« 1 2 »
Autor Zpráva
pyty
Profil
rad by som pocul vase nazory na knihu "Jiří Kosek - PHP tvorba interaktivních internetových aplikací" ja som si ju totiz objednal a do tyzdna mi ma prist :-)
Yuhů
Profil
Já jsem se podle téhle knížky učil a je fakt fantastická. Je teda pravda, že za ty čtyři nebo kolik let už docela zastarala, ale zase ne tolik. Popisuje PHP3, ale dnešní PHP4 se od něj zas tak moc neliší.

Ta knížka je výborná srozumitelností, praktičností a lidovým jazykem.
Vít Dlouhý
Profil
Rozhodně je dobrá -- učili se podle ní snad všichni ;-)
pyty
Profil
dik...
teraz uz som si isty ze som urobil spravne..
halogan
Profil
VD a Yuhů nejsou slabe osobnosti, ale datum vyroby knihy je opravdu stare, navyky z PHP3 jsou nekdy strasne a hodne dlouho se oducuji, dnesni PHP5 je docela odlisne od PHP3, hlavne OOP, superglobalni promenne apod.
Vít Dlouhý
Profil
...tedy to, co začátečník v úvodu nepotřebuje.
Anonymní
Profil *
VYKAŠLI se na Koska, je to 5 let zastaralá-neaktualizovaná kniha o PHP3, že to vůbec ještě prodávají. Kup toto php_softpress
Yuhů
Profil
inu, to je taky názor. Měl jsem tu knížku o PHP od softpressu v ruce a nic moc. Trochu drahá. Možná spíše pro pokročilé. Koskova výhoda je v tom, že to je původní česká knížka.
llook
Profil
Koskova knížka je skvělá učebnice. V tom smyslu, že je dobře čitelná, srozumitelná a opravdu naučí.
Problém je trochu v tom, co učí. Učí PHP 3, tedy předchůdce dnešního PHP 4 (a nastupujícího PHP 5). Pokud se rozhodnete koupit tuto knížku, pak se po přečtení rozhodně zabývejte přechodem na PHP 4. Krátké shrnutí některých změn přináší třeba Kosek: Co nového přináší PHP4 (mělo by přímo navazovat na knihu), to je však také trochu neaktuální a navíc neúplné. Spíš bych doporučil po zvládnutí PHP 3 navázat na studium přímo z oficiálního manuálu - PHP: Přechod z PHP 3 na PHP 4.
halogan
Profil
DT: OOP ze zacatku mozna nepotrebuje, ale superglobalky jsou hodne dulezite.
Neki
Profil
Koska doma mám, ale nevím jestli jsem úplně blblej, nebo co, ale já to z toho fakt vůbec pochopit nemůžu. Já už si fakt připadám jak blb, protože každej říká, že se to podle toho naučil za pár týdnů - já už ji čtu asi rok, ale stále jsem to nepochopil.

Mimochodem teď jsem si pořídil docela dobrou knížku PHP pro úplné začátečníky, Jakub Mach. Máte s ní někdo zkušenosti?
llook
Profil
Neki, jestli je to tvůj první programovací jazyk, pak to může trvat o dost dýl, protože se kromě PHP učíš i programování.
Já jsem Koska přečetl jedním dechem, jenže předtím jsem už znal několik Basiců, Pascal, JavaScript...
Yuhů
Profil
Neki, llook má pravdu.
Já než jsem pochopil, jak programování funguje, to byl porod. Naštěstí jsem bral ještě na základce algoritmizaci (v rámci komunistického učebního experimentu). To byla švanda. Algoritmus zatloukání hřebíku třeba.
Morthe
Profil *
můj názor na koska je víc než kladný ^^ Můj začátek v php byly jen neúspešné pokusy o zprovoznění některých skriptů sehnatelných na internetu, ale po koupi a přečtení knihy, neni problém vymýšlet poměrně náročné složitosti, takže jedině doporučuju !!!

Výhoda Koska je ta, že sice srozumitelně popisuje práci s PHP (i pro takovýho blba jakko sem já), ale na rozdíl do učebnic pro začátečníky neni třeba si za týden běžet pro knihu pro pokročilé ^^
Yuhů
Profil
Ještě přihodím domovskou stránku zmiňované knížky
http://www.kosek.cz/php/
Radim H.
Profil *
Knížku od Koska vřele doporučuji! (a můj bratr taktéž)

Radim H.
Brouzdej.cz
Stannick
Profil *
Ta knížka od J.Macha PHP pro úplné ... je podle mého názoru přesně ten typ jak píše Morthe(za týden jít pro jinou pro pokročilé), ale dobrá pro úplný začátek,a myslím,že víc popisuje dotazy mySQL,než jinak obsáhlejší kniha J.Koska.Dál jsem se nedostal,jsem u PHP3,což mě zatím stačí,učím se 5 týdnů.
Herald
Profil *
Pripájam sa k "fanúšikom" knhihy od Koska. Je naozaj dobre napísaná a kto pochopí o čom je, tak nebude mať problém prejsť na php4. Hlavnú časť som prečítal za týždeň a ešte teraz si čítam popis príkazov na dobrú noc :-).
22kozoroh
Profil *
-PHP PROGRAMUJE PROFESIONALNE (499,-) Moderni knizka, PHP , MYSQL, XML, OSETRENI, ZABEZPECENI ..vynikajici kniha ...

