Autor Zpráva
Gekon
Profil
Ahojte. Ještě dneska odpoledne jsem měl šest oddílů pevných disků, dohromady nějakých 480 GB.
Zapnul jsem PowerQuest PartitionMagic 8.0, který našel pár chyb, tak jsem je opravil. Restartoval jsem počítač a výsledkem je, že mi zmizely tři partitions. Ve správci úloh je vidím, ale nelze s nimi nic dělat.
http://gekonovy.nazory.cz/img/disky.jpg
Peca
Profil
Jak nejde nic dělat? Co je v kontextovém menu?
Gekon
Profil
Peca
http://gekonovy.nazory.cz/img/disky2.jpg
Peca
Profil
http://www.powerquest.com/home_homeoffice/products/sysreq.jsp?pcid=sp& pvid=pm80
Nikde tam nevidím Visty.
Pokud nepomůže restart, tak možná vyzkoušet odebrat disky ze Správce HW, nebo i řadiče, zkontrolovat nastavení DMA, konzoli pro zotavení (nebo jak se to jmenuje)...
Gekon
Profil
Peca
http://gekonovy.nazory.cz/jak-spustit-partition-magic-80-na-vista

Restart nepomohl, ostatní kromě konzole jsem nezkoušel.
Peca
Profil
Je to nějaký oficiální návod na spuštění? To, že se to povedlo rozběhnout, ještě neznamená, že bude fungovat správně.
Gekon
Profil
Peca
Těžko říct, našel jsem to nějakém anglickém fóru...

Nevíš o nějakém programu podobném PartitionMagicu, který spolehlivě běhá na Vista a dokázal by si s tímto poradit?
Railbot
Profil
zlatý XP :)
jonge
Profil
Railbot
Zlatý Linux :c)
Miloš
Profil
Railbot zlatý XP :)
jonge Zlatý Linux :c)
Zlatý psací stroj a kuličkové počítadlo ;-)
Gekon
Profil
Miloš
jonge
Railbot

Děkuju vám všem, moc jste mi pomohli.
Davex
Profil
A přiřadit znova písmenko těm ztraceným partition nejde? (Změnit písmeno jednotky a cestu...)
Gekon
Profil
Davex
Nejde.
Joker
Profil
Gekon
No právě tohle je asi hlavní problém s Vistama- zatím pro ně nejsou upravený programy a nepoužívá je tolik lidí, aby se jakýkoliv problém dal najít na fóru.
Dalo by se nějak zjistit, jak je ta chybová hláška anglicky a potom zkusit vygooglit co znamená?

Ještě mě napadlo zkusit odpojit ten disk a připojit ho pod XPčky, jestli tam bude něco vidět.
Anebo jestli Visty mají nějaký nástroj na opravu disku, jako chkdsk nebo scandisk...
Peca
Profil
Joker
Chybová hláška spíš vypadá na špatnou instalaci Winů, než aby říkala něco o problému ;-)
Chkdsk těžko pomůže. Pokud vím, tak ten je na kontrolu konkrétní jednotky. Blbě se kontroluje jednotka, která nemá písmeno. Ale myslím, že na to nějaký příkaz bude v konzoli, něco na způsob fdisku.
Gekon
Profil
Zkoušel jsem inkriminované partitions naformátovat, ale vyhodily stejnou chybu. Zkusil jsem to tedy přes bootovací DVD, ale ty mi vypsalo chybu 0x8004240f. Jdu hledat, co to znamená.
Gekon
Profil
Tak jsem toho moc nevygůglil, akorát že to dělá u nepřiřazeného místa na discích, což u mě není. Smířil jsem se s tím, že přijdu o nějakých 40 GB hudby, 20 filmů, několik her a zkusil jsem odstranit oddíl. Světě div, fungovalo to. Problém je v tom, že teď nejdou naformátovat.
Gekon
Profil
Už se mi podařilo je odstranit a naformátovat. Teď se pokusím z nich vyrvat moje soubory, snad to půjde. Formátoval jsem je rychlým způsobem.
Gekon
Profil
Vyzkoušel jsem asi 10 různých programů, buďto nic nenajdou, nebo najdou, ale neobnoví, protože to je trial verze.
Poradíte mi nějaký funkční, spolehlivý a pokud možno free program na obnovu zformátovaných dat?
Davex
Profil
Problém je ten, že kvalitní programy nejsou většinou free. Jediný použitelný a zdarma je PC Inspector File Recovery, ale nevím jak se to chová na zformátovaném disku. Ve firmě občas využíváme program GetDataBack for NTFS nebo v beznadějných případech non-free služeb DataHelpu.
Gekon
Profil
Davex
Díky za tipy, pokud nevyjde ani ten PC inspector, jsem natolik zoufalý, že snad zavolám nějakého technika...
bitbit
Profil
Zdravím, asi je pozdě ale můžu ještě doporučit dva programy na obnovu Back2Life a Drive Rescue.

Back2Life není freeware ale má omezení pouze na velikost souboru. V gekonově případě nepoužitelný.

Drive Rescue je freeware a je i v češtině. Poradí si s NTFS na WinXP bez probému. Na viste nevím (nemám odskoušeno). Spolehlivě obnovuje vymazaná data. Na naformátovaném disku nutno vyzkoušet ( teď po ruce žádný nemám :)).

Oba jdou nainstalovat např na flashku a na daném PC se nemusí instalovat na disk. Hlavně se to hodí na PC s jedním diskem. Nehrozí přepsání dat. Jdou pak spustit i na počítačich na kterých nebyly instalovány. Snad sem někomu pomohl :D.

Ještě dodatek. Drive Rescue dokáže i obnovit písmeno jednotky což by gekonovi nejspíš pomohlo a nemusel by formátovat :D
fugy56
Profil *
Skontroluj ci su tie particie aktivne
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0