Autor Zpráva
xso966
Profil *
Dobrý den, mám dotaz když bych se chtěl živit tvorbou stranek (psaním kodu popřípadě časem i php) musím nutně umět i vytvořit grafiku(tj: layout atd) nebo to není třeba? Mám totiž problem že mě zase tak mo nějak něco nenapadá a právě proto mam problem vytvořit vlastní layout třeba s gimpem nebo photoshopem není problem se naučit dělat ale hlavně mít napady a to je problem. Ale hodně moc mě baví tvorba stranek a chtěl bych se dostat k php a časem se tím i živit je to možné nebo to nemá bez toho abych uměl grafiku cenu a mužu se na to vykašlat.
jaco
Profil
No to určite nie, nikto nie je perfektný grafik, kóder a programátor v jednej osobe. Ak sa tým chceš profesionálne živiť, nauč sa jednu oblasť skutočne dobre.
Samozrejme, keď robíš HTML/CSS kódera, potrebuješ aj nejaké základy s grafikou, aby si si vedel narezať návrh a tak podobne.
xso966
Profil *
no rozřezat to není problem teda v gimpu ale až bude lepší pc tak se budu učit s PS. Třeba někdy se mi povede nějaky navrh třeba pro vlastní stranky ale trochu dlouho to trva než na to přijdu možná to bude třeba i malou znalostí grafického programu takže třeba nevím co jde a co a jak možná že časem bych se i to naučil když bych okoukaval nějake weby. Ale stejně si myslím že se to naučit neda pokud člověka nic moc nenapada tak ho to ani nic nemuže naučit :-D
jaco
Profil
Mal som kedysi, keď som začínal, veľmi podobný problém. Myslím, že na grafické návrhy človek musí mať talent, alebo to ide aj bez neho, no trvá to omnoho dlhšie a výsledok nebude natoľko dobrý.
Každopádne, odkedy som začal pracovať v tímoch viacero ľudí tento problém odpadol, pretože návrh spravia grafici a ja sa môžem sústrediť na kód (osobne píšem iba PHP resp. databázy, kódovanie šablóny máva na starosti niekto iný).

Takže, neboj sa a pracuj na sebe v tom, čo ťa baví.
xso966
Profil *
jj...moc díky grafika mě sice taky baví a rad si s tím hraji ale ja říkaš ten talent :-D. Ale tvorba stranek mě baví o hodně více nikdy jsem nechapal jak to někoho muže bavit ale jednou jsem to zkusil a teď u toho vydržím i hodiny.

ještě jednou moc díky.

P.S.:databáze? To ma něco společného s webem? O tom jsme něco brali ve škole a ja nikdy nechapal k čemu je to dobre zkusím na to mrknout.
jaco
Profil
Keď sa začneš zaoberať PHP, tak pochopíš, načo sú ti databázy. V zásade sa používajú na ukladanie údajov na serveri, ktoré potom cez PHP spracovávaš a zobrazuješ na stránku. Na webe sa používa hlavne MySQL, ale na to máš čas, kým nezačneš s vážnejším PHP.
xso966
Profil *
A kdybych se chtěl věnovat tvorbě webu je potřeba nějaka specialní škola? Popřípadě jaka. Nebo je potřeba i vysoká škola?
Railbot
Profil
xso966
Ne, žádná škola není potřeba. Tvorba www stránek (tak se to přímo nejmenuje) je kdyžtak živnost volná, nepotřebuješ k tomu tedy žádné osvědčení, školu či praxi. Ve školách se sice sem tam něco podobného vyučuje, ale minimálně. Nejlepší je praxe a samouka.
xso966
Profil *
uf, díky chodím teď na takovou blbou školu elektrotechnickou a vubec mě to nezajíma ale hlavně musím udělat maturitu no tady v Ostravě moc velký výběr škol se zaměřením na pc není a nic jineho mi nezbývalo. Jediné co tu bereme je word a excel s učitelkou ktera ani wordu pořádně nerozumí :-D.
Ještě že není potřebná výška protože nevím jestli bych ji zvládl. Ale bez výšky je míň peněz co jsem teda slyšel.
Railbot
Profil
Ale bez výšky je míň peněz co jsem teda slyšel.
Jak kde. Stále platí, že v IT to nemusí být pravidlem. Jde o to, co člověk umí, titul k tomu není potřeba. Nelze ale zase počítat s tím, že bez vš se staneš ředitelem it společnosti (pokud si ji sám nezaložíš samozřejmě). Takže to myslím spíš v té rovině vývojářů. Ovšem nelze zapřít, že vyšší vzdělání se samozřejmě rovná více peněz. Ale zase jak kde.
spacekjar
Profil
xso966Railbot

Vážení,

doporučuji poradit se s odborníky http://www.povolaniprozivot.cz/fortech/odbornici-radi/aid_1/odbornici- radi.aspx
Railbot
Profil
spacekjar
Myslím, že není potřeba. V IT se už nějaký pátek pohybuji a mluvím z vlastních zkušeností. Na to nějakého "odborníka" netřeba.
xso966
Profil *
díky. A poslední dotaz. Jak je to s tou grafikou myslíte že se to nějak da časem naučit. Protože teď třeba si chci vytvořit podpis a avatar na jedno fórum spustím gimp otevřu nový prázdný obrázek a přemýšlím a vůbec mě nic nenapadá. Podobně to je i s layouty a schematy na sony ericsson které bych si rád vytvořil. Neříkám že bych se chtěl grafice nějak profesionálně věnovat ale celkem mě to baví a rad bych si stvořil nějaký pěkný layout na kterém bych se mohl učit atd. Myslíte tedy že se ta kreativita dá časem nějak naučit popřípadě jak? Nemáte někdo zkušenosti s tím?
Ice
Profil
xso966
Jak to nemáš v sobě, tak žádné učení na toto nepomáhá. Sice funkce se naučíš, ale vytvořit něco za pomocí nich. To je ztráta času.
xso966
Profil *
A škoda takže to mužu vzdát. Nemusím už si hrát s grafikou a mužu odinstalovat gimp i photoshop protože mi to bude k ničemu a nikdy v tom nic neudělám :-(
spacekjar
Profil
xso966
Ještě bych flintu do žita neházel, za 21 hodin můžeš vědět více, podívej na http://kurzy.vsb.cz/ a v levém menu klikni kurzy/Grafika a CAD/Photoshop
xso966
Profil *
spacekjar: no nevím zkusím na to mrknout pořádně ale problém je že není čas a nejsou na to peníze. A když tak mě to stejně naučí jen ovládat photoshop. Neexistuje nějaka kniha nebo něco na netu? Zrovna něco zkouším najít ale zatím bez úspěchu.
Ice
Profil
xso966
Pokud nemáš talent, tak se naučíš jen ovládat photoshop/gimp. Tj sem tam něco doladit, změnit barvu. Ale neuděláš slušný design. Ps mazat ho nemusíš, nějaké základy přece jenom potřebuješ. Právě na nějaké doladění barev... rozřezání grafiky...
xso966
Profil *
no uvidíme občas si s tím budu hrát a třeba to časem přijde i když tomu nevěřím. Ono mě to baví ale málo kdy mě něco napadne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0