Autor Zpráva
rocco
Profil *
ahoj , mam takovy dotaz, planuji koupi noveho PC, ale nevim jestly ho koupit uz ted nebo pockat po novem roce, jde mi o to kdyz ted koupim novy pocitac aby po novem roce ten stejny nevysel levneji. moc se nevyznam v tom jak se ty ceny pohybuji, proto prosim o radu nekoho kdo se v tom alespon trochu pohybuje. za radu predem dekuji
el mariachi
Profil
tie ceny sa pohybujú stále, čiže keď ho už kupujete, je už vlastne starý :) pri technike neexistuje niečo také ako by ste si priali.. pokiaľ potrebujete počítač, nemáte na čo čakať, lebo vždy vyjde niečo iné, novšie a nemá zmysel si hovoriť "ááále, však počkám ešte chvíľu", lebo za tú chvíľku vyjde 10 noviniek a to staré opäť zlacnie..
xerno
Profil *
rocco
Chceš-li konkrétně poradit, poradím.
Co se týče cen, jde to dolů moc a moc rychle, minulý rok stál 1tb disk něco přes 8 tisíc, dnes ho s klidem pořídíš za 3 tisíce, ani ne. Když si vzpomenu, že jsem před 3,5 roky kupoval 120 gb za 2800kč, jsem hotovej jak se to mění.
Ale co, na tvém místě bych si počkal, já osobně budu kupovat nový notebook a pořídím ho někdy koncem ledna, kdy se ceny po vánocích ustálí a vyjde mě to minimálně o 15% levněji - je to minimum, předpokládám, že to bude ještě lepší.
Záleží skutečně na tom, co od počítače vyžaduješ, jestli ti stačí intel core 2 duo, klidně kup počítač teď, ty ceny se až tak nezmění. Jestli spíš quad, to je furt relativní novinka a hlavně spousta lidí si to na vánoce koupí, s tim bych počkal.
Pak mi kdyžtak řekni jakou chceš paměť a grafárnu. RAMky netřeba, ty se podle mě nezmění, dnes máš lepší standart na 4gb, normal někde na 2, povidám, 4gb DDR2 pořídíš ani ne za 1500kč. Tohle se vyrábí po miliardách, tyhle RAMky už jsou na úrovni a stejně pochybuju, že to nezaplníš, pokud na tom nehodláš vyrábět servery.
Chceš-li koupit správně a levně, napiš mi, co na tom počítači budeš dělat... ti najdu v nějakym českym e-obchodu tu nejlepší kombinaci...
warman
Profil
dneska ty pc jsou predimenzovane. zalezi na co ten pc chcete. jestli na hry, tak klidne po novym roce (pokles cen po vanocich bude) nebo minimalne pockat tedka ten mesic, nez dorazi k nam to ze cena dolaru se snizila a to de taky usetrit nejaka kacka(moc to ale nebude). tedka koupite pc za 15000 a po novym roce stejny odhaduju tak o 2-3000levneji, tak to zas takovej rozdil neni. cim drazsi pc, tim ten rozdil bude vetsi :)
nightfish
Profil
nez dorazi k nam to ze cena dolaru se snizila
ano, ze 14,50 Kč/USD v červnu na 18 Kč/USD v říjnu

spíš bych viděl potenciál na zjevnění v akčních nabídkách prodejců
el mariachi
Profil
warman
jasné, lenže po novom roku za tých 15000 kúpiš zas o niečo lepší pc ;) toto pôjde dokola, akonáhle niečo zlacnie, zákonite prichádza niečo nové...ja som kupoval okolo januára, februára tohto roku HD3870 a dnes to je už čo ? prakticky podpriemerná grafika, za cenu za akú som ju vtedy kupoval by som si dnes kúpil novú generáciu grafík, a to nie je ani rok preč !
rocco
Profil *
diky vsem za odpovedi , pc bych chtel prevazne na hry...mel sem vyhlidnutou sestavu AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5600, Asus MB M3A78 PRO,780G, DDR2,ATX 2048MB DDR2 800MHz, 250GB SATA300 8MB, GeForce 8800GT 512MB, vypalovacka DVD+/- RW, ctecka pametovych karet All-in-One, mys , klavesnice. cena 13500 vcetne DPH.
SwimX
Profil
rocco
Osobně bych do této sestavy nikdy nešel. Athlon bych vyměnil za Intel a MB od Asusu moc nevěřím. Sou však vcelku levné, takže je hodně lidí kupuje. Co se týče grafiky, šel bych rovnou do GTX, aby tam běhali i hry co vyjdou za pár měsíců. Ramky doporučuji jako jeden čip, aby se dal v případě nutnosti dokoupit druhý dvou gigový.
rocco
Profil *
muze mi teda nekdo poslat treba nakej odkaz kde se da poridit solidni herni sestava do 20 tisic ?
Gekon
Profil
rocco
www.czc.cz

