« 1 2 »
Autor Zpráva
jozob
Profil
Čo vy na to?

Čo takto založiť na nejakom servri (napríklad irc.tuke.sk) kanál JakPsátWeb?

Nie je problém založiť ho, ale bolo by pekné keby sa aj používal. Mohli by ste sa vyjadriť, čo si o tom myslíte.
Mistr
Profil
jozob
Mohli by ste sa vyjadriť, čo si o tom myslíte.
Těžko, protože nevím, co to IRC kanál je. Prosím osvětlíš mi to? Zkoušel jsem vyhledávat pře Google, avšak moc úspěšný jsem nebyl. Předem díky.
Martin
Profil
jozob
Ten nápad už tu byl. Mně osobně se ten nápad zamlouvá, ale minule jsem v tom byl skoro sám.
FantomX1
Profil
Mne sa to taktiez velmi paci, len by bolo potom dobre aby tam aj fakt chodili ludia, bola by to akasi hotline :). Odpoved takmer okamzita a vsetci by sme tam mohli zdielat svoje vedomosti.

TO Mistr: Zda sa mi potom, ze si hladal asi dost slabo :). IRC kanal je komunikacny prostriedok cez siet IRC. Treba si stiahnut nejakeho IRC klienta a mozes chatovat, je to vlastne ako ICQ, ale rozdiel je tam v tom, ze tam vidis iba spravy ktore ti poslu ked si online a vlastne len vtedy ti ich vedia posielat. Ale mozes tam kecat naraz s mnohymi ludmi, proste ako chat.
*Čvachta*
Profil *
FantomX1

Jj bylo by to cool.
thingwath
Profil
Tak prostě udělej kanál a čekej až tam někdo přijde :-)
jozob
Profil
Takže...
Ďakujem za odozvy.

1.) Myslím, že keby sa uživateľom diskusie niekde ozrejmilo čo je IRC, kde ho stiahnúť a ako sa používa (čo myslím nie je veľký problém), používanosť by mohla byť slušná.

2.) Bolo by dobré dohodnúť sa na servri, ja doporučujem irc.tuke.sk

3.) Obávam sa jednej veci - pokles návštevnosti JPW. Predsalen na IRC je rýchlejšia odozva. Ako to vnímate vy? Chcelo by to aj Yuhúové vyjadrenie, čo si o tom myslí. Samozrejme, že vytvorenie kánalu a jeho používanie nejak nesúvisí s webom, ale tu sa jedná možno aj o presun komunity na iný prostriedok. Jednoducho nechcem nikomu liezť do kapusty.

4.) Potom by bolo treba všetko dohodnúť - podmienky používania a podobné veci. Potom vytvoriť nejaké vymoženosti - pokiaľ správne chápem technológii, dal by sa spraviť virtuálny používateľ (BOT), ktorý by sa mohol starať o vyhadzovanie (kick) a o bany - pri používaní vulgárnych slov atď.

5.) Publikácia kanálu na nete.

Nie som odborník na IRC, preto neviem povedať nič bližšie, ale myslím že by to šlo. A kto by to chcel skúsiť teraz - pripojte sa na server irc.tuke.sk vytvoril som dočasný kanál #jpw.

Čakám na ďaľšie odozvy.
Jack
Profil *
Mistr

Je to hned první odkaz v Googlu ;-)
jozob
Profil
Už je nás tam zo pár, čakáme ostatných :-)

Potom sa ozvite niekto, kto sa rozumie do IRC, ja to sám nezmanažujem :-)
habendorf
Profil
jozob: Ono základem téhle diskuze je, že se postupně vytváří jakási znalostní databáze, byť ten výraz zní dost hrozně. Možná je to tady trochu pomalejší, ale rozhodně přehlednější. Navíc tady není problém na něco odpovědět za dva dny, nebo se za týden podívat na odpovědi. Je třeba si uvědomit, že ne každý má čas (a chce) trávit zde celé dny.
*Čvachta*
Profil *
Nevím jak Vy, ale mě ten server nejede.