- Koska mam taky, ale je fakt ze jsou tam uz jaxi starsi postupy :/

-PHP pro zacatenicky od MACHA --- mno je fakt ze to tam vyleje jednim vrzem a moc se tim nezatezuje ale i neco se z toho clovek nauci

stejne si pudu jeste pro neco ;) sem nakej uchylnej .. proste z kazdy knizky se neco naucim ...
llook
Profil
PHP pro začátečníky jsem tedy nečetl, ale obecně se dá říct, že s knížkami, na kterých je napsáno, že jsou "pro začátečníky", nebo dokonce "pro úplné začátečníky", nemívám moc dobré zkušenosti, stejně jako s různými "jednoduše" knihami. Výjimky se najdou, ale stejně se těmto frázím vyhýbám.
Při výběru knihy dávám dost na autora, vydavatelství a především reference (ale moc ne recenze).
Yuhů
Profil
llooku, znám jednu edici "pro začátečníky" od Computer press a to jsou fakt sračky. Ono je to spíše tím nakladatelstvím než názvem.
hw
Profil *
Je mi 15 a z Koska jsem se slušně naučil PHP asi za 10 dní. Předtím jsem žádnej programovací jazyk nedělal. Myslím, že je to opravdu jedna z nejlepších knih o PHP - sice je tam jen PHP3, ale pro učení základů je opravdu vynikající!
Anonymní
Profil *
To: hw Jo tak to ti tak žeru, slušně se naučit programovat PHP za 10 dní od nuly. Čoveče ještě že ti je 15, musíš se naučit lhát, budeš to potřebovat - doporučuji učit se od politiků :-)
Přemysl Žák
Profil
Možná, že je to off-topic, ale když tady Yuhů zmińuje vydavatelství Computer Press, tak mi to nedá a musím to sem napsat. Už jste někdo četl katalog knih na podzim 2004? Kdo měl nastarosti grafiku a sazbu, ruce by zasloužil urazit. Například:
1) Asi u pěti knih není popisek dokončen. Poslední věta prostě useknutá v půlce. Nemám to teď před sebou, tak nebudu citovat.
2) Co mě dostalo ještě víc - kniha PHP & MySQL: Hotová řešení. Na obálce knihy byl uveden autor (myslím) Petr Václavek a v nadpisu popisku Vlastimil Pošmura (nebo obráceně - už nevím, "katalog" jsem vyhodil) ...
3) V katalogu na léto zase byla Velká kniha o webdesignu a pod titulkem: "pronikněte do tajů zabezpečení systému UNIX (nebo něco takového).

No prostě mazec. Co se tam děje? Kdo to nakladatelství řídí? Nevíte někdo? Asi tam napíšu dopísek :)
halogan
Profil
Cpress ma mozna spatny katalog a par spatnych knih, ale 90% mych knih o webdesignu apod. jsou prave od cpressu a jsem nadmiru spokojen (az na toho macha, php jsem se ucil od Grady)
Přemysl Žák
Profil
Ale vždyt ten blbej katalog je přece vizitkou toho nakladatelství, ne? Jak může vydávat knihy, když neumí udělat ani katalog? Pár dobrých knížek by se sice našlo, musí ovšem být od českých autorů. Protože překlady leckdy stojí za ****.
Pravda,že my moc na výběr nemáme. Ikdyž Grada je 1000x lepší. Ale to už je OT. Asi.
llook
Profil
Katalog Cpressu jsem četl a upřímně při tom litoval kupce některých titulů, zejména těch označených jako bestseller. Například "Tvorba WWW stránek pro úplné začátečníky" nebo "Programování WWW stránek pro ú. z.". Nevím, jak vypadají současné verze, ale pochybuji, že budou o moc lepší než ty, které mám někde doma zahrabaný.
To vydavatelství si snad vůbec nezakládá na nějaké úrovni ale spíš na reklamě. Určitě vydávají spousty kvalitních publikací, ale musíte je hledat mezi odpadem.
Přemysl Žák
Profil
Přesně tak! Ještě bych ale doplnil, že sračky typu Tvorba www pro úplné začátečníky jsou lepší, než knihy, snažící se pojmout všechny problémy webdesignu (Velká kniha webdesignu & spol.).

Když někdo vyhodí dvě stovky za balast, kde se nic moc hodnotného nedozví, dá se to ještě přežít. Ale dát třeba 9 stovek za blbě přeloženou vševědoucí knihu ... no nevím.

Klidně se mi smějte, ale nejlepší webdesignová knížka, co doma mám, je právě PHP od pana Koska.
hw
Profil *
To Anonymní: Tak si mi nevěř. Tu knihu jsem si koupil na začátku prázdnin a pak jsem byl těch 10 dní v Řecku a tam jsem do toho čučel tak 5 hodin denně, přičemž jsem si psal kódy na jednu "aplikaci", abych to pak moh doma vyzkoušet (stejně jsem to ale pak musel předělat, protože jsem to dělal s ODBC příkazama a ty, jak jsem pak zjistil, WZ nepodporuje...). Zdravim a mislým to upřýmě :-))))
pyty
Profil
je v Koskovej knihe aj o MySql a ako spolupracovat s MySql ?
ked ne neviete mi odporucit este nejaku taku knihu o mysql a spolupraci z PHP thanx
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0