je mi divne, ze nektere nase stranky stale ukazuji s-rank (nektere i hodne vysoky) a pritom pri vyhledavani se vubec nezobrazuji.. zajimalo by mne, jak s-rank vlastne funguje.
Johny666
Profil *
Mluvil jsem po telefonu s technikem Seznamu a rekl mi, ze mam poslat email s popisem problemu a on ho preposle kolegum, co maji na strosti fulltext.. tak uvidime, ted se ukaze, co v tom Seznamu vlastne je.. :)

Kdyz se divam na statistiky, tak je z nich brutalne videt, jak neucinne jsou placene pozice, ktere tam mame, oproti dobre zaindexovanym strankam.. :(
Anonymní
Profil *
No jak to tak po studiu clanku napriklad i tady na Jakpsatweb vidim, asi bude lepsi nechat ty robots.txt prazdne.. nebo si myslite, ze je lepsi tam napsat:

User-agent: *
Disallow:

?
Johny666
Profil *
(pardon, zapomnel jsem podpis :))
Martin Kuželka
Profil
Myslím, že je jedno, jestli robots.txt necháš prázdný nebo tam dáš ty dva řádky (viz. výše).
Johny666
Profil *
Dam na Vas, diky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0