« 1 2 3 »
Autor Zpráva
liskX
Profil *
Chtěl bych na sobě makat abych si mohl vydělávat velké peníze ale vubec nevím kde začít. A hlavně jestli má cenu se učit programovat. Přemýšlel jsem že bych se dal na programování a tvorbu www stránek ale nevím jestli má to cenu když se do toho musím nutit. Možná to třeba bude tím že mě nebaví čít ty knihy a manuály takže až bych se to naučil tak by mě to třeba bavilo.
Zase je problém s tím že to co mě baví mě buď neuživí nebo na to není talent (hudba, grafika na to asi nemám talent sice jsem se u toho moc nezdržel ale asi to tak budeprotože třeba když spustím FL studio nebo Photoshop tak vubec nevím kde co.)

Má cenu se přenutit do programování nebo by to chtělo hledat něco jiného?
Měsíček
Profil
Přinutit se programovat se záminkou k tomu, že si budeš moci pomocí toho vydělávat je ta největší konina co můžeš udělat.
liskX
Profil *
No tak ja myslel že by mě to třeba i časem více začlo bavit. Ale zase se nechci to zbytečně učit a ztrácet čas když to bude na ***.
Dranel
Profil
liskX
Dělej to, co tě baví a co ti jde. Peníze jsou až druhá věc. Žiješ jen jednou a co z toho, když budeš vydělávat miliardy ale život promarněnej v pracovně. Nemá cenu. Baví tě grafika? Kup si PS za 3000 Kč a začni zkoušet. Uč se, koukej. Baví tě programovat? Pročti si o tom pár webů, zkoušej. Koukej, co dělají ostatní, porovnávej. Hlavně, aby tě to bavilo.
Zdeněk Košťál
Profil
liskX
Věnuj se něčemu jinému. Pokud to budeš dělat jenom pro peníze, nikdy v tom nebudeš dobrý. Navíc tě nebaví číst knihy a manuály a to si myslím, že je podmínkou pro to být na nějaké úrovni.
liskX
Profil *
No třeba grafika spustím PS a vubec nevím kde co je.
Hudba. Vubec nevím co znamenají všechny pojmy a jak co udělat.
Možná to bude v začátcích normální a možná ne a je v tom talent. Třeba až se do toho trochu více dostanu tak třeba ten talent najdu.
Taky mě hodně zajímají mobily (tunění SW, rozebírání :D ) no a to je ten příklad kterým se neuživím. Rád bych třeba dělal v servisu nebo tak ale tam asi není šance.
vertigo4
Profil
liskX
Mohu vědět kolik ti je let?

Jinak jak tu bylo řečeno... Ty si kladeš za cíl vydělávat "velký prachy". Pokud budeš dělat to, co tě opravdu baví, tak pro tebe budou "velký prachy" i těch pár kaček. Pokud něco děláš, baví tě to a k tomu dostaneš za to zaplaceno, je to skvělý pocit. Jestliže něco děláš z donucení a nebaví tě to, dostaneš zaplaceno a ty peníze prochlastáš v nejbližší knajpě, budeš mít deprese, budeš neštastný...

Říkáš, že tě nebaví číst knížky, manuály. Ale bez toho to, brácho, daleko nedopracuješ. Každý profesionál se musí neustále zlepšovat, učit se. Jakmile dostaneš pocit, že jsi nejlepší a že na tebe nikdo nemá, ihned tě konkurence srazí k zemi. Proto učení a zdokonalování se je základem všeho. Důležité však je, jestli se učíš to co tě baví (pak tě "baví" i to učení), nebo se musíš učit něco, co je ti proti srsti.

No třeba grafika spustím PS a vubec nevím kde co je.
Představ si děti, které by se rodily a ihned uměly chodit, jíst, chodit na záchod, uměly by exponenciální rovnice, španělsky, japonsky a ještě v porodnici by si vyplňovaly daňové přiznání... Hloupost, tak to přeci nechodí. Je jasné, že pokud vidíš Photoshop poprvé, tak nebudeš ihned vědět, kde co je, jak to použít atd. Musíš se učit, musíš mít trpělivost a neustále si zvyšovat laťku. Jinak to nikam nedotáhneš...

;-)
srigi
Profil
Tak, tak knihy a manualy patria neodmyslitelne k programovaniu. A u webdizajnu, cim viac budes studovat, tym menej budes vediet (jemne odchylky v kazdom prehliadaci a v kazdej novej verzii PHP ta dovedu do sialenstva).

