« 1 2 »
Autor Zpráva
Richi
Profil
Setkali jste se již někdy s webem/servem kde jste si byli na 100% jisti že nemůže dosahovat uvedených čísel ve statistikách?

V zásadě mi nevadí když si někdo "přivydělá" pár uživatelů třeba v něčem jako je včela.cz ale co sever který nějakým způsobem zmanipuluje statistiky tak že se dostane na druhé místo v sekci reality (jak nenápadné označení co? :) a to evidentně s webem průměrné kvality a životností 2 měsíce?

Co si o tom myslíte? Myslíte že je to podvod a že se dá TOPlist.cz nějak oklamat??
Martin Kuželka
Profil
"Oklamat" se dá tak, že umístíš měřící kód i na jiný web.
Falco
Profil
na druhé místo v sekci reality
Nevím, jestli myslíš Panáčka (u toho to lehce zjistíš).

Jinak je hodně systémů, ve kterých necháte běžet své stránky a ostaní uživatelé je třeba ani nesledují a někomu tak skáčou 100vky návštěv denně. Ale to je jejich věc, nechápu jak někoho mohou takové návštěvy potěšit.

Co si o tom myslíte? Myslíte že je to podvod a že se dá TOPlist.cz nějak oklamat??
Neřekl bych. Jak píše moderátor: na jiný web. To netuším, jak by se někomu cizímu dostal do webu.
Richi
Profil
Jakého panáčka? sekce reality jako nemovitosti pro nechápavé :-)
Martin Kuželka
Profil
Falco: sekce reality je ale tahle - http://toplist.cz/reality :-)
Falco
Profil
Myslel jsem Panáček v reality show. Tak se omlouvám, pokud jsem moc uskočil od tématu.
Richi
Profil
Tak jsem je hezky vymákl, to musíte vidět, během pár minut z 9 lidí online na 508 lidí online :-)
print screeny jsem jen tak tak stíhal dělat jak to stoupalo :-)
http://www.1000webu.com/podvod-stat-reality-reality.cz/

To Martin: jo to už jsem slyšel ale tohle je něco jiného tady jim to lítá z 10 na 500 a zpět :-)
Richi
Profil
Jo Falco to jsi zalítl hodně mimo :-)))
Radek Hrabůvka
Profil
Na jedněch svých stránkách mám kód Toplistu. Je tam malá návštěvnost, asi 5-20/den, ale převážná většina návštěv jsou moje. Operu mám nastavenou tak, aby při ukončení vymazala cookies. Ale mi moje zfalšovaná statistika vadí, pak z toho musím pracně odpočítavat svoje návštěvy svými prohlížeči.
Nejsem na tohle odborník, ale myslím, že být mezi prvními ve statistice je nanic. Zato ve vyhledávači, to je něco jiného.
Richi
Profil
Nejsem na tohle odborník, ale myslím, že být mezi prvními ve statistice je nanic. Zato ve vyhledávači, to je něco jiného.

No a co kdybys nabízel placené služby a statistiky jsou pro inzerenty svaté?!
mat
Profil
Nejsem na tohle odborník, ale myslím, že být mezi prvními ve statistice je nanic. Zato ve vyhledávači, to je něco jiného

neměl bys zapomínat, že nemálo lidí používá Toplist jako vyhledávač nebo jako katalog stránek, není radno jej podceňovat...
halogan
Profil
> ale převážná většina návštěv jsou moje.
Ja to delam tak, ze blog kontroluji dejme tomu 5-10 denne, ale vzdy pred prichodem vypnu obrazky a navsteva se tedy nezapocita. Nechci mit zfalsovane statistiky.
Acci
Profil
halogan
Kdyby jsi používat Firefox, tak si s rozšířením AdBlock zablokuješ svůj kód.
halogan
Profil
Acci: pouzivam Firefox, nepouzivam Adblock. Ono to jde i v Opere, ale s tim se babrat nebudu.
Richi
Profil
No kluci to pořád ale neřeší mojí původní otázku :-)))
Leo
Profil
"V zásadě mi nevadí když si někdo "přivydělá" pár uživatelů třeba v něčem jako je včela.cz ale co sever který nějakým způsobem zmanipuluje statistiky tak že se dostane na druhé místo v sekci reality (jak nenápadné označení co? :) a to evidentně s webem průměrné kvality a životností 2 měsíce?"

Mame tady resit ze vam nekdo lezi v zaludku nebo co? Pokud mate nejake pochyby a pokud Toplist neco garantuje, tak se obratte primo na ne. Leo
Richi
Profil
Mame tady resit ze vam nekdo lezi v zaludku nebo co? Pokud mate nejake pochyby a pokud Toplist neco garantuje, tak se obratte primo na ne. Leo

TOPlist nic negarantuje proto jsem se obrátil na odborníky zde, ano leží mi v žaludku, jestli mi s tím neumíte pomoct proč se ozýváte?
Radek Hrabůvka
Profil
Díky. že jste mi poradili jak neúmyslně nefalšovat vlastní statistiku a k čemu všemu statistiky jsou, i když už to bylo trochu OT. Já jsem to popsal proto, že není žádný problém mít zfalšovanou statistiku.
Radek Hrabůvka
Profil
Co stojí za nárůstem návštěvnosti Mobilmanie? Článek na Lupě na podobné téma.
mindhunter
Profil
?
mindhunter
Profil
Ten měřící kód Toplistu není vázán na jednu stránku v podstatě si jeden kod můžete dát na všechny vaše stránky (a start počítadla nastavit třeba na 500 000) a návštěvnost budete mít 2000 denně a přístupů milion jak nic :)) Jednu chvíli jsem to pozoroval a koukal jsem, že i hodně "seriozních" weblogů to používá (i v SEO weblogech, kteří píší o podvodech v návštěvnosti ::))

Jeden čas jsem to celkem fest pozoroval a při občasných zjištění o podvodech a nejasnostech ve statistikách se jen usmíval (špička ledovce).

