« 1 2 »
Autor Zpráva
meca
Profil
Zdravím poradenstvo,

připadám si jak nevykřičený lev, přišelvši o hrasivky.

Abych tedy popsal situaci. Již přes strašně dlouho dělám projekt, který jsem dodělal. Je však o ničem, pokud tam své zboží nezaregistuje nějaký obchod, aby si poté běžný návštěvník moje životní dílo nepamatoval jako "ten web, na kterém nic není".

Rozhodl jsem se proto pro rozeslání nabídek spolupráce vybraným e-shopům, což se však prozatím prjevilo jako značně neúspěšné. Nedivím se již proto, že pokud tam ještě nikdo registrován neni, vypadá to neseriózně, neprofesionálně a neprespektivně...

Všímáte si tedy té patové situace?

Proto se Vás, zkušených marketingových mágů, chci tázati, jak z toho ven?
Dero
Profil
Nejsem marketingový mág, ale rozhodně by pomohla bílá barva pozadí, o tom jsem skálopevně přesvědčen.
meca
Profil
Dero
Ty barbare přitlučený ke zdi zvyků... Změna designu je až tou poslední variantou, jelikož jsem zapomněl zmínit, že ty nabídky byli neúspěšné už v tom, že pouze jeden obchodník kliknul na nějaký ten odkaz v nich.

Tudíž když už, tak chyba bude především v mých copywriteriských (ne)schopnostech...
Dero
Profil
jelikož jsem zapomněl zmínit, že ty nabídky byli neúspěšné už v tom, že pouze jeden obchodník kliknul na nějaký ten odkaz v nich

To jsi opravdu zmínit zapomněl, hur hur. Pokud neumíš obchodníka zaujmout, tak je opravdu něco špatně - těžko odhadovat podle Tvých dvou příspěvků, ale zatím neúspěšně balancuješ na hraně mezi obchodnicky sebevědomým a beletristicky nejistým projevem. Pokud chceš odpovědi, je třeba se svých "obětí" ptát, dotazovat se krátkými, údernými, avšak zdvořilými otázkami. Málokterý slušný člověk se po první (také slušné) slušné upomínce stále bude ošívat alespoň větou neopovědět či se na projekt nepodívat.

Taky si můžeš najmout schopného člověka, který tuhle administrativu za Tebe vyřídí. Ale takoví manageři nejsou levní, jsou-li schopní a vědomí si svých kvalit.

Jinak na té bílé barvě trvám, s touhle černou nikdy neprorazíš.
Leo
Profil
Tak zacnete zbozi prodavat sam, ale do toho se vam asi nechce co? Moc velky riziko? Mate recht, jak bych zbozi taky nenakupoval... Leo
Timy
Profil
meca
"Tudíž když už, tak chyba bude především v mých copywriteriských (ne)schopnostech..."
Ano, možná to dokonce ani nebude nepravděpodobné:

"že ty nabídky byli neúspěšné"

"Již přes strašně dlouho dělám projekt, který jsem dodělal." => tahle věta mi přijde taková zvláštní :-).

Což takhle začít tak, že tam nejdřív sám dáš nějaké produkty?
meca
Profil
Dero
Inu neboj, e-mail, který jsem tvořil takřka týden byl i posouzen zkušeným Martym (za což mu patří vřelé obrovské díky) a dalšíma osobama (to asi také není správně napsané, viďte..), kteří ho zhodnotili jako ne naprosto beznadějný.

> Taky si můžeš najmout schopného člověka

Chudý vesnický kutil si toto nemůže dovolit již kvůli své cti. O penězích raději ani nehovořím.

> s touhle černou nikdy neprorazíš.

Vsadíme se? Život je o výzvách... 8-)

Leo
Nejde ani tak o riziko, jako spíše o moje psychycké, fyzické a potažmo časové vytížení, které je srovnatelné s vytížením denně trénujícího sportovce na druhém stupni gymnázia.

Timy
Shoda přísudku s podmětem mi nikdy nešla.

> tam nejdřív sám dáš nějaké produkty?

Goal 8-) Taky mě to jidne napadlo, bohužel až nyní v tom vidím ten pravý potencionál.
meca
Profil
Joo.. ještě...