Kazdopadne ak som ta stale neodvratil od tohto remesla, zacni so strankou JPW.cz >> HTML uvod.
liskX
Profil *
srigi: no html celkem umím a učím se css.
vertigo4: No 16 a mužu se teď zeptat proč?
vertigo4
Profil
liskX
16? Tak v tom případě bych ti spíše doporučil se učit do školy... ;-)
liskX
Profil *
vertigo4: nj...to se učím ale teď tě nějak nechápu :D
srigi
Profil
no html celkem umím a učím se css.

O.K. potom odporucam pokracovat tvorbou nejakych peknych sablon pre web, ktore budu samozrejme validne a budu sa zobrazovat rovnako v majorite prehliadacov. Pri takejto cinnosti sa naucis CSS, Photoshop aj mody prehliadacov.
Railbot
Profil
liskX
Jestli chceš jít do webdesignu obecně s cílem "chci vydělat velký prachy" tak to asi nedopadne. Neříkám, že to nejde, samozřejmě jde, ale je k tomu jako všude jinde dlouhá a nelehká cesta. A samozřejmě velký prachy vyděláš nejlépe tak, že budeš dělat to, co tě baví a přirozeně k tomu tíhneš nejprve z nezištných důvodů. Začít se učit něco s tím, že přes to zbohatnu je imho kravina.
joe
Profil
Railbot
A samozřejmě velký prachy vyděláš nejlépe tak, že budeš dělat to, co tě baví
A když někoho bude bavit mít v ruce koště, vydělá si podle tebe velké prachy? Nevydělá, tak proč nedělat něco (ať už z donucení) z čeho bude peněz víc...

liskX
Pokud chceš pracovat v oblasti webdesignu, tak se uč a máš se co učit. Je toho docela dost. Kódovat se naučí každý, ale trochu u toho přemýšlet už moc ne ;)
suky
Profil
joe
Pokud chceš pracovat v oblasti webdesignu, tak se uč a máš se co učit.
Opravdu si myslis, ze je to dobre reseni? Koukni na spousty webdesigneru, kteri si vyrobili vlastni webdesgn studia, sepsali si cenik, atd. a po prichodu do jejich internetove prezentace s napisem webdesign klesla brada ke stolu...
Dero
Profil
A když někoho bude bavit mít v ruce koště, vydělá si podle tebe velké prachy? Nevydělá, tak proč nedělat něco (ať už z donucení) z čeho bude peněz víc...

Pokud někoho bude bavit jen mít v ruce koště, potom pravděpodobně nebude tíhnout k intelektuálně náročnějším činnostem.

A pokud se člověk o IT nezajímá, tak se brzy utopí v jeho vlnách, protože snad v žádném IT oboru nestačí jen se něco dobře naučit a pak z toho léta těžit. Je potřeba na sobě pracovat každý den, a to jde nejsnáze a bez újmy na duševním zdraví jen tehdy, pokud to nepředstavuje nemilou povinnost, ale naopak něco, na co se člověk ráno těší.

Takže souhlasím s Railbotem, pokud dotyčného nebaví programovat, ať se do toho prostě ani nepouští. Ztratí pár let života a bude nešťastný. A to mu garantuju, že by se tloukl do hlavy, proč se jen nerozhodl žít sice skromně, ale dělat přitom něco, co ho motivuje. Ostatně - takový servisák mobilů se špičkovou odborností rozhodně hlady neumře. Ani jeho žena hlady neumře. A ani servisákovy dvě rozkošné děti hlady neumřou. Tak kde je ten problém?
srigi
Profil
No tak za toho servisaka mobilov sa podpisujem. Moj brat (mozno ho poznate - MiH) si nezije zle. A ako pise Dero, uzivil seba, zenu a dve deti +zamestnavatela.
joe
Profil
suky
No tak pokud chce člověk pracovat v nějaké webdesignérské firmě, tak musí něco umět. Tak jsem to myslel, tedy pokud tam chce skončit, musí se toho ještě hodně učit.

Dero
Byl to samozřejmě takový krajní případ, zrovna co mě napadlo, když jsem to psal.
...proč se jen nerozhodl žít sice skromně...
Rozdíl je v tom, že autor požaduje "velké prachy". Proto jsem to napsal.
Myslím, že každý kdo svou práci dělá, ji musí mít minimálně trochu rád, jinak by byl proti sobě.
liskX
Profil *
srigi: no to je třeba věc která by mě bavila protože v mobilech se rád hrabu. Jenže tam bude asi problém se dostat protože nevím jaké musí mít člověk znalosti, školu, co musí umět atd. Ale když se podívám jak jsem teď v prváku pájel tak to je hruza. I když možná i to se pujde naučit protože jak zde bylo psané tak od narození to přece nemužu umět.
Ono to řeším proto že teď vyrustám celkem chudě a právě proto bych to chtěl změnit a žít trochu lépe.

