Autor Zpráva
Ivanhoe
Profil *
Dobrý den,

doposud jsem za reklamu pouze platil(adwords), chtěl bych zkusit něco vydělat zpět pomocí adSense. Mám nějaké otázky na které mně sporé informace googlu bohužel nedpověděli. Pokud nějaký ze zdejších guru poradí, odpoví, potom mnohokráte děkuji.

A) Když platím adwords, platbu registruje cca do 7 dnu = rozbehne se reklama. Pokud vydělám nějakou kačku z adsense, jak dlouho mně google peníze vyplatí ? Měsíčně nebo podle jakých parametru to chodí ? Může si to nějak uživatel nastavit ?

B) Dám příklad. Budu mít denně příkladem 70 prokliku. Nějaký šílenec se rozhodne mě naštvat a proklika 5 x na inzerat. Jak to chodí ? Doufám, že mi google jen nepřičte peníze a ne rovnou zruší účet. Jak to chodí ?

C) Přičítá se něci i jen za zobrazení ? Přeci jen ne každý uživatel klikne ale přečte a taky si z toho něco třeba i veme
Radek9
Profil
Ivanhoe:
A) Až vyděláš 10$, můžeš si je nechat vyplatit.
B) V tom myslím není problém. Tuším, že za to dostaněš právě ještě více peněz.
C) Ne. Adsen je služba typu CPC = angl. Cost Per Click. Tzn., že se platí jen za prokliky.
Ivanhoe
Profil *
B) nebude to bráno jako hypoteticky podvodný klik ?
Ivanhoe
Profil *
Ještě mě napadlo. Ta reklama se mi zobrazí náhodně nebo si ji "zákazník" konkrétně zaplatí na moji stránku (to asi nelze předpokládam na 99.9% :D)

A ještě něco k zobrazeným reklamám. Mění se nebo vlastně návštěvník stránek uvidí novou = jinou reklamu. Jde mi o to, že pokud mám více méně určitou ustálenou obec čténářů, tak kliknou pouze a jen na další zajímavou reklamu. Jak donutit google aby dodaval stále čerstvé a tedy více zajímavé reklamy ?
Radek9
Profil
Pokud píšu blbost, tak mě někdo opravte. Myslím, že je blbost aby to neuznalo, protože jednu IP může mít více uživatelů.
A k té změně: Reklamy se řadí podle toho, kolik zákazník nabídne za proklik. Můžeš si také udělat více reklam a podle náhodného čísla je měnit.
Ivanhoe
Profil *
Radek9
Předpokládám, že máš větší zkušenosti, takže budeš mít asi pravdu. Jen potom nechápu jak google koriguje dirtyclick když ne podle ip
Radek9
Profil
Ivanhoe:
To asi ano, ale rozhodně ti za to nemůžou zrušit účet. To by potom asi moc úspěšná služby nebyla.
johnl
Profil
Ivanhoe
Myslím že když ti někdo klikne na více jak dvě reklamy může z toho být problém... Ale nevím co je na tom pravdy ;-)
kobliha - mysegway.cz
Profil *
Ano, už mi takhle zablokovali AdSense. Napsali:

Dobrý den,

Při nedávném procházení našich záznamů jsme zjistili, že Váš účet AdSense představuje závažné riziko pro naše inzerenty AdWords. Protože ponechání Vašeho účtu v naší účastnické síti by mohlo v budoucnu finančně poškodit naše inzerenty, rozhodli jsme se jej zablokovat.
Pochopte prosím, že toto rozhodnutí považujeme za nutný krok pro ochranu zájmů našich inzerentů i dalších účastníků AdSense. Uvědomujeme si, že Vám to může způsobit potíže, a proto Vám předem děkujeme za porozumění a spolupráci.
Pokud máte nějaké dotazy ohledně svého účtu nebo opatření, která jsme provedli, neodpovídejte prosím na tento e-mail. Další informace naleznete na adrese https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=57153.

