Autor Zpráva
Casero
Profil
před časem sem spojoval doma sítí 2 PC na jednom Win 98 a druhý Win XP a vše fungovalo normálně, nastavil jsem oboum pracovní skupinu stejnou a o nic víc se newstaral, ale ted sem win 98 přeinstaloval na XP a ejhle nějak nevím proč ale spojení nende...jako řekl bych že by to mělo být snad takhle jeeště lepšíá XP x XP než XP x98 ale jaksi nene...pls poradte
Jay Jay
Profil
Casero : Propoj kablem, nastav IP a masku podsítě a možná ještě stejná skupina (záleží co potřebuješ) a je to.
Casero
Profil
Jay Jay
no...stejnou skupinu mám, i kdsyž teda nefím přesně kde se to nastavuje ale kdysi dávno sem ju nastavil a nefím kde a jak nastavit tu nastav IP a masku , prosím laickou radu, dík...
deleted
Profil *
otázka: neblokuje ťa náhodou firewall?

a k veci: pravé tlačítko na ikonku v trayi (vpravo dole vedľa hodín) -> stav -> vlastnosti -> internet protocol (tcp/ip)
temistokles
Profil
deleted som bol ja, zase mi to blbne :(
Jay Jay
Profil
Casero :
Ovládací panely - Síťová připojení - vybereš správný typ - vlastnosti - protokol sítě Internet (TCP/IP) - vlastnosti - a tam uz to uvidis

a nebo v pravo na liste (system tray nebo jak se to jmenuje ?) budes videt to pripojeni - pravym - stav - vlastnosti - Protokol sítě... a to už je to samé

btw : tyto nastavení si musel provádět i 98 x XP...
Casero
Profil
Jay Jay
Ovládací panely - Síťová připojení - vybereš správný typ - vlastnosti - protokol sítě Internet (TCP/IP) - vlastnosti
ja tam ale právě nemám tu možnost vlastnosti...tam prostě není, ...a 98 X Xp sem fakt jen spojil kabel a nastavil stejnou skupinu a vše bylo f pohodě...
temistokles
Profil
skús si spustiť sprievodcu nastavením siete
Jay Jay
Profil
Casero : Ty vlastnosti tam máš (snad), označ ten protokol a když se podíváš trochu níže tak tam jsou možná tři tlačítka vedle sebe a možná nesou název (postupně zleva) Nainstalovat, Odinstalovat, Vlastnosti.
Jay Jay
Profil
Casero :
a 98 X Xp sem fakt jen spojil kabel a nastavil stejnou skupinu a vše bylo f pohodě... - Zkusím si to pamatovat a poté vyzkoušet.
Casero
Profil
Jay Jay
...no právě že je tam to Nainstalovat, Odinstalovat a vlastnosti sou zešedli, jako že se na ně nedá kliknout...
Casero
Profil
temistokles
spreievodca už sem spouštěl několikrát na obou PC a nic...a i ten FireWall sem vypnul a nic..
Jay Jay
Profil
Casero : Musíš ten protokol nejdřív označit (kliknout na něj - zmodrá), jinak nevím :)
Casero
Profil
Jay Jay
no, ted sem si všim že to tam je 2x a na to druhé jdeo vlastnosti a tam mám nastavený získat adresu ze serveru DHCP automaticky nefim co to teda znamená...
Casero
Profil
abych to řek celý...prostě mám od netboxu net...ten de do routru a s routru to de do 2 PC ...a jako přijení je furt připojeno, ale ty 2 PC se nenajdou n atom jednom se ten druhej ukazuje, ale je tam že není oprávnění se na nej připojit a z toho druhýho ten druhej nende vubec vidět
Jay Jay
Profil
Casero :
čísté propojení dvou pc : dáš použít následující adresu IP a tam vyplníš adresu IP (třeba 192.168.0.1) a masku podsítě (255.255.255.0), výchozí bránu necháš nevyplněnou, po té dáš použít následující adresy serverů DNS a necháš ty políčka prázdné.

To samé uděláš i u druhého PC jen s tím že změníš IP (třeba na 192.168.0.2).

Pravděpodobně chceš aby oba pc mohli být na netu, to nevím jak nastavit, bohužel s tím ti nepomůžu.
Casero
Profil
Jay Jay
moc, dík...fakt si cením ochoty...když sem to udělal jaks napsla tak nefakčil net, ale zkoušel sem vyplnit i to výchozí bránu,následující adresy serverů DNS a fungoval net...ted du spat...zitra se v tom ještě zkusím poštourat..dík
Jay Jay
Profil
Casero : u jednoho pc musíš mít dvě síťovky.. jedna z routeru do pc (tam to nastavení jako IP atd neměnit :) ) a druhá z pc do pc (tam se bude měnit :) )
Casero
Profil
Jay Jay
moc dík, uš sem to vyřešil cosi sme nainstaloval..a vše je v nejlepším pořádku, ještě sem nastavil stejnou skupinu...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0