Třeba Richi to taky používá, ten by asi mohl vyprávět ;) ale i milion dalších.

Dokonce i já ovšem asi jen týden měl jsem třeba 600 on-line a pak sem nevěděl jestli mi tam opravdu někdo chodí :)) tak jsem to šmahem odstranil. A už bych to nikdy neudělal, když mám malou návštěvnost tak tam dám skrytý kod a když velkou (nad 1000 denně) tak zvolím viditelný kod.


úprava příspěvku P.S. sorry, ale ted koukám, kdo tento thread založil .. trochu mi to připomíná rčení "zloděj křičí chytte zloděje" . V zásadě mi to nevadí, ale co mi vadí, když někdo něco dělá a u ostatních to odsuzuje a hraje si na vzor počestnosti.
meca
Profil
> Ten měřící kód Toplistu není vázán na jednu stránku v podstatě
> si jeden kod můžete dát na všechny vaše stránky

Jako myslíš všechny střánky webu nebo všechny stránky který vytvořil? Pač jesli myslíš všechny stránky jednoho webu, tak tak se to dělat máš... Protože návštěvník neprochází web od indexu, ale především od různých podstránek, na které se "náhodně" dostane... Avšak nemysli si, že tím je to nějaký podvod, pač TopList počítá myslím jednu IP za patnáct minut...

A jesli myslíš všechny stránky, které vytvořil, tak si myslím, že je to nesmysl a že to moc lidí nepoužívá... A už vůbec ne na "vrcholné bloggové scéně" ... I když nijak jsem to neověřoval, no...
mindhunter
Profil
A jesli myslíš všechny stránky, které vytvořil, tak si myslím, že je to nesmysl a že to moc lidí nepoužívá... A už vůbec ne na "vrcholné bloggové scéně" ... I když nijak jsem to neověřoval, no...

No vidíš, já to jeden čas sledoval, prostě to tak je a nemyslím všechny stránky jednoho webu, ale kod ze stránky s velkou návštěvností na nějaký jiný web s menší návštěvností to to pak naskakuje. Na toplistu je i spousta webu, které směřují úplně jinam než kde je umístěn kód. Vím to na 100% občas si pročítám zdrojáky a kouknu na číslo počítadla v toplistu a zaregistrován je úplně jiný web. A velmi často je nastaven start počítadla třeba na 500 000 někdy více někdy méně. (To dělají i seriozní weby)

A o té vrcholné blogové scéně o tom tuším i jednou psal i pixy, že kdosi má kod počítadla na weblogu i na svém hlavním webu, který weblogem není.
Petra
Profil
mindhunter: Já myslím, že v případě "weblogu a webu" je to OK, pokud jsou oba na stejné téma, počítadlo je přece od toho, aby člověk věděl, kolik ho čte lidí a odkud mu chodí, na jaká slova chodí a kam chodí atd. Jestli to počítá na jednom nebo dvou počítadlech je podle mne jeho věc. Pořád tu mluvíš o spoustě webů, co tak "podvádějí", tak jmenuj a můžeme posoudit, jak moc je to košér.
mindhunter
Profil
Pořád tu mluvíš o spoustě webů, co tak "podvádějí", tak jmenuj a můžeme posoudit, jak moc je to košér.

Já si to nezapisuji, ale opravdu jich je kolem 30% všech na které jsem koukal, možná jsem měl jen kliku na ty podvodné. Dnes už na to kašlu, ale zítra se porozhlídnu a zkusím jsem nějaké napsat.
habendorf
Profil
Jsem opravdu jediný, komu zcela uniká smysl tohohle threadu?
Pokud má někdo nějaké svoje stránky a umístí si na ně počítadlo, je IMHO jen a jen jeho věcí, jakou si nastaví počáteční hodnotu (když vidím web 7.A třídy ZŠ Horní Dolní a na počítadle je 7.898.787 tak si beztak myslím svý). A jestli si nějakým způsobem počet návštěv zvyšuje uměle - třeba svedením přístupů ze svých různých webů na jedno počítadlo - je to zase jen jeho věc, ne? Akorát tak přichází o objektivní iformace.
Docela by mě zajímalo, komu to může tak vadit. Řekl bych že někomu, kdo to z nějakého (mě stále neznámého) důvodu dělá také.
Fred
Profil
habendorf Dělají to kvůli zadavatelům reklamy, argumentují vysokou návštěvností při prodeji kampaní, takže to IMHO podvod přeci jenom asi je.
habendorf
Profil
Fred: Možná jo, možná ne. Já jako zadavatel bych asi na statistiky toplistu moc nedal.
zzuzu
Profil *
Já je mam. Ale znám taky ty krásný rotátory a taky jsem proti nim. Je to pěkný podvádění :( a já podvádění nemam ráda. Proč se vůbec začaly vytvářet? Nějak nechápu toho důvod. Asi kvůli vídělku na včela.net apod., že jo? :(
Martin Kuželka
Profil
Naprosto souhlasím s habendorfem. Být zadavatelem reklamy, tak nekoukám na Toplist, ale požaduju aspoň něco trochu profesionálního.

Navíc mi připadá, že řada z vás považuje Toplist za něco víc než je. Toplist je prostě jednoduché počítadlo - nic víc, nic míň...
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0