S pozdravem,

Tým Google AdSense
fuckin
Profil
ano, to je mozne ale ne z duvodu ze nejak cizi clovek klikl 3x natu samou reklamu. To byste asi mohli zrusit kazdemu ucet, se zamyslete omg, jak nad timto muzete premyslet, nepochopim. Par penez se ti mozna pricte ale bude to omnoho nizsi castka.
Ivanhoe
Profil *
kobliha - mysegway.cz

normalně vlastně bez uvedeného duvodu...to je asi pokus o taktnost hádám.
Ivanhoe
Profil *
Abych šel s pravdou ven., proč to tady řeším - mimo jiného, samozřejmě. Už dříve jsem četl nějaký článek. "Borec" si stěžoval na to, že platba přichází xx měsícu se spožděním. Takže pokud se mi bude zobrazovat jejich reklama a oni mi pak napíší za rok něco podobného jako koblize tak to nestojí za to prat na stránky reklamu.., to je jasné...
fuckin
Profil
Ivanhoe
Nikoli,zpozdeni je vyjimecne. Googlu ver vzdy :), to je totiz No.:1 na poli reklamy.
Railbot
Profil
Ivanhoe
Onen "borec" se totiž zřejmě zapomněl seznámit s procesem, během kterého se peníze za reklamu vyplácí. Leckdy to mohou být i dva měsíce po dosažení minimální částky k vyplacení. Ostatně vše je dobře popsané v nápovědě Adsense i s příkladem na kalendáři.
johnl
Profil
Tak dnes se mi stalo to co naštve asi každého uživatele adsense. Přišel mi ten samí E-mail co kobliha - mysegway.cz..

"Dobrý den,

Při nedávném procházení našich záznamů jsme zjistili, že Váš účet AdSense představuje závažné riziko pro naše inzerenty AdWords. Protože ponechání Vašeho účtu v naší účastnické síti by mohlo v budoucnu finančně poškodit naše inzerenty, rozhodli jsme se jej zablokovat.
Pochopte prosím, že toto rozhodnutí považujeme za nutný krok pro ochranu zájmů našich inzerentů i dalších účastníků AdSense. Uvědomujeme si, že Vám to může způsobit potíže, a proto Vám předem děkujeme za porozumění a spolupráci.
Pokud máte nějaké dotazy ohledně svého účtu nebo opatření, která jsme provedli, neodpovídejte prosím na tento e-mail. Další informace naleznete na adrese https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=57153.

S pozdravem,

Tým Google AdSense"

Jdu vyzkoušet etarget :D
Srpenec
Profil *
Jo mě google nedávno napsal to samé. Celý rok jsem měl pozastavené vyplácení a pak když jsem si našetřil 100 dolarů a odblokoval pozastavení, tak mi přišel úplně stejný e-mail a to mohu odpřísáhnout že denně jsem nikdy moc kliků neměl a těch 100 dolarů jsem šetřil celej rok. Podal jsem tam to jejich odvolání a přišel znovu stejný e-mail, tak nevím jestli to byla odpověď
Ivanhoe
Profil *
Chlapci, tak mám pocitm že nás google nemá rád :D Čím to ? Když už jsme u toho adsense. Chtěl jsem se zeptat, jak moc jsou duležite unikátní návštěvy. Myslím, že pokud má web opravdu velkou návštěvnost, tak dříve nebo později se vytvoří klub stálých návtěvniku. Penalizuje za to google ? Muže i takovy web vydělávat něco., když nemá nové lidi ?
Railbot
Profil
Ivanhoe
Proč by měl penalizovat za stálé návštěvníky? Samozřejmě, že ne.
Ivanhoe
Profil *
Railbot
Spatne jsem se vyjadril, sry. Nemyslel jsem za stálé zákazníky ale malý počet těch nových. Představ si stránky nějakého klubu. Měsicně pribude treba jen 5% novych clenu. Takže každý člen klikne jednou za x mesicu na reklamu nebo ani to ne ale příliv nových návštěvniku je malý. Mozna z toho bude jen min penez.
mysegway
Profil *
přečtěte si tento článek: http://mysegway.cz/?p=249
johnl
Profil
mysegway
přečtěte si tento článek: “]http://mysegway.cz/?p=249 ;
Proč sem dáváš odkaz na článek kterej už tu je?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0