Autor Zpráva
Marcus Flintus
Profil
čaute,

mam problem, když zapnu počítač, roztočí se větráčky a všechno... dřív než se cokoli zobrazí na obrazovce (asi po 1 sekundě) tak se počítač sám vypne. resp. zůstanou svítit některý diody, který normálně nesvítěj... tak podžim tlačítko power (cca 3 sekundy) a diody zhasnou... a tak porád dokola :-(
roberta
Profil
asi si si tam pridával nejaký hardware... skús všetko poodpájať, potom to popripájaj (možno nejaký kontakt...) a keď to nepomôže navštív servis
Anonymní
Profil *
nehrál sis s biosem? poslední vypnutí z OS bylo "násilné"(padnutí, restart tlačítkem, případně vypnutí tlačítkem, výpadek proudu) nebo jednoše pomocí OS kde dáš vypnout?
Řekl bych, že sis buď hrál s biosem, nebo vypnutí bylo násilný, párkrát se mi to stalo při výpadku proudu. Zkus vymazat CMOS rovnou natvrdo na desce, bejvá tam jumper někde u baterky, dobrý je mít popis té desky
Marcus Flintus
Profil
s biosem sem si nehrál... násilné vypnutí bylo. k čemu a co je zač ten CMOS?
Anonymní
Profil *
CMOS je dá se říct nastavení biosu, když ho smažeš, vše v biosu se navrátí na základní nastavení, jde o to, že když PC lehne, občas se v biosu něco přepíše a pak nele zpustit.
Marcus Flintus
Profil
no a jak ho smažu? (btw. nemůže se stát zase něco - třeba jinej takt procesoru atd.) u baterky je jupmer.... asi takhle:

.|
.|
.

o - baterka

(jumper je nahore)
Anonymní
Profil *
co je to za desku a jekej jumper kam si musíš někde najít, je to u každý základovky někde jinde...
Marcus Flintus
Profil
mam DFI, AD70-SC .... manual nemam, a na webu jsem tydle podrobnejsi veci nenasel.
Anonymní
Profil *
Manuály od DFI Nemam náladu na to to studovat, tak se koukni snad, tam najdeš něco jako jumper seting.
Stinky
Profil
Ty diody mají svůj význam. Oznamují detekovanou chybu. Jaké rozložení svíticích diod je pro každou chybu napsáno v manuálu. Možná by se ne to chtělo mrknout ať víš o jaký problém jde.
Marcus Flintus
Profil
tak to bylo CMOSem... přehodil jsem jumper a po startu to vypsalo něco ve smyslu chyby při kontrolování součtu CMOSu, tak to nahrálo defaultní CMOS a pc funguje. :)
škoda že se jen věčně přehřívá :-(
Marcus Flintus
Profil
Ha..
tak jeden problem jsem vyřešil a přišel druhý. Počítač běžel a při reinstalaci windows (která už byla nutná) spadnul a ted se nechce zapnout vubec. Podle teploty (po pár minutách jen na pasivním chladiči procesoru neudržel ruku a case byl dost teplej) bych řek že byl processor původně podtaktovanej (to si nejsem jistej - kompletoval ho někdo jiny) a při vymazání CMOSu způsobilo že se vrátil na původní frekvenci ( z 1140MHz na 1500MHz ) a protože se přehřál tak se vypnul. řekl jsem si "tak dobře, nechám ho vychladnout a zapnu a mrknu do biosu"... nechal jsem ho vyhladnout a ted nejde zapnout vůbec -> rozsvítí se některé diody (dle manuálu pro PCI, DDR a ještě nějaká Green něco (ve předu v caseu)) ale třeba větráčky nereagujou. co s tím teď???
Anonymní
Profil *
Marcus Flintus:
co s tím teď???
Začít shánět nový procesor.
gryzli
Profil *
Zdravím všechny,
mám podobný problém...
Po zapnutí PC najde disky, zahlásí chybu CMOS (už jsem to zkoušel několikrát vynulovat) a v tom lepším případě mě ještě nechá pustit bios, ale po několika vteřinách se úplně vypne (při dalších pokusech o zapnutí PC se vypne ještě rychleji).
Zkoušel jsem jiný paměti, jinej procesor, jinej zdroj, ale pořád stejný výsledek.
Má někdo nějakej rozumnej nápad co by se dalo ještě vyzkoušet? (deska je nová a je funkční)
deska MSI PM8M, Pent4 3,06 HT, 2x512 DDR 400, zdroj 350W
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0