« 1 2 3 »
Autor Zpráva
zacatecnik2
Profil *
Muzete nekdo porati, napsat zkusenosti apod???
je pravda ze informatika treba na VSE je uplna pakarna apod?
Manq
Profil
zacatecnik2
Já bych šel do Brna. Na Masarykovu univerzitu. FI MUNI nebo FI VUT.
Wert
Profil *
VSE a "ze zamerenim" mi nejde dohromady.
TomAsQo
Profil
co je pakarna? sry za blbu otazku, ale my vas cesky slang velmi nepozname :) tusim je to nieco zle, ze? ;)
FiryCz
Profil
TomAsQo
pakarna = něco zbytečnýho, nesmyslnýho, prostě blbýho. Od slova pako.
ot_sk
Profil *
A na SK? Neviete nahodou poradit ak ste niekto zo slovenska ?
Keilew
Profil
No já bych řek, že pakárna je vůbec chodit na větev s informatikou. Jdi studovat něco lepšího než jen "programování", u něj můžeš skončit tak jako tak;-)
ot_sk
Profil *
Keilew
Co si tym myslel ?
Pokial som si zapamatal nieco z dodcka na matfyze tak hovorili nieco o tom ze informatika - studium = 70% matematika :)
zacatecnik2
Profil *
Co si teda myslite o KIT na VSE? studuje(studoval tam nekdo z vas?
Keilew
Profil
ot_sk
Odpověď jsem napsal a pak zase smazal. Je to věc názoru.
Timy
Profil
Keilew
"No já bych řek, že pakárna je vůbec chodit na větev s informatikou. Jdi studovat něco lepšího než jen "programování", u něj můžeš skončit tak jako tak;-)"
Já třeba na informatice byl (a už zase jsem :-)) a normální programování jsme tam v áčkových (=povinných) předmětech vůbec neměli... Je to celé hlavně matematika (algebra, analýza...), kterou se normálně jinak nenaučíš.
Keilew
Profil
Timy
A pak sedneš v práci k C# jako junior programátor a bude ti to celé k čemu? Ano, správně...;-) Hele, nechci snižovat úroveň různých studijních programů, ale mám školu takřka za sebou a můžu mluvit ze zkušeností. Výpočťáci se chudáci trápili s různejma analýzama a hořekovali nad tím, že je to k ničemu, optimalizovali asemblerovský kódy a dneska seděj v kanclu u nějakýho IDE a datlujou databáze jako ti z hnojáren vedle nich. Jestli chceš něco fakt lukrativního, tak doporučuju Kyberuna ČVUT. Taková teorie rozpoznávání, o tom se výpočťákům ani nezdá. A výsledek? Neumíš napsat nejefektivnější kód, ani nejkratší, ale máš sakradobrej matematickej background k tomu, co dneska frčí - rozpoznávání, umělá inteligence, různý systémy učení, agentů, robotika atd... A vo tom to přece je, ne? Kód ti pak zoptimalizuje nějakej Ind nadálku.
Závěr - snaž se získat vzdělání v něčem, co je dnes "trendy" a nemůže to dělat každej. Jedině tak můžeš něčeho dosáhnout. Na programátora v klasickém pojetí stačí základka...
Afrod
Profil
já bych šel na ČVUT do Prahy
zacatecnik2
Profil *
tam je ten obor Web a Multimedia, ale o tom sem slysel ze to nejni moc dobry... Co vy na to? a nevim jestli si verim na cvut, nejak totiz programovat neumim... nebo to nejni potreba? a jaka je predpokladana znalost pc kdyz bych tam sel? nejsem sice zase tak lama, ale proste znam lidi ktery toho umej vic takze jestli nejni to cvut jen pro ne... Rozepiste se pls nekdo kdo tam je a vi oc jde... DIKY
Mistr
Profil
zacatecnik2
Pokud vím, tak zmíněný obor na Fakultě elektrotechniky ČVUT studuje kolega koudi.

Pokud chceš, přispěchám i já se svou troškou do mlýna. U nás, na Stavební fakultě ČVUT, máme také obor Informační systémy ve stavebnictví. Odkáži Ti jejich web - http://kix.fsv.cvut.cz/oborIS/- jen se, prosím, nezděs zpracování toho webu. Já Ti o něm (rozuměj o oboru) moc poreferovat nemohu. Znám tam jen jednoho doktoranda, jinak prakticky nikoho. Sám jsem na oboru Inženýrství životního prostředí.
ah01
Profil
zacatecnik2
Žádný extra znalosti mít nemusíš, pokud jde o programování, tak v prvním semestru budeš (pokud na FEL půjdeš) mít předmět algoritmizace, což je úvodní kurz programování. Na začátku jim sdělíš zad-li jsi začátečník či pokročilý (pomůže ti test). // za mě to dělení nebylo, takže podrobnosti ti nepovím, ale myslím, že programovat se při troše snahy v tomhle kurzu naučíš.