> tahle věta mi přijde taková zvláštní :-).

Také jsem na ni patřičně pyšný 8-)
Petra
Profil
A jak je to dlouho, cos to rozesílal? Lidi reagujou pomalu a dost často to prostě musí oběhnout pár lidí, než se to dostane k někomu, kdo to tam přidá. To chce trpělivost. Jinak je ale běžné, že majitelé takovýchto katalogů si tam ty shopy prostě narvou sami, tím bych začla. Pak by to mohlo vypadat trochu jako katalog. Teď je na první pohled jasné, že tam prostě nic není. Kdyby kategorie měly i viditelné podkategorie, vypadalo by to zaběhnutěji. O odkazech u hledání "neda", "verit", "fd" snad radši pomlčím :-)

Cestou je i oslovit SEO konzultační firmy a jiné linkbuildery - až to bude vypadat funkčně a mít nějaký pagerank. Určitá šance dostat se na seznam katalogů tu je a pak můžeš získat i pár shopů najednou.

Copywriting je dobrý, až na to lehce naštvávací "skýtá i další možnosti, které markantně zvětšují...", a o kterých tam už nikdo nic nenapsal. Slůvko "zdarma" bych přemístila o pár vět dopředu :-)
gprs
Profil *
Na mě to působí jako nepovedená práce. Černé pozadí je opravdu naprostý nemysl. Grafiky je v podstatě minimálně. Navíc členění stránky je krapet podivné. Nápis nalevo a volné místo napravo se mi taky nezamlouvá. Malá, pro hodně lidí nečitelná písmenka taky nebudou plusem, navíc šedivá na černém podkladu docela zaniká. Na kód se podívat nejde, což je možná škoda. Mám pocit, že celý projekt máš založený na poměrně nešikovném redakčním systému. A to nejlepší nakonec. Vůbec jsem nepochopil na co to je. Asi nějaký zběrný koš na zboží nebo něco takovýho. Slovo shromažďují je od slova hromada nikoliv schromažďují od slova chrom, jak to uvádíš hned v první větě svého katalogu. Čekal jsem že tě něčím potěším a dám třeba drobnou radu a návod, tak celou věc zlepšit, ale mám dojem, že je to kompletně šlápnutí vedle. Vím, že je to tvrdá kritika, ale připadá mi to tak. Být tebou bych se na tohle vykašlal. Zkus nějak využít doménu, případně udělat projekt od nuly.
meca
Profil
Petra
Hale hale, tady prosakují informace; doufám, že se toho ihned ujme bezpečnostní agent, pač tady přestává veškerá sranda 8-) Inu ale ještě k tomu, myslím, že jsem tam pak ještě něco o tom psával - kdo ví, jakou si splašila verzi :-P ;)

> tam ty shopy prostě narvou sami

Jenže já bych potřeboval ty xml výstupy těch shopů a ty se mi nák nedaří nikde vydolovat ;)

> viditelné podkategorie

Vskutku dobrý nápad. Ono vůbec ty kategorie jsou celé takové vlááčné, s tím by chtělo něco udělat.. :-/

A k tomu všemu ostatnímu to právě chce ten základ... A... Něco mě napadlo ;) ... Dik moc ;)
meca
Profil
gprs
> Na kód se podívat nejde

Fakt? Tak to mi řekni, jak se mi to povedlo, jelikož po tom touží každý druhý webmaster, co jsem si tak všiml...

> poměrně nešikovném redakčním systému

To máš vskutku pravdu. Myslím, že největší jeho slabinou je, že ještě není dokončen... Ale jinak to mám všechno v cajku ;)

> případně udělat projekt od nuly.

Hodně blbej vtip... ;)
gprs
Profil *
Ne to není vtip. Já vím, že ti to připadá tvrdý. Ale než jsem se kouknul na ty stránky, říkal jsem si.. tak však tam musí být něco, čeho se dá chytnout, něco dobře udělaného, z čeho se dá vycházet... ale nic takovýho jsem tam nenašel.

ad. kód .. Nevim proč mi ho nejde zobrazit. Mám IE a prostě mi to kód na tvé stránce neukáže..
meca
Profil
gprs
To je divné; mně to funguje. Každopádně tam poklad nenajdeš, tudíž to je plus mínus putna.

