Autor Zpráva
klema
Profil
Dobrý den,
doufám, že nebude vadit, když zde uvedu konkrétní domény. :) Mám doménu www-prezentace.cz, která je v googlu na dotaz "prezentace" na 14.místě, přede mnou je ale například doména prezentace.name, která má z mého pohledu sice téměř nulový obsah, nižší ranky, ale přesto je v první desítce.

Mám možnost ji odkoupit. Má to smysl? Jde mi o to, dostat se do první desítky na dotaz "prezentace". Děkuji.
Timy
Profil
klema
Nedokážu si dost dobře představit, kdo by ve vyhledávači hledal samotný výraz „prezentace“. A i když si ho už nakrásně představím, tak stále nevím, co ten člověk vlastně hledá. Takže z mého úhlu pohledu se mi to zdá zbytečné, protože samotné slovo „prezentace“ je moc obecné a nicneříkající.
klema
Profil
Timy
Asi máte pravdu, ale vzhledem k tomu, jaká je v tomhle oboru konkurence už nevím na jaké slovo bych se dostal dopředu. Mám několik zpětných odkazů z katalogů... GPTR 3, SRANK 50, takže asi nic moc, ale už nevím, jak dál :/
Plaváček
Profil
klema

Asi máte pravdu, ale vzhledem k tomu, jaká je v tomhle oboru konkurence už nevím na jaké slovo bych se dostal dopředu.

Možná by stačilo, kdyby tvůj web byl alespoň trochu použitelný a byl majitelem nějakého rozumného a smysluplného obsahu. Na názvu domény nesejde.

Ale to je pouze rada, nikoliv doporučení.
klema
Profil
Plaváček
Ok, děkuji za radu ;-)
imploder
Profil
Má smysl odkoupit "konkurenční" doménu?
Pro modré ptáky očividně ano, aspoň tu nejpříhodnější :)
Marek Prokop
Profil
Klemo, dvě poznámky:

1) Jak správně píše Timy, dotaz [prezentace] je nejspíš bezcenný. Píšete: "...vzhledem k tomu, jaká je v tomhle oboru konkurence..." Ale v jakém oboru? :-) Tím chci naznačit, že slovo prezentace se týká mnoha různých oborů (já si jich umím představit asi pět) a pokud se domníváte, že jím významná část lidí myslí ten Váš obor, můžete se hodně mýlit.

2) Já Vaši stránku vidím ve svém Googlu na 12. místě a prezentace.name až asi pět míst za Vámi. Kdokoli jiný to může vidět jinak. Pokud se to k Vám ještě nedoneslo, Google zobrazuje každému trochu jiné výsledky, a navíc se ty výsledky neustále mění v čase. Investovat všechnu energii do získání pozice na jeden dotaz je pošetilost, kupovat jeden web kvůli pozici na jeden dotaz je šílenství.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0