Autor Zpráva
katulienka
Profil *
vie niekto poradit dobru knihu na css a xhtml? lebo na nete je toho vela a tazko sa vybera
Měsíček
Profil
Podle mě je nejlepší

Eric Meyer o CSS = Kompletní průvodce :)

(stojí 500,- Kč)
Dranel
Profil
katulienka
XHTML vynech. Začni se učit HTML a CSS z internetu:
www.jakpsatweb.cz
www.linuxsoft.cz/serialy/

Kniha jsou vyhozené peníze. Ikdyž na druhou stranu - přístup k počítači taky nemáš stále. Ale do XHTML se opravdu nepouštěj - je to zbytečnost, když to neumíš používat (asi 90% lidí včetně mě)
Měsíček
Profil
Kniha jsou vyhozené peníze.

Taky jsem si to myslel do té doby, než jsem si pořídil knihu. Když čteš s tutoriálu za nějáký čas tě to omrzí, zato když čteš z knihy tak tě to nutí se učit, protože víš, že jsi za to dal peníze. Jinak souhlasím s tím, že by se katulienka do XHTML opravdu pouštět neměla.
koudi
Profil
Ale do XHTML se opravdu nepouštěj

katulienka do XHTML opravdu pouštět neměla.

Co? Proč?
Měsíček
Profil
A proč ano? Víš o nějákých XHTML výhodách?
Manq
Profil
Už to zase začíná. Zde na diskusi JPW i jinde na Internetu je spousta faktů i nesmyslů o XHTML. Nepřidávejte k nim další. Každý, ať se uší a píše si v čem chce. Je to jeho věc.
KGW
Profil
Ono není zas tak podstatné, zda to bude html nebo xhtml. Hlavně ať je to validní.
Zdeněk Košťál
Profil
Měsíček, Dranel
Proč by se neměla do XHTML pouštět? Je jasné, že by to měla vzít přes HTML, naučit se základní rozdíly a hlavně pochopit, v čem je XHTML odlišné... fajn, parser to stejně bude brát jako HTML, ale proč si nemůže vybrat to, v čem bude psát svůj kód? Ať si jej píše v tom, co jí nejvíce sedne. Mně nejvíce sedlo XHTML, nikomu ho nevnucuju, neříkám, že je lepší než HTML (a ani naopak). Je to věc každého.

katulienka
Na CSS: http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/webdesign-tvorba-ww w-stranek/css-kaskadove-styly-kompletni-pruvodce/ sice tam postupy vysvětlené nejsou a na ty, stejně jako na odlišnosti intepretace v prohlížečích, si musíš přijít sama, ale o tom to právě je, člověk to tím pochopí nejlépe.

Na HTML/XHTML jsem tu knihu, z které jsem se to učil, už nenašel. Škoda.
Měsíček
Profil
Proč by se neměla do XHTML pouštět?

Já ji nebudu říkat proč, jak řekl Manq na internetu i tady na diskusi je tady toho dost, jen vidím, že asi neví do čeho jde, tak ji říkám předběžnou radu, až si o tom něco zjistí samozřejmě volba bude na ni.
Chamurappi
Profil
Reaguji na katulienku:
Do začátků bohatě stačí JPW. Jak zmínili ostatní, opravdu XHTML nepotřebuješ, protože se v současné době vesměs nepoužívá.
Můžu ti prodat knihu CSS Hotová řešení. Zmoklou.

Reaguji na KGW:
Hlavně ať je to validní.
S tímhle si tu také naběhneš.

Reaguji na Zdeňka Košťála:
hlavně pochopit, v čem je XHTML odlišné
Hlavně, v čem je stejné. Třeba, že neruší žádné zavržené elementy či atributy a že odlišnosti se v praxi stírají, když to baští HTML prohlížeče.
katulienka
Profil *
html sa uz nejaku dobu venujem a nemyslim, ze by malo byt na skodu ak budem nieco vediet aj s xhtml
katulienka
Profil *
Chamurappi
A kolko by si za nu chcel?
Zdeněk Košťál
Profil
katulienka
Pokud se dohodnete a kniha ti přijde, rád bych se dozvěděl, odkud byla poslána. Klidně na mail nebo veřejně. Díky :-)

Chamurappi
CCS nebo CSS?
Trejpa
Profil
katulienka
a nemyslim, ze by malo byt na skodu ak budem nieco vediet aj s xhtml
Ano. Vždy je vhodné se něčemu přiučit. Asi nejvíce toho o xhtml pochytíš tady.

katulienka
[...] rád bych se dozvěděl, odkud byla poslána [...]
Uzná-li Chamurappi, že je vhodné někomu sdělit své personálie, tak to zvládne sám.
Měsíček
Profil
Trejpo tohle katulienka [...] rád bych nebyla katulienka, ale Zdeněk. Jinak na odkazu, který si zde umístil se ani tak o XHTML moc nenaučí spíše může pochopit jak XHTML funguje, ale to je asi tak vše.
Trejpa
Profil
Měsíček
tohle [...] nebyla katulienka
Všiml jsem si, ale opravdu to patřilo katulience.

se ani tak o XHTML moc nenaučí spíše může pochopit jak XHTML funguje
Právě proto jsem to sem dal. Podle mě je lepší pochopit podstatu (není to těžké), než užívat, sice dobře naučené, ale nepochopené, postupy.
Měsíček
Profil
Právě proto jsem to sem dal. Podle mě je lepší pochopit podstatu (není to těžké), než užívat, sice dobře naučené, ale nepochopené, postupy.

Ano s tím naprosto souhlasím

Všiml jsem si, ale opravdu to patřilo katulience.

Tak v tom případě nechápu souvislost.
habendorf
Profil
K původnímu tématu - IMHO nejlepší kniha na (x)html a css je žádná kniha.
Trejpa
Profil
habendorf
Ano. Nejlepší výukou jsou stovky hodin zkoušení, pokusů a omylů – tedy praxe.
Měsíček
Profil
Ano. Nejlepší výukou jsou stovky hodin zkoušení, pokusů a omylů – tedy praxe.

Má to však jednu velkou nevýhodu = čas.
habendorf
Profil
Trejpa

Zní to jako klišé, ale je to skutečně tak.
katulienka
Profil *
no jo, ale ked proste nemam cas, a knihy mi vyhovuju viac ako tutorialy.
orson
Profil
Nějaké knihy o CSS - referenční příručky, knihy pro začátečníky i poměrně odbornější kousky najdeš tady ve výprodeji odborných knih
katulienka
Profil *
orson
dakujem, ale ja som zo slovenska a to by sa vazne neoplatilo kupovat cez hranice.

Ak je niekto zo slovenska, kto ma dobru knihu na CSS a chce ju predat, nech sa ozve na mail: katka@bestof.sk, alebo sem do fora
Railbot
Profil
by sa vazne neoplatilo kupovat cez hranice.

Prosím tě. Česko a Slovensko to je jedna prdel. Slovensko teda větší, ale problém kupovat v ČR tam určitě není :)
katulienka
Profil *
ale nikto netvrdi, ze sa to neda, len ked pripocitam k cene poplatky, lacnejsie ma to vyjde tu. posielam peniaze do ciech, takze viem o com hovorim.
mariett44
Profil
Na xhtml sa ti neoplatí kupovať knihu. Keď dobre ovládaš html, stačí si pozrieť treárs aj tu na jpw v čom sa xhtml líši od html. Ja mám knihu xhtml a nič nové som sa v nej nedočítala.
Na CSS odporúčam CSS=chýbějíci manuál od David Sawyer McFarlanda. Len neviem, či vzchádza aj na Slovensku

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0