Autor Zpráva
Radek Novák
Profil *
Vím, že je naprosto legální, pokud si pro svou potřebu stáhnu hudbu či film. Je ale legální, když si to hodím na CD/DVD, aby mi to nezabíralo místo na disku?
Plaváček
Profil
Radek Novák

Problematika je o fous složitější, ale pokud si cokoliv, co najdeš na internetu stáhneš, uložíš nebo vypálíš výhradně pro svou vlastní potřebu (výhradně), nemůžeš být nijak stíhán.

Autorská práva porušuje ten, kdo obsah, který sis vypálil, na internet vystavil.

Netýká se pochopitelně software či jinak licencovaných programů. Tam platí jiný režim.
Mike8748
Profil
>> co najdeš na internetu stáhneš, uložíš nebo vypálíš výhradně pro svou vlastní potřebu (výhradně), nemůžeš být nijak stíhán.

to je zasadni omyl

nelegalni je drzeni (mit na disku nebo vypaleny, to je jedno), a je jedno jestli je to film nebo software
quinux
Profil
Mike8748
nelegalni je drzeni (mit na disku nebo vypaleny, to je jedno), a je jedno jestli je to film nebo software
V případě hudny či filmů, je opravdu pro osobní potřebu vše v rámci zákona v pořádku. Nesmíš dále daný obsah šířit, ale držet pro osobní potřebu můžeš.
Radek Novák
Profil *
Co jsem cčtl různé články a diskuze, tak stahovaní hudby a filmů výhradně pro svou potřebu je zcela legalní. Je to jako když si nahrajete hudbu z rádia nebo film z televize.

Jde mi o to, že počítač používám k podníkání a proto mám veškerý software legálně zakoupen a nerad bych se dostal do nějakého maléru kvůli pár vypáleným filmům na DVD.
Miloš
Profil
Mike8748
to je zasadni omyl nelegalni je drzeni (mit na disku nebo vypaleny, to je jedno), a je jedno jestli je to film nebo software
Kde bereš tu jistotu? Prosím doložit.
Já si naopak myslím, že vaříš z vody a pro své tvrzení nemáš sebemenší oporu; mj po přečtení my.opera.com/Sesivany/blog/2006/11/20/co-je-a-co-neni-legalni jsem nabyl dojmu, že bez omezení si pro vlastní potřebu mohu pořídit kopii filmu a hudby (není-li zdroj softwarově chráněný) a je to legální.
Nemluvím o softwaru a nemluvím o sdílení; to podle zákona (jak mu rozumím) už legální není.
Proto – v souladu se zákony stahjuju ze serveru Грэмми.РУ, kterýžto zdroj všem zájemcům vřele doporučuju.
Mike8748
Profil
>> mohu pořídit kopii filmu a hudby (není-li zdroj softwarově chráněný) a je to legální.

poridit kopii a stahnout z internetu je ale neco trochu jineho
quinux
Profil
Mike8748
poridit kopii a stahnout z internetu je ale neco trochu jineho
Až tolik ne. Pokud při tom stahování daný soubro zároveň nesdílíš (např. na torrentu) tak zákon neporušuješ.


(Tedy, alespoň podle článků, které se v poslední době celkem vyrojily)
Mike8748
Profil
dej link, zajima me kdo pise takovy blbiny
Timy
Profil
Mike8748
http://www.dgx.cz/trine/item/hudbu-jedine-z-internetu-a-zdarma
Miloš
Profil
Mike8748
poridit kopii a stahnout z internetu je ale neco trochu jineho
Technicky ano, právně ne.

dej link, zajima me kdo pise takovy blbiny
Pokud jsou to blbiny, dolož své tvrzení (o to jsem tě žádal výše).
Zatímco ty's nic nebyl schopen doložit, my ano:
1) Mnou výše uvedený odkaz na Sešívaný blog
2) Timym uvedený odkaz na „latrínu“
a pokud ti to nestačí, pak mohu posloužit i denním tiskem:

nightfish
Profil
popřípadě i http://radekhulan.cz/item/stahovat-si-hudbu-pro-vlastni-potrebu-je-leg alni
Miloš
Profil
Mike8748
Kde jsi? Kde jsou tvé argumenty? Doložíš?
Jakub
Profil
Popřípadě rozhovor s ředitelkou české pobočky IFPI na Lupě.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0