Autor Zpráva
BaTeCzKo
Profil
Mám problém - když na jako pozadí plochy nastavím obrázek ve formátu BMP, tak se pod textem u ikonek na ploše zobrazuje normální stín:



Ale když použiji obrázek ve formátu JPG, tak je tam místo stínu ten starý nechutný rámeček:



Další problém mám se zobrazením miniatur - totálně se mi všechny náhledy "mrví":

koudi
Profil
Tohle už jsi jednou psal.
BaTeCzKo
Profil
Já vím. Ale odpověděl mi jenom nějaký spam a výsledek žádný...
BaTeCzKo
Profil
pls help :) nevadi mi ani tak ta plocha, ale spis ty miniatury
Enspancio
Profil *
Co barevna hlouobka toho obrázku ? Třeba to nějak neslouhlasí. Zkus si pohrát s nastavením plochy a změň barevnou hloubku na 32 bit. (pokud změněno nemáš)
koudi
Profil
Já vím. Ale odpověděl mi jenom nějaký spam a výsledek žádný...
To neni důvod zakládat nové téma.
BaTeCzKo
Profil
koudi
nekecej do toho, nejsi moderátor
BaTeCzKo
Profil
Enspancio
Používám 1024*768/32. Obrázky jsou normální JPG z různých zdrojů. Nefungují mi žádné miniatury z JPG. BMP, GIF a PNG funguje normálně.
koudi
Profil
nekecej do toho, nejsi moderátor
No a? Chodím sem rád a často, proto chci, aby to tu mělo nějakou úroveň.
Mistr
Profil
BaTeCzKo
nekecej do toho, nejsi moderátor
Mírni svůj slovník. Kolegu koudiho znám osobně a věř, že když něco napíše, myslí to zcela upřímně. Nečiní to jen proto, že nemá co dělat nebo že by chtěl někoho buzerovat.

Skutečnost, že jsi na svůj dotaz nedostal odpověď, opravdu ještě nezakládá automatické právo na založení nového dotazu. Možná jsi zrovna přišel s tématem, na které Ti zde nikdo nedokáže poradit, protože to prostě neví. Je to možná divné (a neobvyklé), ale i to se zde stává.

Rozhodně ale obraty nekecej do toho, nejsi moderátor nejsou naším obyčejem na této diskuzi. Díky, že je nebudeš používat.
BaTeCzKo
Profil
Mistr
...
RPG
Profil
BaTeCzKo
Spíš bych to viděl na chybu (změnu) systému, než grafické karty. Zkus se v tom pohrabat.
BaTeCzKo
Profil
RPG
Zvláštní je, že to začalo z najednou. Nic jsem neinsaloval ani neměnil. Ani jsem se s tím nikdy nesetkal. Ale přesto se to dá přežít -> na plochu si dám BMP a miniatury zas až tak moc nepoužívám - stejně je to ale nepříjemné.
Mac
Profil
BaTeCzKo
Problém sa volá Win. Zažil som aj horšie veci len tak najednou.
BaTeCzKo
Profil
Mac
Používal bych Linux, ale to bych nemohl používat programy, ve kterých už dělám hezkých pár let a jsem na ně zvyklý (a pro Linux určitě nejsou). A komplikovat si život emulátorama se mi nechce.
RPG
Profil
BaTeCzKo
Uvažoval jsi i o tom, že by to mohl mít na svědomí vir? A nedoporučuji dávat na plochu bitmapy… ono je vlastně obecně lepší nenastavovat žádná pozadí, ušetříš tím něco málo výkonu.
BaTeCzKo
Profil
RPG
Nic jsem neinstaloval. Na internetu jsem chodil jenom na svoje weby, tuhle diskuzi a mail. Ani antivir neřval...
habendorf
Profil
No, asi je to rozbitý :o)

Zauvažuj nad reinstallem, aspoň si hezky pročistíš komp.
habendorf
Profil
A nebo zkus nějaký starší bod obnovení.
BaTeCzKo
Profil
habendorf
Antispyware nenašel nic. Antivir nenašel nic. Reinstalovat určitě budu, ale až někdy po vánocích.
habendorf
Profil
BaTeCzKo: Pročistíš jsem myslel od bordelu v registrech, různých zbytků atd., které jenom brzdí komp. Viry jsem na mysli neměl. A ten bod obnovy by nepomohl? Měl by...
BaTeCzKo
Profil
habendorf
Jednou jsem to na něco zkoušel - celou situaci to jen zhoršilo. Takže jsem body obnovy vypnul a ušetřil něco kolem 1GB na disku. :)
Mac
Profil
BaTeCzKo
A čo tak Mac OS X? Najpokročilejší OS. Tam ti ten soft pôjde (ak to teda nieje nejaký freeware iba pre win).
Bubák
Profil
Tam ti ten soft pôjde
"Tam" nerozjede ani OS X.
BaTeCzKo
Profil
Vyřešil jsem to kompletním zformátováním harddisku a novou instalací oken. Normálně bych nějaké nedůležité miniatury neřešil, ale když jsem najednou zpozoroval i nekontrolovatelné odesílání pošty na poštovní servery v nějaké tramtárii, nedalo se nic jiného dělat. :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0