Autor Zpráva
-
Profil *
Ahojte,

zaujímal by ma rozdiel medzi spomínanými procesormi, čo do výkonu (viem, že sa jedná o 32bit a 64bit). Je rozumnejší 2000 MHz Core Duo, alebo 1600 MHz Core 2 Duo?
nightfish
Profil
Bral bych Core 2 Duo - bude zřejmě novější, tzn. možná i lepší výrobní technologie, lepší poměr výpočetního výkonu k elektrickému příkonu apod.
khuazyan
Profil
Rozhodně Core 2 Duo - je úplně jinde než Core Duo. Větší výkon, menší spotřeba atd. Pokud se jedná o notebook, tak jednoznačně Core 2 Duo kvůli výdrži baterek.
armin
Profil
A co QuadCore Q6600? Tedka to je uz zadarmo a clovek ma k dispozici nadherny vykon :)
DoubleThink
Profil *
Jsou to dvě řady procesorů - Core a novějšího Core 2
Přívlastek "Solo", "Duo" a "Quad" označuje počet jader (1, 2 a 4).
shaggy
Profil
Tie čísla (MHz, GHz) v tomto až takú veľkú úlohu nehrajú. Ja mám C2D E6300 a hry mi idú rýchlejšie ako na počítači s rovnakou grafikou a pamäťou ale jednojadrovým procesorom, ktorý je taktovaný vyššie ako moje jedno jadro.
Aj keď je pravda, že u mňa sa jedno jadro využíva na hranie a druhé napríklad na antivírus, ktorý beží v pozadí a pod. je to novšia architektúra a tak by som asi išiel do toho C2D.

A ja mám 2x 1,86GHz a ten výkon ani zďaleka nevyužívam, tak si myslím že ani ty ho nevyužiješ.
-
Profil *
Oki, vďake všetkým za názory.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0