Autor Zpráva
j1rka
Profil *
Existuje ke stažení nebo nějaka kniha o něčem jako třeba úkoly v css. Jako že třeba mám úkol v css ktery nějak musím vyřešit. Jestli mi rozumíte. Vyděl jsem hodně dávno nějakou knížku na jeden programovací jazyk kde se měly řešit různé problémy. Je něco takového i pro css a html. Co ja jsem hledal tak jsem nic nenašel.
Měsíček
Profil
Myslím, že ne :(, ale jestli chceš můžu ti nějákej úkol vymyslet :) nad, kterým se budeš potit dva týdny.
quinux
Profil
Měsíček
můžu ti nějákej úkol vymyslet :) nad, kterým se budeš potit dva týdny
Můžeš uspořádat soutěž :)
Měsíček
Profil
"Můžeš uspořádat soutěž :)"

Kdyby někdo měl zájem ;) tak docela rád :)
j1rka
Profil *
Měsíček: ale jestli chceš můžu ti nějákej úkol vymyslet :)
No to bych byl rád ale pokud možno i nějaké lehčí :-D
Měsíček
Profil
Dobrá dej sem e-mail a nějáké ti pošlu, (otázky, úlohy atd ...).
j1rka
Profil *
j1rka001@gmail.com
Miloš
Profil
Když chybí cvičebnice:
Když vyšla první Pixyho kniha o CSS, neuvěřitelnou náhodou mě napadlo si ji koupit a dodnes tomuto počinu blahořečím.
Abych se naučil vše, co se v ní píše, většinu textu z ní jsem slovo od slova opsal (jen pro vlastní potřebu; nešířím dál. A šiklo se to, protože ne vždy jsem měl výtisk po ruce a navíc se v elektronické podobě snáze vyhledává) a při opisování jsem rovnou na této učebnici aplikoval přečtené.
Byť se v té knížce tuším slovo sémantika nevyskytuje, přesto jsem ji z ní podvědomně vycítil a vzal vážně.
Stejně tak jsem vzal vážně validitu (i když se dneska kloním k názoru, že víc je zdravý rozum; přesto se snažím o pokud možno validný výtvory).
Přesto jsem nikdy nezačal psát v XHTML.
j1rka
Profil *
Miloš: Na této knize jsem taky přemýšlel. Jenže jsem zjistil že je z roku 2003, tak nevím, jestli tam nebudou už nějaké rozdíly.
Miloš
Profil
j1rka
Rozdíly budou jedině k lepšímu. Pokud si vybavím, z teorie v ní nenajdešnic, co by dneska neplatilo. Jediná echt zastaralá informace v ní budou tabulky podpory v jednotlivých prohlížečích, protože zohledňuje takové prehistorické mrchy, jako IE4 a zrůdný NN4.
Tudíž pokud vynecháš poznámky k těmto prohlížečům, můžeš s radostí konstatovat, že velká část teorie je dnes aplikovatelná (v té době jsem skřípal zuby, kolik skvělých vlastností existuje a jak mizernou podporu mají).
Dokonce i z Microsoftu se zablýsklo na lepší časy – pokud je IE7 ve standardu, podporuje hodně věcí, které ještě IE6 nezná.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0