Jinak k té grafice. Někde jsem teď četl že se ten talent dá časem získat. Že stačí sledovat tvorbu jiných lidí, názory na jejich tvorbu, vytvářet si vlastní názor atd a že to prý nějak jde ale nevím co je na tom pravdy.
Railbot
Profil
Někde jsem teď četl že se ten talent dá časem získat.
Můžeš znát techniky, znát postupy, můžeš vědět, co je pěkné a co ne, obdivovat práci druhých a mít vlastní názor, ale talent si musíš přinést už v genech. Když člověk nemá nápady, pak těžko může dělat grafika a to se naučit nedá.
srigi
Profil
liskX
No k tomu servisu musis pocitat s vysokymi investiciami - budes potrebovat hotter spajkovacku, rozne komunikacne boxy, origo SW s HW klucmi.

K webdizajnu ti staci PC.
liskX
Profil *
Railbot: nj..ale jak prostě přijdu na to jestli ten talent v genech mám nebo ne?
Dranel
Profil
liskX
Proboha tohle fakt müluju. Zeptej se v okolí na brigády a jdi někam makat. A neřež tady takový blbosti. Až si zkusíš 10 brigád tak poznáš, jakej směr ti vyhovuje nejvíc. Tím se dej.
Měsíček
Profil
"Railbot: nj..ale jak prostě přijdu na to jestli ten talent v genech mám nebo ne?"

Promiň, ale tohle je otázka pětiletého děcka ;)
Railbot
Profil
liskX
Kdybys ten talent měl, tak už si z vesela maluješ a nebudeš tu nad tím týden diskutovat ;)

srigi
K webdizajnu ti staci PC.
Ano, PC za 15k, + minimalne 30k za software pokud se tomu člověk chce věnovat profesionálně a naivně si nemyslí, že bude dobrou grafiku patlat v Gimpu.
Dranel
Profil
Railbot
PS pro studenty stojí 3000 Kč tuším.
Lexter
Profil
Railbot
Jsi vedle. Kdo kdy řekl, že když někdo chce dělat grafiku profesionálně, musí mít 30k? Leda tak hňup. Asi ses nikdy nesetkal s ničím jiným než pskem a jinými nejdražšími editory. Pak tu prosím neplácej hlouposti.

Edit: Jak to tak počítám, tak s opravdu dobrými editory se grafik vejde pod 10 000 kč.

Dranel
PS pro studenty stojí 3000 Kč tuším.
Railbot mluvil o profesionální práci. Studentská verze je v tomhle ohledu k ničemu.
Měsíček
Profil
"Railbot mluvil o profesionální práci. Studentská verze je v tomhle ohledu k ničemu."

Draneli, ale je to verze pro nekomerční použití - čili mu k ničemu.
Joker
Profil
joe
A když někoho bude bavit mít v ruce koště, vydělá si podle tebe velké prachy? Nevydělá, tak proč nedělat něco (ať už z donucení) z čeho bude peněz víc...
Třeba vydělá, jako majitel továrny na košťata ;-)

Ne, vážně: IT je podle mě vyloženě blbý obor na to to dělat z donucení. Málokdy se tam dá si "odsedět" svých 8 hodin a jít domů, Práce přesčas je spíš pravidlo než výjimka, vyžaduje určitý styl myšlení a je poměrně náročná na znalosti, které ještě navíc docela rychle zastarávají.

Moc si neumím představit, že by se někdo na tu práci třeba několik let připravoval, potom jí trávil třetinu života a ještě navíc se dobrovolně vzdělával ve volném čase, a to všechno z donucení jen proto, aby měl hodně peněz.
Navíc, k čemu peníze? I když jsou lidi posedlí penězi jako takovými, je to spíš úchylka. Pro drtivou většinu lidí je veškerá hodnota peněz v tom, co se za ně dá koupit, cílem není získat peníze, ale s pomocí těch peněz si vylepšit život. Takže pochybuju, že by někdo byl ochotný dlouhodobě obětovat třeba půlku života na to, aby měl o trochu více peněz.

Další věc je, že člověk, který tu práci dělá z donucení, nejspíš nedosáhne takových výsledků, jako člověk, kterého to baví. Takže je dost pravděpodobné, že místo "velkých prachů" by tou prací z donucení nevydělával o moc více, než prací, která by pro něj byla podstatně zábavnější.
Railbot
Profil
Lexter
Já říkám, že v Gimpu nebo nějakém Paintcosikdesi nejde dělat profi grafika na úrovni a navíc v žádné větší firmě se s takovým softwarem nedělá, proto je dobré umět PS/FW, které mají i mnohem větší možnosti.
« 1 2 3 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0