« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
To logo je teď skutečně dost výrazné. Nezvykle.
Za sebe prohlašuji, že považuji sandbox za připravený k nasazení.


Reaguji na Miloše:
V současnosti tam vrzne celý příspěvek, což často není žádoucí.
Nerozumím, proč to ti lidé vůbec dělají, co je k tomu vede… vypadá to děsně.

K tomuto mě přiměly nesmyslné tondovy citace.
Kdokoliv může přivolat moderátora a ten uklidí (jako třeba tady). Navíc můžeš podobné tondy poučit sám, když jim odpovídáš, aby více dbali na úpravu svých textů.
Další debata na toto téma ale asi není v tomto vlákně žádoucí.


Reaguji na Gekona:
Nechceš si tento svůj příspěvek přesunout do nového vlákna? Máme tu přeci celou jednu kategorii na povídání o diskusi, nemusíme každou novou myšlenku lepit sem.
Jinak jsem pro. Akorát půlhodina je málo.


Reaguji na Mistra:
Proběhnul jsem je a snažil se je ručně opravit.
Včetně starších příspěvků, mezi nimiž byla i jedna Str4wberryho moderátorská poznámka, kterou ve své době tvořil jiný HTML kód, než tvoří dnešní moderátorské poznámky…

problém s miniBB tagy zlobí v současné době u tagu [mod]
… a ten jiný HTML kód nepřevádí dnešní verze skriptů při editaci zpět na BB značky. Naštěstí staré příspěvky s moderátorskou poznámkou obvykle neupravujeme. Nemá smysl to řešit.
Gekon
Profil
Chamurappi
Přesunul bych, ale se sandboxem neumím. Uděláš to za mě, prosím? :-)
DoubleThink
Profil *
Dobrá pánové, přesun .sandboxu proběhne dnes ve 21h. Já doplním ještě logování moderátorů.
Mistr
Profil
Chamurappi
Příspěvky jsem opravoval tak, že jsem si do zdejšího vyhledávání zadal výraz /.sandbox/

V reakci na Gekonův příspěvek mne napadá, zda by nestálo za to sepsat návod, kterak témata klonovat. Co vy na to, kolegové moderátoři?
Str4wberry
Profil
zda by nestálo za to sepsat návod, kterak témata klonovat
Ptal ses mě na to 01.12.2008 v 01:07 e-mailem a mám pocit, že jsem Ti odpověděl (možná na ICQ), ale nemohu to vypátrat. Možná je tedy už sepsaný.


Přesunul bych, ale se sandboxem neumím. Uděláš to za mě, prosím? :-)
Tak to necháme na dobu, kdy Chamurappi vytvoří vlákno koule 2.0.
Mistr
Profil
Str4wberry
Ano, já o tom vím a pamatuji si na to. Ovšem to jsi psal jen mne. Ve své poznámce jsem měl na mysli uveřejnění tohoto návodu tak, aby se podle něj mohli řídit i ostatní kolegové moderátoři.
DoubleThink
Profil *
V sandboxu byl zprovozněn log moderátorů.

[85.207.*.*][N/A][Mon, 29 Dec 2008 19:30:15 +0100][DoubleThink][movemsg][30][86460][595156][87280]
ip, forwarded-for, datum, nick, action, forum, topic, post, zdrojový topic při přesunu


Je pochopitelně neveřejný. Měl by sloužit jen k řešení případných sporů.
Návrhy ohledně formátu nebo obsahu jsou samozřejmě vítány.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Gekona:
Nejjednodušší by bylo založit nové vlákno a ručně zkopírovat celý text tvého zdejšího příspěvku. Stávající přesouvání příspěvků v sandboxu totiž neumožňuje vyčlenit příspěvek do nového vlákna, cílové vlákno už musí existovat.


Reaguji na DoubleThinka:
Nezapomeň při nasazování zachovat postihy (žluté vykřičníčky atd.).
Doufám, že to tu za půl hodiny neumře :-)

V sandboxu byl zprovozněn log moderátorů.
A také zmizela patička.


Reaguji na Mistra:
Je mi jasné, jak jsi příspěvky hledal. Jen jsem vysvětloval, proč jsi narazil na „rozbitý“ [mod] a že ta závada se objeví jen u starých moderátorských poznámek.

zda by nestálo za to sepsat návod, kterak témata klonovat
1) Klikneš na „Klonovat téma“ (odkaz je hned vedle „Vymazat téma“).
2) Hotovo, gratuluji.

