Autor Zpráva
Acci
Profil
Na své stránce mám formulář, který odesílá se odesílá přes Mailform. Problém je ale ten, že stránka s formulářem má kódování UTF-8 a pokud mi přijde mail, tak místo znaků s diakrikou vidím dvě písmena divná (to je tím kódováním). Kódování stránky nechci měnit a iframe vložit nemůžu (XHTML 1.0 Strict). Na mailformu jsem nastavil, že chci emaily bez diakriky, ale nepomáhá to. Nevíte někdo co s tím?
Yuhů
Profil
no, to vidím jako neřešitelnou kombinaci.

V praxi by se to řešilo přidáním hlavičky content-type do emailu, ale pokud vím, Mailform přidávání hlaviček neumožňuje.

Osobně doporučuju oželet validitu a vrazit tam iframe.

Napadá mě ještě naprosto šílené řešení, totiž že se na to před odesláním spustí nějaká javascriptová funkce, která v těle emailu pečlivě vyhledá všechna česká písmenka a nahradí je jejich iso alternativou. Teprve pak se to odešle. Ani nevím, jestli by to šlo.
Acci
Profil
A neumí nějaká služba (třeba blueboard) kódování UTF-8?
Yuhů
Profil
> neumí nějaká služba (třeba blueboard) kódování UTF-8?

tož napiš Medhimu, adminovi Blueboardu, a zeptej se. Třeba ti to doprgá.
Fred
Profil
Acci Promiň nějak nechápu, kde je problém. Jestli je to na týhle stránce http://acci.wz.cz/autor.htm tak mi to nějak nedocvakává. Já php taky neumím a mailform nepoužívám, protože formulářů se válí všude mraky. Předělal jsem si tenhle do utf-8 http://michaelpark.net/contacts.php . Stránky máš pěkný a formulář není nic zas až tak složitýho, aby jsi to nezvládnul. Jsem stoprocentně přesvědčenej, že za dva dny možná za den to máš hotový !!! Neboj se a jdi do toho, i metoda pokus-omyl funguje ;-)
Acci
Profil
Fred Když mě přijede od MailForm robot mail, tak je v něm obsah zakódován pomocí UTF-8. Zkus si otevřít svoje stránky a nastavit kódování třeba windows-1250. Tak nějak vypadá ten mail od nich.
Fred
Profil
Víš co poslal jsem Ti to hotový na email, je to nastavený na tu emailovou adresu co máš na seznamu, stačí to jenom někam uploadovat a otestovat. Posílám to z gmailu, tak se nezapomeň podívat do toho inteligentního antispamovýho koše co seznam používá na vše co přijde z domény .com ;-)
Fred
Profil
Hmm, tak se mi to vrátilo ten mail nefunguje. Mrkni se do mýho profilu a pošli mi mail kam Ti to mám poslat.
krteczek
Profil *
no a nebude problém jen v tom otevření toho mailu???pokud maily stahuješ na počítač tak si myslím můžeš změnit kodování podle potreby... samozrejmě nesmíš používat M$ produkty na čtení mailu... tam je to nejen nebezpečné, ale zároven i obtížné... skus mozilla mail nebo thunderbird, nebo placený The Bat! nebo prejdi na linux a na výběr toho budeš mít hodně.
navíc ti nebude hrozit zamoření počítače viry psanými pro m$
krteczek
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0