Autor Zpráva
jozob
Profil
Otázka pre niektorého z moderátorov / autorov tejto diskusie...
Akú veľkosť má v tomto momente databáza tejto diskusie?
Pri viac ak 110 tisíc príspevkoch to môže byť celkom zaujímavá veľkosť... tipujemm že to bude číslo v desiatkách MB...
Yuhů
Profil
43 megabajtů

a to je ještě štěstí, že jsme vybrali miniBB. Například s PHPBB by ta databáze byla desetkrát větší.
jozob
Profil
to je pekné čísielko... :-)
flz
Profil
to je 43mb pisaneho textu?
jozob
Profil
Väčsina by mala byť písaný text...
Keď si to zoberieš takto:
viac ako 110 000 príspevkov vynásobíš počtom znakov v jednom príspevku (cca niekoľko stoviek znakov) + nejaké tie informácie o príspevkoch, threadoch, uživateľoch... atď... takže predpokladám, že 90% bude písaný text
Yuhů
Profil
ano, je to psaný text
SuE
Profil
yuhů: je někde srovnání, jak datově náročná jsou jednotlivá fora? Nebo jste to vybírali tak odhadem?
DoubleThink
Profil *
Podle mých pozorování, připadá na jeden příspěvek v phpBB: 1.9kB a v miniBB: 0.35kB - tedy asi 6x méně.

flz
to je 43mb pisaneho textu?

milibajtů? ;)
habendorf
Profil
DoubleThink:
to je 43mb pisaneho textu?
milibajtů? ;)


Ne, milibitů :o)
jozob
Profil
DoubleThink & habendorf
Až na to, že milibajty ani milibity sa nedajú zapísať :-)
SuE
Profil
<joke>
jozob: jak to, že ne? dřív byl byte jednotka na takových těch sálových mašinách a vlezlo se jich tam hrozně málo. Tak z toho museli udělat milibyte, když to chtěli naprat do notebooků a pro pda museli zmenšit i bity, tak proto milibity
(tolik stručná historie miniaturizace :-) )
</joke>
jozob
Profil
<laughing>
:-D
</laughing>
flz
Profil
DoubleThink & habendorf

puntičkári :)
jozob
Profil
flz
ee... jokers...
Yuhů
Profil
> sue:
> je někde srovnání, jak datově náročná jsou jednotlivá fora? Nebo jste to vybírali tak odhadem?

nevím o žádném srovnání. Když jsem vybíral miniBB, tak jedno z kritérií bylo to, aby v databázi nebyly duplicity a aby byla databáze jednoduchá. Prostě jsem si prohlédl strukturu tabulek a byl jsem spokojený.
simka00
Profil
Yuhů
a neuvažuješ o "Stažení celé diskuze v zip souboru"? :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0