« 1 2 »
Autor Zpráva
Rpbbie
Profil *
Poradí mi někdo, jak mám naformátovat disk c: kde mám uložený windows, když kliknu na formátovat, tak mi to vypíše, že je to systémový disc a nelze dokončit formátování. Děkuji za pomoc
Školník
Profil
Pokud chceš formátovat systémový disk, tak ne z windows.
Pokud to jsou win98, tak z DOSu. (restartovat systém MS-DOS, do příkaz. řádku napsat format c: /s /q, kde /s znamená zkopírovat po formátu systémové soubory a /q je rychlý formát (pokud to není úplně nový disk, což není)
Pokud winXP a máš bootovací instalační CD, tak nabootuj z CD a v průběhu instalace máš možnost ten disk naformátovat. (resp. ho jakoby odstranit a zase vytvořit a potom naformátovat)
Ale to je trochu složitější.
bitbit
Profil
Pokud máš instalační disk windows XP, tak z nej nabootuj a tam je pak v jednom z kroku instalace formatovani.

Nebo si stáhni PowerMagic a nainstaluj si ho a ten to umi, po restartu zformatuje i systemovy disk

Nebo nabootuj z cd s linuxem a zformatuj ho. Je to jeden z kroku instalace. Pak tu instalaci prerusis a je to.

Nebo pokud mas disk ve FAT32 tak si sezene bootovaci disketu win98 nebo win95 a na prikazove radce pak napis format c: (c je pismeno disku zmen si ho podle potreby).

Nektere zakladni desky podporuji format disku z BIOSU.

A to je asi vetsina moznosti.
Mistr
Profil
Rpbbie
naformátovat disk c: kde mám uložený windows, když kliknu na formátovat, tak mi to vypíše, že je to systémový disc a nelze dokončit formátování
Jak již psali kolegové. Windows samozřejmě není blbý a nenechá si naformátovat disk, na kterém běží (nebude sám sebe podkopávat).
tlama
Profil *
kde muzu stahnout PowerMagic?
HAZY
Profil *
já bych ho chtěl taky naformátovat a nějak mi to nejde...prosím poradte mam icq : 200-917-353
Mirinka
Profil *
CO to je vubec naformátování disku??? zkazím tím neco kdyz disk naformátuju???? neztratí se mi data???
Timy
Profil
Mirinka
:-)

Naformátování je prostě kompletní smázání požadovaného disku. Někdo tím například řeší virovou nákazu počítače ;-).
DoubleThink
Profil *
neztratí se mi data
Ztratí.

Formátování je připravení diskového oddílu pro zápis dat v určitém formátu - například NTFS nebo FAT.
:-)
Profil *
formátováním samozrejmě příjdeš o všechny data na formátovaném disku
djlj
Profil
neztratí se mi data
Ztratí.

Ne nenávratně.

formátováním samozrejmě příjdeš o všechny data na formátovaném disku
Ne nenávratně.


Nepřepíši-li data ničím, lze je z disku bez problému dostat.
Joker
Profil
Mirinka
CO to je vubec naformátování disku???
Na samotný disk se z pohledu počítače dá uložit strašná kupa jedniček a nul. To je sice fajn, ale na moc věcí by to nebylo, kdyby počítač (resp. operační systém v počítači) nevěděl, co ta kupa jedniček a nul znamená. No a aby se systém v těch datech vyznal, od toho právě slouží to formátování.
Formátování probíhá tak, že se vymaže předchozí formátování a vytvoří nové. Tím se ztratí původní data na disku.

zkazím tím neco kdyz disk naformátuju???? neztratí se mi data???
Ano a ano.
pretorian
Profil *
mohl by me nekdo prosim poradit jak naformatovat hdd pomoci win2000
djlj
Profil
pretorian
V tento počítač klikni na disk pravým tlačítkem a zadej Naformátovat. Chceš-li formátovat systémový disk, tuto možnost nabízí instalátor Windows 2000.
pretorian
Profil *
jo jenze ja se nedopatrenim memohu dostat do windowsu nebere me heslo
pretorian
Profil *
potrebuji formatovat z biosu
djlj
Profil
pretorian
Použij instalační CD Windows.
pretorian
Profil *
to je jasny ale ja si nevim rady s tim biosem
djlj
Profil
pretorian
Když je to tak jasné, tak to tak udělej. V BIOSu se neformátuje disk. Jen v něm nastav bootování z CD mechaniky.
pretorian
Profil
tak promin a dik za snahu
Joker
Profil
djlj
V BIOSu se neformátuje disk
V některých BIOSech to jde, nebo se pletu? Ale většinou to teda nejde.
Boss
Profil *
urychlí se mi tím PC??? Děkuji za odpověď.
Petr Tichý
Profil
Boss
Pokud máš na počítači Windows delší dobu, tak se ti naformátováním a opětovným nainstalováním systém (často radikálně) zrychlí.
delpi
Profil
Potřeboval bych poradit,jak mám formátovat systémovej disk??Mám doma dva disky a jeden je systémovej.Já ho chci formátovat a dát windowsi na druhý disk,ale nevím jak ho formátovat.:-( Mám windows 2000.Nevím jak pustit počítač do dosu,tam už bych to nějak zvládl.Zkuste mi nějak poradit prosim.....Jak ho formátovat.
Gekon
Profil
delpi
V BIOSu nastav bootování z mechaniky (Boot device Priority), pak vlož do mechaniky instalační CD WIN 2000 a během instalace disk zformátuj.
delpi
Profil
Dobře díky,já to vyzkouším......
Maykon
Profil *
Stáhni si libovolný live-CD linuxu a měl bys tam najít spoustu nástrojů pro práci s disky, určitě se ti to bude hodit i na jiný věci. Pokud jsi to ale nikdy neviděl, máš to trochu složitější, ale jestli máš chuť se něco naučit tak to skus a pochopíš a jestli ne, tak se raději v počítačích nehrabej a nech to na odbornících ať něco nezkurvíš.
Maykon
Profil *
Boss
Pokud máš na počítači Windows delší dobu, tak se ti naformátováním a opětovným nainstalováním systém (často radikálně) zrychlí.


No hlavně záleží co s tim počítačem děláš... Když se k němu chováš slušně, tak funguje krásně i po 6-ti letech. Jenže to se 90% lidí nechová.
Maykon
Profil *
Naformátování je prostě kompletní smázání požadovaného disku. Někdo tím například řeší virovou nákazu počítače ;-).

To bylo myšleno vážně? Sakra já jdu radši pryč.
djlj
Profil
Joker
Jo, pamatuju si, že kámošovi to kdysi na 486 DX opravdu v BIOSU šlo :).
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0