Autor Zpráva
MissCroft
Profil
Dobrý den,
narazila jsem na stránky (konkrétně AutoContu) a ty mají příponu CML. Tak mě napadlo, co to tak asi je a první místo, kde by mi to mohl někdo vysvětlit, mě napadlo zde. Děkuji.
Martin Kuželka
Profil
Na příponě vůbec nezáleží - klidně si můžeš nastavit, že přípona JSP nebo ASP bude přípona pro php soubory...
MissCroft
Profil
Já už myslela, že si zas někdo vymyslel další jazyk, kterému nebudu rozumnět :o)
tark
Profil
mod_rewrite je silny ... klidne si muzes udelat http://example.org/stranka.misscroft :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na MissCroft:
CML bude patrně centrální mozek lidstva. Nová nadějná platforma, o níž byl dokonce před 25 lety natočen seriál.

Reaguji na tarka:
Platí přesně, co jsem říkal. PHP a Apache jsou ve stejné pozici jako Explorer.
Vsadím se o dvě ze tvých čtyř písmenek, že AutoCont nepoužívá mod_rewrite.
tark
Profil
Chamurappi: nemusi pouzivat :-) ja taky vim, ze jsou alternativy (asp/asp.net/jsp) apod., ale ted se treba ucim php. Treba mi casem vytecou nervy a prejdu na JSP :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na tarka:
Ani nemůže používat. Letmý pohled na HTTP hlavičku prozradí, že neběží na Apachi.
Takže nejde o mod_rewrite, ale patrně o httpHandler zpracovávající ASP.NET skripty s neobvyklou příponou.
tark
Profil
Nechce se mi analyzovat hlavicky, to je ten problem ;-) BTW, na 70% vim, ze i u MS je neco jako mod_rewrite, ale nic blizsiho o tom nevim, nerozumim...
thingwath
Profil
Hlavičku si server taky může poslat jakou se mu zlíbí. Každopádně přirovnání pozice PHP a Apache k Exploreru dost kulhá. Podíl IE nutí tvůrce webu stavět stránky na míru IE. Podíl Apache a PHP může být tvůrcům zcela ukradený, protože si mohou nainstalovat úplně cokoliv a jak vidíte, maximálně vzniknou dohady co to tam proboha používají za příponu, ale nikdo to nepozná. Takže když budu chtít webserver v postscriptu a webovou aplikaci v LISPu, nebudu mít problém, protože protokoly jako HTTP, TCP, IP a ještě níž jsou zatím povětšinou uznávány a dodržovány (ačkoliv i ty se samozřejmě třeba takový Microsoft pokusil si trochu přiohnout...).

A navíc, k tomuhle nemusím používat mod_rewrite, ani na Apachi.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0