Autor Zpráva
japlavaren
Profil
dá sa, aby som si z pc spravil server. ide len o skúšku. kde a čo nastaviť aby mohli ku mne pristupovať zvonku. ide to vůbec

ďakujem
Hugo
Profil
japlavaren

Musíš nainstalovat apache, mít pokud možno pevnou IP a samozřejmě povolit ve firewalu provoz na portu 80. To je ovšem jen to nejnutnější. Hlavně si dej bacha na bezpečnost.
bitbit
Profil
Samozrejme ze to jde. Pokud je mysleno web server, tak staci mit nainstalovany apache. Samozrejme je potreba domena pod kterou bude tvuj web server fungovat. Pokud chces mit server pod svoji vlastni domenou, tak potrebujes navic DNS server.

Podle me nejlepsi, aby si neresil vic nez musis (coz je instalace apache nebo jineho weboweho serveru), si zalozit ucet u http://www.no-ip.com/ . Kde si zdarma vyberes domenu tretiho radu. Davej pozor nektere domeny prvniho radu jako com jsou pouze pro placenou verzi. No v uctu ji priradis ip pod kterou jsi videt z internetu.( http://mojeip.wz.cz )

Problem nastava pouze v tom pripade, ze mas dinamickou adresu např: modem . To si pak od nich musis stahnout programek, ktery se po prihlaseni na internet pripoji k tvemu uctu u no-ip a zmeni ip na aktualni, takze te zase najdou pod tim domenovym serverem a nemusis jim pokazdy psat ip.

Tak nejak, mozna jsem nekde napsal blbost. Ale s tim no-ip je to fakt. Taky pouzivam
bitbit
Profil
jsem pomalej :)
japlavaren
Profil
ďakujem, chcel som iba viac vedieť. pri mojom pripojení (18kb/s) by to šlo "všetkým super a milovali by ma" :-). ďakujem
japlavaren
Profil
ešte dotaz, keď mám napr. ip: 123.123.123.123 a všetko spravím. štartovací sůbor je ten, ktorý ma appache/nejaký iný??
bitbit
Profil
do slozky, kterou mas nastavenou jako root apache napr.: c:\www\ , dej nejakej soubor s nazvem index.html . A ten bude jako startovaci script.

Pokud by si chtel aby se zobrazil obsah slozky, tak to musis nastavit v apachi. Ale ted si nevzpominam co to je.
japlavaren
Profil
rozmýślam, že to skúsim. Apache mám, štartovací súbor tiež, ale ako nastavím freewal??
Dero
Profil
štartovací sůbor je ten

OT jak... prostě velký: Jsi Slovák a necháš to tak? Vždyť i mně to trhá oči... :o(

UPDATE: Omluva, jedná se evidentně o překled, v dalším příspěvku už to je správně. :o) To nic nemění na tom, že to trhá oči.
slavo
Profil *
Ale tu ide aj o to ci dotycni pan na verejnu ip adresu ja napriklad ne a preto sa ku mne nikto z vonku nedostane
DJ Miky
Profil
slavo
Pokud máš vhodné připojení (DSL atd.), a nemáš veřejnou IP, tak si stačí jen nakonfigurovat firewall... (odzkoušeno na ADSL od Telecomu/O2 s neveřejnou IP)
Meldo
Profil
bitbit
Pokud by si chtel aby se zobrazil obsah slozky, tak to musis nastavit v apachi. Ale ted si nevzpominam co to je.

ja ked nemam v priecinku index.*** tak sa mi automaticky zobrazi obsah zlozky. Nieak specialne som to nenastavoval.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0