Proto zde jsou údaje k servru který je funkční a podporuje registraci nicků a kanálů.

Server: us.ausirc.net
Server je v síti: ausirc.net
Kanál: #jpw
*Čvachta*
Profil *
Ještě bych dodal, že jsem si kanál zaregistroval u nickservru - tz že nám kanál nikdo nesebere.
*Čvachta*
Profil *
Doporučuji se podívat na http://www.mirc.cz/
thingwath
Profil
Můžeš se přihlásit na jakýkoliv jiný server IRCnet.cz. http://www.ircnet.cz/servery.htm
*Čvachta*
Profil *
thingwath

Ano, od v jedné síti je několik servrů -> jsou propojeny.
*Čvachta*
Profil *
Jejej, zapomel jsem dulezitou vec a to tu, ze server bezi na portu 6667
jozob
Profil
Takže všetko funguje, ďakujem všetkým za iniciatívu, podarilo sa to. Dúfam, že to nezamrzne na mŕtvom bode. A IRC kanál berte ako mladšieho a slabšieho brata diskusie, diskusia má veľké výhody oproti IRC.
skaff
Profil
takže abychom to shrnuli:

server - au.ausirc.net || us.ausirc.net

channel - #jpw

tam všichni idlujem takže se můžete připojit, a pro radu skočit online buď na kanál #jpw který teda vzniknul dneska (včera), nebo na kanál #webzdarma na stejné IRC síti, který je neoficiálním kanálem freehostingu webzdarma.cz a existuje už rok...
jozob
Profil
Keď tak, readnite si toto: http://www.prievan.sk/2006/03/15/jak-psat-web-na-irc/
Ale moc z toho nevyčítate, všetko už asi budete vedieť.
Chamurappi
Profil
Takže se na IRC slezou někteří z těch, co se stejně pravidelně vyskytují tady. A dál?
K čemu to bude? Je to kanál, který vzniká jen proto, aby JPW měl svůj kanál? Mám tam jít jen proto, aby tam někdo byl? Nějak se pro to nedokážu nadchnout a asi nejsem sám.

A teď jsem si ještě přečetl, co napsal habendorf. Souhlasím s ním.
jozob
Profil
A máme po kanále :-)

Ale nie. Skrátka nemusí to byť čisto kanál o webe. Mojim cieľom je dať dokopy komunitu niekde na neformálnejšiom mieste, môžu tam prebiehať offtopic diskusie, sem tam sa môže vyskytnúť klasika. Myslím, že túto diskusiu by to nemalo negatívne ovplyvniť, ale naopak - pozdvihnúť.

Ešte raz - nemusí ísť o brutálne striktne odborný kanál. Vidím v tom aj možnosť lepšie spoznávať členov komunity.
skaff
Profil
Chamurappi: asi ses nikdy nesetkal s tim že bys dělal web, najednou by se ti tam něco pokazilo a strávil si hodinu nad tim, abys vymyslel čím to bylo. Dáš to na fórum, čekáš, čekáš a nic. Hodíš na IRC kus kódu a CSS a hned máš odpověď.
FantomX1
Profil
Ano plne suhlasim so skaffom. Podobny chat je aj na www.xchat.cz, ->programatori ale ma nizku navstevnost. Podotykam ze to nie je IRC kanal.

Necakam ze tam bude chodit tolko ludi ako sem.

Staci ked ich tam pride maly zlomok. Taktiz chapem ze nie vzdy tam kazdy bude moct byt pretoze kazdy si musi rozvolit cas sam a nema cas cely den len chatovat za PC, uvedomujem si ze ti co robia stranky su dost zaneprazdneny, ale ked si chce niekto povymienat vedomosti, tak je to dobry prostriedok.