Na hry je ideální kombinace Intel CPU a nVidia GPU.
el mariachi
Profil
Gekon
to nemôžeš myslieť vážne.. viem že toto je prevažne programátorské fórum, ale DNES radiť nvidiu pred ati ? táto generácia jasne vyšla atinám, ktoré poskytujú omnoho lepšie výsledky oproti nvidii.. nevidím jediný dôvod kupovať dnes nvidiu grafiku!
čo sa týka cpu, osobne mám akurát hentoho athlona a môžem povedať, že bez problémov hrám všetko na maxime pri 22'' monitore (samozrejme okrem Crysisu, tam by mi bolo treba aspoň HD4870, ale to je problém grafiky, nie procesoru). ten procesor dnes zvláda bez problémov hocičo ! človek čo tvrdí opak videl jedine tabuľky na internete, nie skutočný výkon
dnes na výkon hernej zostavy najviac vplýva GPU, procesor je v podstate druhoradý (samozrejme nevyberať príliš slabé kusy) a stačí mať priemerný... štvorjadrá a podobne sú pre hry totálna kravina

SwimX
- ďaľší taký... jeden dôvod aby si mu radil GTX ? keď myslieť na budúcnosť, tak by som sa pozeral skôr po kartách hd4850 či 4870 v ideálnom prípade
- asus robí kvalitné dosky, mám s nimi niekoľkoročné skúsenosti a NIKDY som nemal problém ! také že tomu neveríš ostatným moc nepomôže. mať pri počítačoch predsudky je dnes už trošku divné.. hlavne na fóre ktoré ma radiť ľuďom čo kúpiť... ďakujem pekne za také radenie typu : "tá značka sa mi nepáči, radšej si kúp dačo drahšie..." pokiaľ s tým nemáš praktické skúsenosti (priamo s jeho modelom), tak by si nemal takýmto štýlom komentovať lebo je to bohapusté zavádzanie ľudí

rocco
z eshopov mám dobrú skúsenosť napr s Alzou, majú dobré ceny a bežne si u nich objednávam veci s dovozom až ku mne domov
Gekon
Profil
el mariachi
Představ si, že to myslím velmi, ale velmi vážně. Pokud chce opravdu výkon, a nikoliv polorozpadlé artefakty se záhadně mizejícími texturami, nikdy bych mu nedoporučil AMD/ATI.

BTW http://www.extrahardware.cz/duel-geforce-gtx-260-vs-radeon-hd-4870
el mariachi
Profil
Gekon
menej zaujatý článok už nešlo nájsť že ne ? :) mám hodiť aj ja podobné, ale pozitívne pre ATI a budeme sa tu doťahovať ako malé deti, alebo sa budeme opierať o skutočné argumenty ? máš s 4870 vlastnú skúsesnosť alebo aspoň niekoho známeho kto ju má ?
lebo ja mám známych čo tú kartu vlastnia a hentie problémy čo sú v tom článku akosi nikdy nezaznamenali ;)

BTW http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3415&p=10 , hlavne časť

The Radeon HD 4870 1GB is a better buy than both the GTX 260 and core 216 variant. ......


...And it's not only that. While the 4870 was actually competitive with the GTX 280 in some cases, the additional RAM actually increases that competitive edge. Yes, this is only in a few games, and we can't recommend the 4870 1GB over the GTX 280 in the general case, but there is clearly a value advantage here that can't be overstated. If you don't need the best of the best (or you aren't willing or able to spend the money for it), the 4870 1GB is a very strong solution.

So, what's the bottom line? This is currently the card to get.


okrem toho, každé iné fórum drží krok s dobou a poradí objektívne ATI (hovorím hlavne o zahraničných, napr Tom's Hardware atď), ale tu kukám a nvidia, nvidia, nvidia... :)
xerno
Profil
Gekon
Já mám sempron/nvidia a před tím jsem měl jinou grafárnu-ATI. Kdybych jí mechanicky nezničil, dosud bych jí používal. Textury mi nemizely a navíc ty možnosti nastavení obrazu, né že by u nvidie byly nějak špatné, ale každou chvíli je nějakej problém. Možná jsem měl jen štěstí... To je jako ty HP notebooky, jsou lidé, kteří by v životě víckrát nekoupili a pak jsou ti, kteří na to nedají dopustit.

rocco
Celkem průměrná sestava. Po vánocích bude stát tipuju kolem 10 000 až 11 000. Jestli chceš herní komp do 20 000, to si pořiď až v lednu, ty ceny teďka půjdou jen nahoru, a pak po vánocích uvidíš ten schod - změnu, sleduj třeba na tomto, to se mi zdá jako přijatelná grafárna, stojí 7, po vánocích se klidně vsadim, že to bude do 5. HDD bych si na tvém místě pořídil větší, nezapomeň, zanedlouho nastane éra blue-ray počítačových her. Minimum 500GB, 32mg cache (ten jsem si před několika dny pořídil i já - Seagate.)
Pak ty RAMky, naprosto určitě bych vzal 4096 mg, zas takovej cenovej rozdíl to nebude a s dnešním vývojem se ti to určitě bude hodit...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0