Autor Zpráva
Miloš
Profil
Že jsou některé hlášky Woknouzů zmatené, případně lživé, je známá věc; jako příklad může posloužit tvrzení, že je svazek pro formátování FAT32 příliš velký.
U takových hlášek vyvstává otázka, co tím chtějí woknouze říct. Dneska jsem se od pseudosystému dozvěděl, že:
„Minimální hodnota virtuální paměti je příliš malá“.
Nevím – fyzická RAM je 512MB, virtuální napevno také 512MB. To mám dát minimální větší, než je maximální?
izsak
Profil
Miloš
A nadávky absolútnych laikov, ktorý si myslia, že zjedli všetkú počítačovú múdrosť a napriek tomu si neodvážia spustiť Linux, ale stále pracujú na Windows-och, sú ešte častejšie.


FAT 32 hláška: FAT 32 podporuje oddiely len do veľkosti 32GB. Väčšie proste táto technológia nedokáže adresovať. Takže toľko k prvej klamlivej(?), či zmätenej(?) hláške.


Počiatočná hodnota virtuálnej pamäti by mala byť aspoň 1,5 násobok veľkosti RAM a maximálna hodnota virtuálnej pamäti by mala byť rovnako veľká, ako počiatočná, aby nedochádzalo k fragmentácii.
Plaváček
Profil
Doplním Izsaka, který se rozohnil, že virtuální pamětí je míněn vyhrazený prostor na pevném disku, tedy nikoliv fyzická paměť RAM. Jinak odpověděl naprosto přesně. Ještě se doporučuje, a mám to vyzkoušeno, uklidit virtuální paměť na jiný pevný disk, než na C (tedy pokud máš v počítačí víc pevných disků). Systém se tím poměrně znatelně zrychlí.
Miloš
Profil
izsak
FAT 32 hláška: FAT 32 podporuje oddiely len do veľkosti 32GB.
Není to pravda. Používám externí HDD s FAT32 o kapacitě 37.2GB (40,014,381,056 Bytů) a pokud vím, hranice FAT32 jsou 2TB.
A tak nevím, kdo je tu absolutní laik.
PS. I Linux používám, jen ne tak často.

Plaváček
Co je virtuální paměť samozřejmě vím; a mám ji uklizenou na jiném (fyzickém) disku;
Mě zarazila formulace – minimální hodnota je příliš malá místo sdělení, že jde o malou hodnotu virtuální paměti.

A i když je 1.5násobek optimum, shodná velikost u 512MB nestačí?
Plaváček
Profil
To je otázka spíše na tvůrce systému. Je fakt, že některé hlášky okenního systému jsou docela veselé a upřímně řečeno, nelámal bych si s tím hlavu. Udělej si větší virtuální paměť a dobrý :) Jinak, sice trošku mimo téma, ale hezké srování souborových systémů je zde http://cs.wikibooks.org/wiki/Srovn%C3%A1n%C3%AD_souborov%C3%BDch_syst% C3%A9m%C5%AF
izsak
Profil
http://www.microsoft.com/resources/documentation/Windows/XP/all/reskit /en-us/Default.asp?url=/resources/documentation/Windows/XP/all/reskit/ en-us/prkc_fil_tdrn.asp

Čerpal som hneď z prvých odstavcov Resource Kit-u. A píše sa tam aj o teoretickej podpore až do 8TB. Takže podľa Wikipedie a Miloša je maximum 2TB, podľa Resource Kitu teroretické max. 8TB.


Poznámka z Wikipedie:
While FAT32 partitions this large work fine once created, some software won't allow creation of FAT32 partitions larger than 32GB. This includes, notoriously, the Windows XP installation program.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0