Obcas sa clovek totiz najde so stipkou volneho casu, ktory si chce len nezavezne pokecat, popripade trochu polemizovat co je lepsie a si myslim ze nam tradicne chaty so vsetkymi temami nestacia, radsej sa budeme zameriavat na tu, ktoru robime dost casto, robi nam radost, popripade sa nou zivime. Ved ludia sa zhromazduju ti so spolocnymi zaujmami.
Myslim ze mi mnohi daju za pravdu.
habendorf
Profil
skaff:
Chamurappi: asi ses nikdy nesetkal s tim že bys dělal web, najednou by se ti tam něco pokazilo a strávil si hodinu nad tim, abys vymyslel čím to bylo.

Myslím že i Chamurappi se s tím setkal :o)
Jenže ono to má jednu výhodu - když bádáš dlouze nad problémem a nakonec ho rozlouskneš, budeš si to pak pamatovat mnohem líp, než když lacino získáš rychlou odpověď. A navíc při řešení problémů často objevíš další věci/možnosti/nápady, které jsi třeba neznal. No ale to je fuk...
Tomik
Profil
habendorf
No ale to je fuk...
Není... ;)
*Čvachta*
Profil *
Odpůrci

Je jasné, že diskuse tu bude vždy ->má spousty výhod jako je hledání, archivace, dostupnost pro uživatele co neumějí třeba s IRC.

Na irc se probírá spíš to, co by si tu lidé nemohli dovolit. Je to takové příjemné odreagování.
jozob
Profil
Možno sa niekto bude diviť, ale súhlasím s habendorfom. Má pravdu - ak problém rozlúskne človek sám, určite si riešenie zapamätá lepšie a určite bude o probléme vedieť viac. A keď už nič iné, stojí to za ten dobrý pocit na konci.

Ale mám taký pocit, že niektorí stále nepochopili, o čo by malo ísť. Presne ako napísal *Čvachta*, môže to slúžiť ako príjemné odreagovanie.

Táto diskusia by mala slúžiť ako obrovský archív na úrovni, sú tu striktné pravidla, ešte by som spomenul jednú výhodu - Google nájde aj diskusiu. Ale čo komunita? Tu, na diskusii, sa nedá "kecať". O tom je IRC, dať do kopy komunitu na menej formálnom mieste ako je táto diskusia. A myslím, že prvé pokusy dopadli veľmi dobre. A dokonca som našiel kamaráta - robota - dá sa s ním pokecať :-).
simka00
Profil
habendorf
přesně tak, mám raději bádání, metodu pokus-omyl. radu z této diskuze potřebuju většinou jen ve slabých chvilkách (večer), tápání a hledání mě baví víc, asi jsem moc tvrdohlavý a nerad přijímám od někoho rady, na které bych přišel sám :)
FantomX1
Profil
Ja by som zase povedal ze niekedy ked clovek nenachadza riesenie tak ho to odradi, kto chce, a koho dana vec bavi si to zapameta tak ci tak. Suhlasim ze sa to najlepsie zapameta v praxi, potom to uz len vlozi do kodu, zopakuje to v niekolkych strankach, kusok to obmeni a uz to vie.

Zase na druhej strane, i ked si to tak mozno nezapameta, ten co sa s tym babre niekolko hodin mozno pride na jednu vec, a pritom to ani nemusi byt presne tak, je to len jeho domienka. Zatial co ten co sa spyta dostane okolo toho mnoho dalsieho popisu uz od skusenejsich a tak postupuje vpred rychlejsie.
habendorf
Profil
Abychom si rozuměli - já nejsem odpůrcem a nechci celou věc nijak shazovat, jen prostě vyjadřuji svůj názor. Chápu že spolu chcete pokecat třeba i o jiných věcech a je dobře, že to bude od této diskuze odděleno. Každý si určitě najde formu, která mu bude vyhovovat lépe, někomu třeba obojí. Takže vašemu nápadu a iniciativě přeji jen to dobré, ale nepřipojím se.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0