Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, kde se dá sehnat kontakt na softwarovou policii ? Nevite jestli maj nějaké stránky. Máte někdo se softwarovou policií nějaké zkušenosti? Píši to radši jako anonymní :) abyste nespojovali mojí přezdívku s práskačem :) Thanx
Hanz
Profil
To sice nevím ale s tím abyćhom nezjistili kdo jsi ti to asi moc nepomůže pokud se ti nemnění IP :o) --> my to nezjistíme, ale admin jo :o)
bojars
Profil
Keď som si do Zoohoo (len preto aby to bolo CZ+SK) nahodil BSA, vyplazilo mi to napríklad toto:

http://www.bsa.cz/

http://aktuality.einstein.cz/2004/09/27/sdruzeni-bsa-ma-prvniho-ceskeh o-clena/

http://webservis.sk/magazin/view.php?cisloclanku=2002111202
Leo
Profil
Nejaky dalsi vyhozeny zamestnanec? :-) Leo
DoubleThink
Profil *
Pokud vím, tak u nás žádná softwarová policie neexistuje. Obrať se na Policii ČR nebo na Českou obchodní inspekci.
Martin
Profil
Můžou někomu vletět i domu?
Hanz
Profil
Martin
To by mně taky zajímalo, a taky co by dělali kdyby nic nenašli :o)
A další věc jak ti můžou dokázat že máš některý program načerno když ho máš nainstalovaný a nemáš k němo žádné CD a prostě nic :o)
DoubleThink
Profil *
Policie ČR ti domů vletět může, ČOI (pokud nejsi podnikatel) ne.

Policie se většinou víc zajímá o prodej warezu, než o to, jestli máš doma všechno legální - každopádně bys ale správně měl mít od veškerého SW doklad o zakoupení (CD/DVD není důležité pokud prokážeš koupi)
bojars
Profil
Martin: svojho času bolo v Chipe na CD video o vpáde do nejakého domu, albo firmy... odvtedy som si zapamätal tú skratku "BSA", dosť sa nad tým pohoršovali, bolo to urobené skoro ako vpád kukláčov... tiež taký rachot.
mat
Profil
bojars

jak už psal Doublethink, žádná organizace (kromě té ČOIky), tedy třeba ona BSA nemá prostě co k tobě (ať už jako soukromé osobě nebo firmě) co vpadávat - je to to samé, jako kdybych k tobě vpadnul kontrolovat software já - BSA může tak leda upozornit státní orgány (policii, státní zastupitelství), že má podezření na softwarové pirátství... jestli si nějaká parta zakuklenců natáčí nějaké své výstupy na video, je to jejich věc, jejich práva nejsou o nic větší než práva moje nebo tvoje...
llook
Profil
BSA je pokud vím sdružení několika dodavatelů softwaru, jejichž činností je mimo jiné strašit lidi, aby si kupovali legální programy (zjm. ty od Microsoftu). Například tím videem.
Myslím, že policajti ti nemůžou vlítnout do domu, pokud jim to nedovolí soud. Teda pokud nejde o ohrožení života nebo zdraví osob, ale to v tomto případě není. Pokud o nějaké firmě prohlásíš, že používá kradený software, pochybuju, že to bude soudu stačit k vystavení povolení. Spíš by se to mohlo obrátit proti tobě.
Ivorius
Profil
Tak abych to všechno uvedl na pravou míru. Softwarová policie jako taková neexistuje. Může se jednat o útvar hospodářské kriminality, ale to je jen můj odhad. Teda aspoň co si pamatuji z policejní školy. BSA nemá žádnou pravomoc někomu vlétnout do bytu. Tečka. To má možnost pouze POLICIE ČR. Je k tomu potřeba souhlasu soudu, případně státního zástupce. Většinou se postupuje tak, že někdo dá tip na nelegální software (BSA, vyhozenej zaměstnanec, konkurence), policie musí dostat souhlas a pak do toho domu vpadne. Do svého počítače si okopíruje celý váš počítač a pak po Vás vyžaduje doložení všech dokladů o softwaru. Případně si vezme pár podezřelých CD - DVD. No a pak už je po srandě. Pozor by si měli dát především zaměstnavatelé, kterým zaměstnanci nakopírují do počítače svoje prográmky s c-ra-cky.
mat
Profil
Ivorius