Každopádně ne že bych si nevážil tvého názoru, ale tlačítko "del" zůstává prozatím hermeticky zablokováno.

A neboj, neni to tvrdý. Je krásné vědět, že půl roční práce je alespoň v něčem výjimečná ;)
Retal
Profil
Nádherná ukázka projektu, jehož tvůrci se soustředili na formu a zapomněli na obsah.
Richi
Profil
hmhmhm

černá = hrozná

vyhledávače zboží = už jich je dost ne? :-)

propagace = jestli tomu nerozumíš sám tak je to pro tebe blbý, prostě se bud musíš s někým spojit nebo to někomu zadat jako zakázku (a nedoplatíš se)

rozložení stránek = je netypické, možná je to hezké ale pro lidi jsou nestandartní stránky na obtíž hlavně pokud chtejí jenom vyhledat rychle informace

celkový dojem je pro mě (asi te sklamu) hodně slabej :-(
meca
Profil
Richi
> černá = hrozná

Ano, černá by se mi tam nelíbala také, ale toto černá neni 8-)

> vyhledávače zboží = už jich je dost ne? :-)

Jak již zmínila Petra, "skýtá i další možnosti, které markantně zvětšují..." ... jeho potencionál. Tak jako jsem na to zapomněl v onom e-mailu (přiznávám se ;), tak se zde nebudu rozepisovat o svých snech.

A vůbec, nevím, nechce tu někdo zmínit, že se mu nelíbí například ta oranžová? Již je to vpodstatě stále stejné a již vskutku vím, že projekt vlastně (plus mínus) podle vás, profesionálů, nemá cenu. Já však profesionál nejsem a rád překonávám překážky, tudíž na Vás (nejspíše bohužel) nedám...

I přesto děkuji všem za podměty a především Timymu, který mi udal jednu ze zapomenutých cest ;)
lumpik
Profil
Barevné kombinace jsou příjemné - ala starý ROOT.

Písmo bych zvětšil. Je mi skoro 30, mám -0,5 dioptrie na dálku a monitor metr daleko. Malé písmo je pro takové lidi mor.

Přidej ty podkategorie. Bude to vypadat zaběhnutěji a plněji.

Profesionál nejsem, ale souhlasím, že katalogů je všude dost a nejsem si jist jestli je někdo používá. Já tedy ne. Možná by pomohlo to zaměřit do jiné oblasti než elektro.

Co to třeba ze začátku založit na nějakém affiliate programu? Když to obchodníkovi přinese nějaké zákazníky tak potom sám rád poskytne databázi celou. A ještě na tom něco vyděláš.
Yuhů
Profil
Problém je v tom, že z toho webu není poznat, co je zač. Asi bych začal sloganem. Současný slogan zní

Elektrický ráj elektronických mágů

což prostě nikomu nic neřekne. Tak fajn, je to nějaký ráj mágů, takže to asi bude pro kobylí hlavy, co se po nocích rejpaj v elektronkách. Nebo ne? Lepší by bylo:

Electrus - články z elektroniky
nebo
Elektrus - přehled obchodů prodávajících elektroniku

nebo prostě popis toho, co ten web fakt je. Já totiž opravdu netuším, co ten server je, takže nedokážu napsat slogan.

Nevadí, kliknu na stránku O projektu v očekávání, že dotanu přesné a jasné informace. Místo toho tam je:

„Není nic horšího, než nuda,“ řekl kdysi jeden neuvěřitelně moudrý muž.

****, to je špatně, říkám já. Ta musí být jasně napsáno, co ten web je zač, ne nějaké pusté tlachy. A pusté tlachy jsou na tom webu všude. Černé pozadí nevadí, je to zajímavé, ale ty nudné řeči, ty to likvidují.
meca
Profil
Yuhů
Achjo, jenže právě ty nudné řeči mě baví nejvíce... a já se řídím hesla, že pokud to nebaví mně jako autora, nebaví to ani návštěvníky ;) Inu ne, zkusím s tim něco udělat - děkuji za rady ;)
Jirin
Profil
Pridam take svou troskou do mlyna. Kliknul jsem a vubec jsem se nezorientoval o co jde poradne, resp. cely web me odradil, barvy mi k tomu moc nesedeli:/
Railbot
Profil
To cerne pozadi mi pro tento typ projektu nesedi. Vypada to jako nejake...pochybne stranky...
quinux
Profil
meca