Je to docela snadné. Už se mi jednou omylem povedlo naklonovat i projev spambota.


Reaguji na Str4wberryho:
necháme na dobu, kdy Chamurappi vytvoří vlákno koule 2.0
Přemýšlím o tom, zda bych měl vytvořit jedno vlákno s dvaceti návrhy, nebo raději dvacet vláken. Nemyslím si totiž, že je dobrý nápad všechno lepit do jednoho přerostlého svazku příspěvků. Koordinační roli má sice DoubleThink, ale kdybych ji měl já, vyrobil bych zde jedno centrální přišpendlené vlákno (nazvané třeba „Úpravy jádra a rozhraní diskuse“), ve kterém by byly jen popisy již implementovaných změn a ze kterého by vedly odkazy na další vlákna, kde se o těch změnách diskutuje. Nyní by v něm bylo jen pár příspěvků (DoubleThinkova oznámení, tvůj seznam vylepšení 0. až 34.) odkazujících se většinou do tohoto vlákna (přejmenovaného třeba na „Úpravy diskuse v roce 2008“), kterému by měl být dopřán odpočinek (odznačit důležitost, zamknout). Žádné vlákno by nemělo nahrazovat celou kategorii. Ale jedno společné koordinační vlákno pro další vlnu úprav (na hlášení chyb) by zde asi mělo být… nevím.

Další etapa vývoje by také mohla mít lépe oddělenou přípravnou fázi, kdy se všechno vymyslí, a implementační fázi, kdy se všechno naprogramuje. Abychom si nedělali těžké koule.
DoubleThink
Profil *
A také zmizela patička.
No jo no, když si pořád pletu break a return.
DoubleThink
Profil *
Úkol splněn. Vítejte v DJPW 1.0.
tiso
Profil
DoubleThink gratulujem
Mistr
Profil
Chamurappi
Je mi jasné, jak jsi příspěvky hledal.
Chytrý kluk. :-)

Jen jsem vysvětloval, proč jsi narazil na „rozbitý“ [mod] a že ta závada se objeví jen u starých moderátorských poznámek.
To ano, při přesouvání jsem an to narazil. Jenže to rozbití, na které jsem reagoval svým příspěvkem, snad bylo ještě nějaké jiné. Již sám nevím, o jaký příspěvek se tenkrát jednalo, takže diskuse na toto téma jsou již jen spekulace. Pravděpodobně jsem asi skutečně narazil na příspěvek, který popisuješ.

Klikneš na „Klonovat téma“
Ano, klonovat téma dokáži. Ta nejistota byla spíš pro případy, kdy bych klonoval téma autora A, ale první příspěvek v naklonovaném tématu by měl být od autora B a mělo by mu i patřit ve všech statistikách.

DoubleThink
Úkol splněn. Vítejte v DJPW 1.0.
Děkuji. A díky patří i všem autorům úprav, v čele se Str4wberrym, Kajmanem a neúnavným testerem vylepšení Chamurappim.

Jestli se teď nepletu, je nyní na moderátorech, aby ještě více dbali na vyznačování citací kódu pomocí symbolů [p r e] a [/ p r e], jinak zdejší vylepšení s barvením kódu pozbývá smyslu, že?
SwimX
Profil
Vylepšení kódu PRE se mi líbí. Snad si zvyknu že je i "klikací"
Supr práce :)
Str4wberry
Profil
Ještě by se mohli vyházet „mrtví“ uživatelé resp. roboti.

A jen tak mimochodem – už nějaký čas je možné psát odkazy takto: [url]http://jpw.cz[/url]


DoubleThink:
Úkol splněn. Vítejte v DJPW 1.0.
Nemám vytvořit vlákno, kde by byly sepsány úpravy, které tu jsou na pěti stranách, najednou?

V sandboxu byl zprovozněn log moderátorů.
Doufám, že se logují i mnohem závažnější akce, než je přesouvání příspěvků. :–)


Chamurappi:
Přemýšlím o tom, zda bych měl vytvořit jedno vlákno s dvaceti návrhy, nebo raději dvacet vláken.
Jsem jen pro jedno. Dvacet by asi otravovalo běžné návštěvníky.

Je to docela snadné.
Mistr asi myslel spíš vyčlenění příspěvku do nového vlákna, což se musí dělat celkem složitě přes kontejner.

Abychom si nedělali těžké koule.
No, mně osobně ty těžké koule vyhovují. Nejnáročnější na úpravách totiž je pochopení miniBB, tak toho dělám raději víc najednou, než to zase zapomenu.

