Autor Zpráva
Kentaur
Profil
At hledám, jak hledám, nenacházím. (omlouvám se, pokud jsem 20. 11. 2007, kdy zde dle mého názoru odkaz na profil není přehlédl. Také tímto motivuji správce vzhledu fora, aby tento odkaz přemístil do horní nabídky)

Ano, vidím preference(v nichž odkaz na profil také není k vidění), které mi však témata do kterých jsem přispíval/zakládal neuvádí.

V okamžiku, kdy příjdu na stránku a jsem již přihlášen, tak mám přístup ke svému profilu pouze přez odkaz člen u svých příspěvku, k nimž se běžně dostanu přez profil (zamknutý kruh).

Má-li to být motivace(pevně věřím, že ne) k tomu, abych přidal nový příspěvek/téma nebo abych hledal v diskuzi a procházel témata jiná, tak to běžného uživatele spíše motivuje ke spamu nežli k opravdu potřebným nebo zajímavým dotazům/odpovědím.

Pokud zde převládá názor, že podobný odkaz není potřebný, pak mi nezbývá nic, než možná marně přesvědčovat. Uživatelé jistě uvítají možnost rychlejšího a pohodlnějšího přístupu k jejich profilům, který absolutně nebrání jejich ostatním potřebám.

Pokud by bylo menu nahoře obohaceno o jednu položku, která by se mohla necházet třeba i na konci řady, tak by se jistě nic nepokazilo.

Podobným odkazem lze také zaměnit položku preference(kterou každopádně méně vzdělaní návštěvníci tohoto fora nepochopí a ti více vzdělaní budou rušeni pestrostí jejího významů(o tom jindy).

Závěrem - toto není kritika, nýbrž motivace a rada.
Timy
Profil
Podobnou prosbu už jsem zde jednou umístil (a myslím, že nejenom já) a z nějakého důvodu, který si již nepamatuji (ale byl to technický důvod, né lenost :-)), mi nebylo vyhověno. Vyřešil jsem to naťukáním "w timy" v Opeře (hledání googlem v téhle diskusi) a následný klik na první místo ve výsledcích ;-).
Kentaur
Profil
Ano, možnosti jsou široké - přidat si třeba stránku s profilem nějak do záložek.

Nicméně mě zajímá také konkrétní důvod, byl bych moc vděčný, kdybych získal nějaké rozumné vysvětlení, nebo třeba odkaz na nějaké předchozí téma.

Zabývám se především použitelností stránek a pokud tento design vytvářel/pravidelně upravoval Yůhů, který je myslím v tomto oboru dost zběhlý (viz jakpsátweb.cz je na to částečně dle mého názoru postaven), tak mne velice zajímá jeho názor na tento problém.
Str4wberry
Profil
Také bych tuto možnost uvítal, ale řekl bych, že kvůli tomu jednomu odkazu by se musel dělat další výběr z databáze — což si diskuse nemůže dovolit, možná se ale pletu.

Osobně to řeším rychlou odpovědí, abych se k veřejnému profilu dostal; případně opouštím diskusi vždy na stránce tohoto veřejného profilu.

Teď mne napadlo, že by se to mohlo dopsat (jako uživatelský skript) JavaScriptem. Třeba si na to udělám čas.
Kentaur
Profil
Také bych tuto možnost uvítal, ale řekl bych, že kvůli tomu jednomu odkazu by se musel dělat další výběr z databáze — což si diskuse nemůže dovolit, možná se ale pletu.
Ikdyby se výběr dělat musel, o čemž trošku pochybuji, tak myslím, že je možné (viz 1. zpráva) odkazem na profil zaměnit položku preference, která je daleko méně používána nežli by mohl byt odkaz na profil - následně snad je možné jí umístit jinam (a jinak). Dále je samozdřejmě i několik dalších způsobů.

Poznámka: vzhledem k tomu, že v PHP, AJAX a databázích (mimo primitivního include) absolutně 'plavu' a mým oborem je použitelnost, vzhled(design) a PR, tak to, co jsem zde(tato správa) napsal není proloženo zádnými znalostmi, nýbrž domněnkami - proto bych uvítal, kdyby sem napsal také nějaký moderátor a objasnil následky zde uvedených návrhů.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0