Autor Zpráva
tozi
Profil
Chodím tu už nejaký ten rok a stále sa tu v dosť témach preberá aj autorský zákon resp.zákony okolo stránok a grafík.
Myslím že by nebolo od veci tu založiť aj samostatnú rubriku z názvom napr. Zákony alebo podobne.
Měsíček
Profil
to ať tu už rovnou je o

C++, c , c#, python, asp, vbscript, zákony, knihy a stránky .... i když bych si tyhlety rubriky přál, vsadím se, že zde nebudou ..

myslím, že se ani ty zákony neujmou, ale kdyby bylo třeba podpory jsem pro.
Gekon
Profil
tozi
Myslím, že to není nutné.
Manq
Profil
knihy a stránky
? Fórum o knihách tu přece je.
Měsíček
Profil
myslel jsem jako tutorialy, atd .. ebook
Str4wberry
Profil
Odpovídám tozimu:
To si snad raději napiš sem, ne?

Odpovídám Gekonovi:
Moderátore, nepatří tohle vlákno spíš do „O této diskusi“.
Gekon
Profil
Str4wberry
Pravdu díš:) Díky za upozornění.
DoubleThink
Profil *
Těch dotazů není tolik, aby si zasloužily vlastní hromádku. Myslím že ideálně zapadnou do nezařaditelných dotazů nebo do grafiky. Tohle je fórum o webdesignu, výklad zákonů je vítaným ale ne majoritním prvkem.
Měsíček
Profil
Reaguji na DoubleThink :

Těch dotazů není tolik, aby si zasloužily vlastní hromádku

No právě, jich je tak málo, protože nováčci jsou zmateni a bojí se to zařadit .. tj. když jsem zde přišel nenapadlo by mě zde dát dotaz ohledně c++.
Manq
Profil
Měsíček
Tohle se tady už řešilo mockrát. Nehneš s tím.
nightfish
Profil
No právě, jich je tak málo, protože nováčci jsou zmateni a bojí se to zařadit .
spíš naopak - někteří nováčci jeden dotaz pro jistotu pošlou paralelně do vícero (třeba i 5) kategorií...
Alphard
Profil
Měsíček
odhadem před rokem všichni potřebovali rubriku typografie, momentálně v ní je pouhých 558 příspěvků
Měsíček
Profil
nightfish :

to, je taky pravda, ale zas jich tolik není co jsou spokojeni až mají 3 vlákna

Alphard :

copak jde o to, v které rubrice bude kolik příspěvků?? Spíše jde o to, kolik pomůže ne?
Manq
Profil
copak jde o to, v které rubrice bude kolik příspěvků?? Spíše jde o to, kolik pomůže ne?

Mnohdy je to přímo úměrné.
tozi
Profil
Měsíček
copak jde o to, v které rubrice bude kolik příspěvků?? Spíše jde o to, kolik pomůže ne?
Plne súhlasím,ono pozerať na to koľko je kde príspevkov by sa nemalo.Ide o to aké užitočné informácie sú v danej rubrike.


DoubleThink
Těch dotazů není tolik, aby si zasloužily vlastní hromádku. Myslím že ideálně zapadnou do nezařaditelných dotazů nebo do grafiky. Tohle je fórum o webdesignu, výklad zákonů je vítaným ale ne majoritním prvkem.
Aha takže keď sa jedná napr. o hodnotenie stránky alebo inej veci na tomto fóre a začne sa tam horlivo diskutovať o problematike či už takej alebo onakej (väčšinou je horlivá diskusia o zákonoch).Ale nieje k téme tak tam ideálne zapadá?
Zaujímavé....