Jinak se můžeš pustit do toho skriptu, který podle názvu kotvy zvýrazní pravidlo v „Pravidlech diskuse“.


Mistr:
Ano, já o tom vím a pamatuji si na to. Ovšem to jsi psal jen mne
Tak jsem předpokládal, že pokud můj návod někde máš, tak jej můžeš rozšířit neznalým kolegům.

Děkuji. A díky patří i všem autorům úprav, v čele se Str4wberrym, Kajmanem a neúnavným testerem vylepšení Chamurappim.
Ještě jsi zapomněl na Mistra, hlavního korektora nápovědypravidel.

Jestli se teď nepletu, je nyní na moderátorech, aby ještě více dbali na vyznačování citací kódu pomocí symbolů
Asi ano, také je možné určit konkrétní jazyk, kdyby bylo barvení špatné, nebo barvení vypnout.
Mistr
Profil
Str4wberry
Ještě by se mohli vyházet „mrtví“ uživatelé resp. roboti.
Také mne to napadlo, ale nechtěl jsem s tím otravovat v této slavnostní atmosféře zavádění nové verze diskuze.

Nemám vytvořit vlákno, kde by byly sepsány úpravy, které tu jsou na pěti stranách, najednou?
Ač byl vzkaz určen primárně DoubleThink, dovolím si na něj zareagovat: myslím, že by to pomohlo. Přimlouvám se za to.

Tak jsem předpokládal, že pokud můj návod někde máš
To bude potíž. Na mailu - ačkoliv se tomu sám divím - jsem Tvou odpověď nenašel. Zřejmě jsi ji tedy psal přes ICQ či WLM a to bude možná problém, neb jsem musel nedávno formátovat disk.

Ještě jsi zapomněl na Mistra, hlavního korektora nápovědy a pravidel.
Děkuji, ale příliš zveličuješ mé zásluhy. V souvislosti se spuštěním nové nápovědy jsem odstranil důležitost u mého původního příspěvku Vychytávky, pravidla a doporučení na zdejší diskuzi. Nebo jsem ji měl ponechat?
Lexter
Profil
Mám dotaz. Je to záměr, nebo úprava profilu vypadá poněkud širší, než by být měla? Zobrazení profilu je už v pořádku.
Str4wberry
Profil
Pravděpodobně je to způsobeno úpravami pro správné zobrazení [pre]. Asi za to může width: 100%. Taktéž se již teď nerozhodí tabulka s výpisem příspěvků v případě širokého obrázku. Viz tady při úzkém okně.

Takže to záměr není, ale vůbec to nevadí.
Alphard
Profil
Jinak se můžeš pustit do toho skriptu, který podle názvu kotvy zvýrazní pravidlo v „Pravidlech diskuse“.
neurčils adresáta, tak sem dám návrh, nevidím v tom problém
edit, adresát je určen, je půlnoc :-), ale mazat to nebudu
v praxi se asi bude měnit css třída, grafiku nechám na někom jiném, to neumím
<script type="text/javascript">
  if (self.document.location.hash)
    {
		document.getElementById(self.document.location.hash.substring(1)).style.backgroundColor= 'red'
    }
</script>

otestoval jsem to v IE 7, O 9 a FF 3
Dranel
Profil
Nešlo by udělat tlačítko Oživit téma, jako je v phpbb3? Že nemusím psát zbytečný vytahovací příspěvek, ale stačí téma vytáhnout tímto tlačítkem.

A dále na stránce nastavení jazyků napsat Česky místo Cesky.
Jan Tvrdík
Profil
Dranel
Jsi moc napřed :)
V současnosti se dolaďují poslední detaily z první koule. Až bude toto hotovo, bude založeno nové vlákno (vlákna?), kde se začnou řešit další vychytávky. Tam můžeš svůj návrh přednést. Chamurappi nás také nezasypal svým „koule 2.txt“, protože čeká na dokončení první koule.
Chamurappi
Profil
Také všem zúčastněným převelice děkuji za aktivitu při vývoji.


