Autor Zpráva
sanchez
Profil
Ahoj všem. Nevím kam toto téma zařadit,ale snad se to zde dá schroupnout.
Mam podezření,že mam komp napadený CASERem. Objevuje se mi hlášení,že bylo přerušeno vzdálené volání a že musí být systém vypnut a restartuje se mi komp. Beží minutové odpočítávání a pak se to na férovku vypne,ale ukončí to všechny programy.
V tom okně je napsano,že to vyvolal NT AUTHORYTY/SYSTEM.
Nevíte někdo co to je? Je to opravdu caser? Nemůže to dělat firewall(mam kerio).
No právě už nejde zpustit ani Explorer. Jde mi jen Opera.
Prosím pomozte.

Ps: někdy se to objeví po minutě a ted se to např neukázalo již 20 min
mat
Profil
viz. http://www.viry.cz/1pomoc/popisy/zobraz.php?id=106
sanchez
Profil
To je přesně to hlášení co to hází!
Mockrát děkuji !!!!!!!!!!!!!!
sanchez
Profil
mat:
Tak už jsem se té potvora snad zbavil.
Ještě jednou děkuji.
mat
Profil
řečeno s klasikem - koho nepotkal lovsan (blaster), ten jako kdyby nebyl... tedy samozřejmě v XP...
llook
Profil
mat: tak to asi jako bych nebyl. Na Linuxu jsem potkal tak akorát maily od antivirových programů. Možná jsem ho někdy potkal ve škole, tam je to zavirovaný permanentně. Doma jsem měl naposled kdysi dávno slovenského one halfa, díky kterému jsem se naučil pracovat s DOSovským Fdiskem.
mat
Profil
to je sice fajn, že na linuxu tě lovsan nenapad, ale ani na win XP tenhle červík nebyl nikdy o tom, že by nějaký lama kliknul na něco na co neměl - když jsem měl ještě dial-up, slovo firewall jsem znal snad jen ze Síťových připojení ve win a neměl jsem SP 1 na xpéčkách, chytil jsem blastera jedna dvě.
Tomik
Profil
Jo, jo blaster je nepříjemná věč. Mě se na XPčka nalepil ještě než jsem stáhnul ochranu proti němu.
DoubleThink
Profil *
neměl jsem SP 1 na xpéčkách, chytil jsem blastera jedna dvě.


Všechny staré verze WinXP mají integrovaný Firewall. Je docela jednoduchý a velmi striktní.
Faktem ovšem zůstává, že se do dneška nikomu nepodařilo v něm nalézt jedinnou bezpečnostní díru.

Tento FW se sice nedá používát (blokuje snad všechno kromě portu 80 a 21), ale na provizorní ochranu během stahování aktualizací je jako dělaný.

Blaster a ostatní odpad přes něj neprojde (pokud jej ovšem zapneme, že...)
mat
Profil
to doublethink: pokud myslíš onen FW, jenž se zaškrtne ve starých XP ve vlastnostech síťového připojení pod položkou Upřesnit, tak i přes ten mi prostě do XP blaster vlezl - nebo alespoň nevím, že bych ho tehdy neměl zapnutý...
s.p.l.i.t.
Profil *
ČUUZ LIDI,HELEDTĚ MÁM PROBLÉM,COMP SE MI PŘIBLIŽNĚ PO HODCE RESTARTUJE,PÍŠE MI TO NT AUTHORYTY/SYSTEM,TEN ODKAZ CO TU MÁTE,TAK TEN NELZE OTEWŘÍT,NEWÍTE CO S TÍM ..?????DÍKY
mylan
Profil
http://www.viry.cz/go.php?p=viry&t=popis&id=106
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0