Problém bude v tom, že to co nebaví tebe nebo se tobě nelíbí, neznaméná, že nebude bavit (líbit) ostatní. Mě třeba nudné věci nebaví, chci se rychle dozvědět to co potřebuji a to co chci znát, nechci se pročítat odstavci (pro mě) bezvýznamného textu. Možná by sis měl nejdříve udělat nějaký průzkum a pak se rozhodnout jak pokračovat.

Tak jak to máš teď si nemyslím, že by mělo nějaký úspěch. Snad kdybys to ze začátku naplnil sám (třeba z obsahu již bude patrnější co je ten web zač) a nebo opravdu kontaktoval ty jenž chceš propagovat. Při nuových nákladech (pro inzerenta) máš slušnou naději, že bude někdo spolupracovat.
meca
Profil
Jirin
Jak ti mohou nesedět barvy u něčeho, kde nejsi zorientovaný o co jde? 8-)

quinux
> opravdu kontaktoval ty jenž chceš propagovat.

Opravdu? To znamená jako za nima dojít a vmlátit jim to do očí? Nee... já tento projekt dělám pro zábavu ve volném čase, kterého nemám příliž, tudíž to nechám plynout... ;)
Anonymní
Profil *
Jak by se vám líbil tento grafický vzhled?

http://cvachta.net/temp/meca.png
Plaváček
Profil
Anonymní je Čvachta?

Tvůj návrh má jeden klad a jeden neklad.

Klad je přehlednost.

Neklad je fakt, že je to příliš ostré, hranaté, geometrický až euklidovsky nudné. Svět je plný stínů a gradientů, proč nějaký nepoužít?
Timy
Profil
Anonymní
Jak by se vám líbil tento grafický vzhled?
Nelíbí. Fádní, nudné. Nevím co víc bych k tomu řekl :-). Snad jen, že by to chtělo víc života.

Mně se třeba současný mecův návrh prostě líbí, nemůžu si pomoci. Nějak mi k tomu sedne.
Plaváček
Profil
OT: Timy, můžeš se mi ozvat na ICQ? Nemůžu tě najít :)
meca
Profil
Timy
Oh, děkuji ti...

Plaváček
> OT: Timy, můžeš se mi ozvat na ICQ? Nemůžu tě najít :)

Alespoň k něčemu je tento thread užitečný ;)
Zahon
Profil
Také bych rád přispěl se svou troškou do mlýna... Nevadí mi ani černá barva, ani netradiční rozložení stránek, ačkoli osobně bych to celé zrcadlově přetočil. (vyhledávací část vpravo). Hlavní problém spatřuji v tom, že barva písma není bílá. Je jakousi šedou a řekl bych že dokonce dělaná stylem "čím důležitější, tím tmavší a tudíž nečitelnější". Z toho zákonně plyne horší orientace a tudíž i to, že se spoustě lidem zdá web nepřehledný. Asi by to chtělo zamyslet se nad barvou písma.

Další věc je zda projekt má smysl. Dle mého názoru v současnosti není moc kategoriií, ve kterých není již spoustu webů. Je ovšem fakt, že podobná věc je častá. Proto je třeba se odlišit. Doporučoval bych například srovnání výrobků za podobnou cenu prodávaných v různých obchodech. Je to sice práce, ale pouhým poskytováním téměř stejné služby jako mají Seznam, Atlas či Centrum prostě neprorazíte.

Problém taky možná bude v tom, že spoustu majitelů E-shopů ani neví co je to nějaký XML výstup a tudíž ani nevědí co by měli dělat... Použij osvětu (myslim nápovědu pro lidi, co webu nerozumějí :-) )

Závěrem bych chtěl říct, že bych projekt rozhodně nemazal, aspoň chvilku ještě ne. Zamyslel bych se být tebou ale nad tím, co můžeš nabídnout jiného a zajímavějšího než zmíněné služby.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0