PS: Já jsem na Kybernetice (což zmiňuje Keilew), takže STM moc komentovat nebudu. Zmíněná algoritmizace je na EaI i na STM.
Dero
Profil
Já jsem letos taky zvolil FEL ČVUT - obor Softwarové technologie a management | Web a multimedia.

Očekávám přiměřeně náročné studium (tedy snazší než na FJFI nebo Matfyzu a obtížnější než na nejtěžším gymplu v ČR - VŠE), moderní náplň výuky a možnost podílet se na formování nového studijního oboru (STM existuje teprve druhým rokem).
zacatecnik2
Profil *
diky za rady. za kazde dalsi budu jedine rad!
btw je na FELU porad prvni rocńik spolecny?
ah01
Profil
zacatecnik2
Ano je (v rámci programu - EaI, STM)
Keilew
Profil
Dero, docela by mě zajímalo, co je rámcovou náplní takového oboru. Předpokládám, že je to jeden z těch nových že strukturovanýho studia, zakončený Bc.
minsky
Profil
doporucim skoly kde studovali moji znami: zapadoceska univerzita v Plzni, VUTB v Brne a Univerzita Tomase Bati ve Zline, prahu nedoporucim pac z naseho rocniku tam sli jen dva lidi a rikali jen: "fell is hell"
tady mas seznam vysokych skol..
http://www.hyperstudent.cz/skoly.php
Keilew
Profil
minsky
"Fel is hell" je normální vnitřní pořekadlo a znamená to, že je to občas brutální - třeba starej Havrda na matiku, to bylo peklo;-)
koudi
Profil
Dero
než na nejtěžším gymplu v ČR - VŠE
Je vidět, že tenhle fór ani po dvaceti letech nezestárnul :)

možnost podílet se na formování nového studijního oboru (STM existuje teprve druhým rokem)
Smůla kámo, to se Ti už nepoštěstí - to já Tobě prošlapávám cestičku :)
zacatecnik2
Profil *
vazne je KIT na VSE tak spatny?
Timy
Profil
Keilew
To je možné, já jen chtěl říct, že samotné programování nebývá (nebo aspoň u nás na UPOLu není) hlavní náplní studia, nic víc, nic míň :-).

Jinak třeba Yuhů nedávno sháněl lidi, protože, cituji: "Donedávna jsem měl matiku na starosti já, ale fulltext a jiné veselé aplikace se začínají dostávat do stavu, kdy jsem se svými několika semestry analýzy a algebry v koncích." zdroj

Třeba to tak úplně zbytečné nebude...
zacatecnik2
Profil *
je z vas nekdo na VSE?
Petra
Profil
zacatecnik2
Zkus líp popsat, co chceš vlastně dělat, informatika je široký pojem a ani to nemusí být o programování :-)
(z VŠE jsem bývala - FIS / KIZI)
zacatecnik2
Profil *
chci spis jakoze software, programovani apod... ne hardware . . . podle popisku se mi KIT na VSE dost libila ale o informatice na vse slysim jenom spatny veci... muzete se rozepsat nekdo kdo je na cvut web a multimedia? asi vas bude vic... rozepsat jako jake to je atd atd. . . diyk!
Petra
Profil
Hardware se na VŠE snad neučí :-) Informatika na VŠE obvykle znamená opravdu informatiku, čili něco jako vědu o informacích. Jestli chceš být jen programátor, pak se ti na VŠE zřejmě líbit nebude. FIS je méně technologicky zaměřená než technické školy jako FEL a MatFyz, více je zaměřená aplikačně. Navíc tím, že jde o VŠE se samozřejmě nevyhneš ekonomice, která na jiných školách v takové míře není (v prvních dvou letech možná budeš mít pocit, že tam skoro žádné informatické předměty nejsou). Další celkem zásadní rozdíl je, že na VŠE máš relativně vyšší šanci přizpůsobit si předměty, které budeš studovat tomu, co tě opravdu zajímá - velkou čás předmětů si vybíráš jen z povinných bloků předmětů, dost si jich můžeš vybrat i úplně libovolně.

Takže z VŠE nevylezeš jako programátor, ale spíš budeš něco jako analytik, implementátor, projekťák, znalostní inženýr, konzultant, koordinátor ICT nebo kdoví co ještě.
zacatecnik2
Profil *
analytik, implementátor, projekťák, znalostní inženýr, konzultant, koordinátor ICT nebo kdoví co ještě.
moh bys ty pojmy upresnit? nerozumim jak bych moh bejt treba koordinator praci kdyz bych o programovani vedel kulovy...
btw ve vsech statistikach je ze lidi z vse sou nejlepe placeny . . .
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0