To je môj názor ale ako vidím moderátori sú proti takže s tým asi nehnem.Zdržím sa ďalších reakcií.
Joker
Profil
tozi
Myslím že by nebolo od veci tu založiť aj samostatnú rubriku z názvom napr. Zákony alebo podobne.
Jenže co já jsem viděl, obvykle to jsou dotazy pořád na ty samé věci. Takže s trochou nadsázky kdyby se tam udělalo téma Často kladené otázky, už by skoro nic dalšího potřeba nebylo.
Já za tím účelem napsal článek pokrývající (doufám) ty základní oblasti, abych mohl odkazovat na něj a neopisovat pořád dokola tytéž věci.
Mistr
Profil
tozi
založiť aj samostatnú rubriku z názvom napr. Zákony alebo podobne
A kdo tuto rubriku bude moderovat? Je tu mezi námi znalec, který si na to troufne? Kolego Jokře (nebo raděj Jokere)? :-)
Joker
Profil
A kdo tuto rubriku bude moderovat? Je tu mezi námi znalec, který si na to troufne? Kolego Jokře (nebo raděj Jokere)? :-)
Já jako znalec autorského práva? No, nevím nevím :-)
Chamurappi
Profil
Dotazů z této oblasti je poslední dobou víc než z typografie a stylistiky.

Readuji na Jokera:
Já jako znalec autorského práva?
Možná nejsi znalec, ale rozhodně tě baví na takové dotazy odpovídat :-)
Joker
Profil
Chamurappi
Možná nejsi znalec, ale rozhodně tě baví na takové dotazy odpovídat :-)
To je pravda, no :o)

Každopádně zdůrazňuju, že nejsem právník a moje znalosti vychází z toho, že jsem si ten zákon přečetl :-), takže moje rady jsou "na vlastní riziko" :-)

Nicméně proč by moderátor musel být zrovna "znalec"? Vpodstatě mu stačí jen poznat offtopic a spam a zhruba tak jaké oblasti se příspěvek týká, aby to kdyžtak mohl přešoupnout :)
quinux
Profil
Problém je, že všechny ty diskuze na téma zákonu jsou v drtivé většině subjektivní a není zde žádný právně znalý člověk, který by dokázal nejen moderovat, ale především odpovědně a správně poradit/vysvětlit. Samostatná sekce by tak v méně častých návštěvnících mohla vyvolávat dojem, že se tam nacházejí odborné rady se správným výkladem, což však v drtivé většině nemusí být vůbec pravda.
Joker
Profil
quinux
Problém je, že všechny ty diskuze na téma zákonu jsou v drtivé většině subjektivní
No jasně... dokonce už z principu to tak musí být. V našem právním řádu totiž neexistuje nikdo oprávněný podávat právně závazné výklady zákona, takže kdyby sem napsal výklad zákona kdokoliv, byť právník nebo dokonce soudce, neznamená to, že se případný soud musí zrovna tím výkladem zákona řídit.

Ale to, že by ta sekce mohla vyvolat dojem, že nějaký prezentovaný osobní názor je jediný správný výklad, je pravda. Na druhou stranu bych neřekl, že to "v drtivé většině nebude pravda", zatím drtivá většina otázek je pořád na ty samé základní věci, které jsou podle mě vcelku jasné.
Str4wberry
Profil
Dotazů z této oblasti je poslední dobou víc než z typografie a stylistiky.
A pořád přibývají. Možná by stálo za to nad novou sekcí vážněji zauvažovat.
Joker
Profil
Jen bych navrhnul to kdyžtak pojmenovat nějak "Autorské právo a licence", aby tam šly dotazy třeba i na GNU GPL a podobně.

Poznámka:
A kdo tuto rubriku bude moderovat? Je tu mezi námi znalec, který si na to troufne? Kolego Jokře (nebo raděj Jokere)? :-)
Možná nejsi znalec, ale rozhodně tě baví na takové dotazy odpovídat :-)
Preferuji "Jokere" :-)
A jako do počtu myslíte? Tak jestli teda jako myslíte v zájmu celku... tak já bych teda... jako do počtu... :o)))
Ne, klidně :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0