Tak abych to všechno uvedl na pravou míru


- stačí si přečíst příspěvky od: llook, mat, DoubleThink - kdyby sis je přečetl, nebudeš uvádět na pravou míru nic...
habendorf
Profil
mat: Já myslím že Ivoriusův příspěvek má jednu zajímavou informaci: Pozor by si měli dát především zaměstnavatelé, kterým zaměstnanci nakopírují do počítače svoje prográmky s c-ra-cky., protože mě to nikdy nenapadlo, že bych za to jakožto majitel firmy mohl nést zodpovědnost, ale zřejmě to tak je.
mat
Profil
nepřipadám si hrubý, jestli tobě ano, omlouvám se ti, ale pokud Ivorius začne uvádět na pravou míru něco, co je vysvětleno v několika příspěvcích nad příspěvkem jeho, reaguji na něj - s moderátorstvím to nemá společného vůbec nic, to mi věř...

možná kdyby Ivorius použil něco jako - tak abych to shrnul...
Honza H.
Profil *
Kamarád provozoval hernu a sw policie ho navštívila na udání. Nabylo tam vše v pořádku, ale nějaké velké problémy z toho nebyly.
Na jendom PC měl nakopírovaný instalačky běžných sw, ale uhrál do autu s tvrzením, že koupil ojetej počítač (doložil) a jěště ho nepřeinstaloval. K ostatnímu sw mu dali několik dní na doložení původu a to se podařilo. Když mu tam ale vletělo několik policajtů, začalo fotit, číslovat PC jako zbraně u vraždy tak to nemuselo být příjemný . . .
Ivorius
Profil
Mate, nejspíš máš lepší vyjadřovací schopnosti než-li já. Pravda je, že rychločtení mi moc nejde a tak sem to přehlédl. Každopádně Policie ČR má spoustu jiných starostí než-li se honit za děckama, kteří si vypálili nějakou tu hru. Něco jiného je pokud to někdo prodává / zajímávé jsou časté návštěvy na univerzitních kolejích :)

Honza H. - tvůj kamarád měl štěstí, ale vždycky tak benevolentní nemusí být.
mat
Profil
Ivorius

tak jo, nebudeme se tady snad hádat o to, kdo má jaké vyjadřovací schopnosti, diskuze je od slova diskutovat, takže jsme si podiskutovali o tom, co je softwarová policie - udělejme tlustou čáru za špičkováním, věnujme se důležitějším věcem, ne malichernostem... :)
mgiel
Profil
jeste bych chtěl podotknout

-podle zákona (xxx) každý občan má právo na duševní vlastnictví = což znamená že když máte knihu a přijde policie - může vám knihu zabavit ale nesmí ji číst.Na tohle musí být další povolení - no a s kompama to je to samé :)
marfig
Profil
časté návštěvy na univerzitních kolejích :)

Nějak jsem odtušil, že Ivorius ma něco s policií, budiž, alespoň mame info přímo od zdroje, jen by mě zajímalo, fakt se dělají návštěvy na koleje? Nědělám si iluze o našich studentech, jsou přece jenom jak známo šetřiví a desítky tisíc za soft asi nedají :) To musíme mít asi hodně vzdělané vězně, nebo bohatý stát, pokud se jim podaří pokuty vymáhat.
Ivorius
Profil
Dříve bylo pravidlem, že pokud policie navštívila univerzitní kolej, vždycky si sebou něco odnesla a dotyčný měl nemalé problémy. Jednalo se většinou o lidi, kteří se snažili soft prodávat (nevím jak je to s tou vzdělaností - napadlo by vás dát inzerát, že prodáte software a seznam zašlete?). Samozřejmě, že takové prohlídce předcházelo shromažďování důkazů. Novinkou myslím je, že policie může používat provokatéra - ale nejsem si úplně sicher. Asi jsem ve škole zrovna chyběl. :)

Mat - jasně, souhlasím s Tebou.

Mgiel - můžeš upřesnit o jaký se jedná zákon? Domnívám se, že podobná formule je v LZPS, ale v tomto případě ji uplatňovat nemůžeš. Duševním vlastnictvím není kradený software!!!

A tady je článek 12 Listiny zákl. práv a svobod .

(1) Obydlí je nedotknutelné. Není dovoleno do něj vstoupit bez souhlasu toho, kdo v něm bydlí.
(2) Domovní prohlídka je přípustná jen pro účely trestního řízení, a to na písemný odůvodněný příkaz soudce. Způsob provedení domovní prohlídky stanoví zákon.
(3) Jiné zásahy do nedotknutelnosti obydlí mohou být zákonem dovoleny, jen je-li to v demokratické společnosti nezbytné pro ochranu života nebo zdraví osob, pro ochranu práv a svobod druhých anebo pro odvrácení závažného ohrožení veřejné bezpečnosti a pořádku. Pokud je obydlí užíváno také pro podnikání nebo provozování jiné hospodářské činnosti, mohou být takové zásahy zákonem dovoleny, též je-li to nezbytné pro plnění úkolů veřejné správy.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0