Reaguji na Str4wberryho:
Jsem jen pro jedno. Dvacet by asi otravovalo běžné návštěvníky.
Jedno vlákno, které neustále trčí na výsluní a do kterého každý kdykoliv připisuje to, co by jinak psal do nového vlákna, nikoho neotravuje? Mně zde ty nové a nové nápady trochu překážely. Hodně lidí je přehlíželo a stejně na ně od určitého momentu byla universální odpověď „počkejte si na příště“. Teď se těmi odloženými tipy budeme zase probírat znovu a dokousávat to, co jsme už zde nakousnuli. Dranel zase zopakuje všechny své zamítnuté návrhy, my mu je zase zamítneme… :-)
Rozhodl jsem se pro kompromis mezi jedním a dvaceti. Nebude-li to dělat dobrotu, můžeme je později sloučit. Až se opět začne vyvíjet sandbox, můžeš sám založit nové hlavní vývojové vlákno s popisy změn.

tak toho dělám raději víc najednou, než to zase zapomenu
Proto říkám, že bychom měli spíš nejprve vše vymyslet a pak teprve vše programovat a ladit (najednou). Měl bys tedy mít těžké koule, ale neměly by ti růst pod rukama.


Reaguji na Alpharda:
Děkuji za radu, ale zatím mám v plánu cosi zajímavějšího. Vrhnul jsem se na úpravy celého zdejšího JS.
Kdybych chtěl použít tvůj kód, doplnil bych mu kontrolu, zda element existuje.


Reaguji na Dranela:
dále na stránce nastavení jazyků napsat Česky místo Cesky
Jak to souvisí se současným balíkem úprav?

Nešlo by udělat tlačítko Oživit téma, jako je v phpbb3?
Jak to souvisí se současným balíkem úprav? Jsem proti.

Že nemusím psát zbytečný vytahovací příspěvek, ale stačí téma vytáhnout tímto tlačítkem.
Vytahovací příspěvky nejsou žádoucí. Už se řešilo jinde. (Kromě tohoto vlákna existuje celá kategorie o diskusi, víš?)
Dranel
Profil
Chamurappi
Jak to souvisí se současným balíkem úprav?
Nevím, co souvisí a co už ne. Každopádně jsem to sem napsal, snad mi to DB odpustí.

Jak to souvisí se současným balíkem úprav? Jsem proti.
Nevím, co souvisí a co už ne. Každopádně jsem to sem napsal, snad mi to DB odpustí. Já jsem naopak pro :-)

(Kromě tohoto vlákna existuje celá kategorie o diskusi, víš?)
No jo, nějak jsem ji přehlédl :P
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
Tvé příspěvky mě donutily k hlubšímu zamyšlení a zdá se mi, že je to úplně jedno. :–) Nevím, nevím, nevím.
Arcturus
Profil
Nějak nemohu najít způsob, jak vypnout obarvování kódu. Tlačítko "Vypni barvení" je nefunkční. Pokud to není záměr, mohli byste se na to v brzké době podívat? Díky
Chamurappi
Profil
Reaguji na Arctura:
Chyba je v regulárním výrazu na řádku 516, který zkoumá cookie:
var m = /^(?:.*;)?jush=([^;]*)(?:;.*)?$/i.exec(document.cookie);
Nepočítá s tím, že za sušenkou před jushem je mezera. Lze jej snadno opravit:
var m = /^(?:.*;\s*)?jush=([^;]*)(?:;.*)?$/i.exec(document.cookie);
Kajman_
Profil *
Také mě ta mezera napadla, ale je zvláštní, že když se podívám ve firebugu na document.cookie, je tam jen miniBBsite i když v hlavičkách chodí i jiné.

Opravená verze je na obvyklém místě.
Str4wberry
Profil
Když už jsme u toho odkazu „Vypni barvení“, tak mě napadá, zda je jeho umístění v hlavním menu vhodné. Možná bych jej raději přesunul do úpravy profilu (ale zase by jej měli pouze členové). Nebo by ho mohla reprezentovat nějaká ikonka úplně vpravo vedle nadpisu sloupce „Zpráva“.

Pokud by byl ponechán na stejném místě, mohl by být dle zdejší zvyklosti následován tečkou „·“.
Str4wberry
Profil
Reakce na DoubleThinka (ze 4. strany):
Tohle je odeslaná mezera, nevzpomínám si kde přesně, ale v řetezu zpracování je někde i trim, takže nezbyne nic.
A ten je až při formátování. Teď na to koukám — před ukládáním je tam podmínka: „if ($poslText=='')“ (poslText je jméno <textarea>), takže se to otrimované uloží. Opravím to.
DoubleThink
Profil *
Aktuální verze sandboxu diskuse (a zatím i ostré verze) je pro vyvolené k dispozici v adresáři diskuse.jakpsatweb.cz/.sandbox/src/.
Jsou tam zdroje i SQL (kromě tabulky forums bez dat).
Proveďte si synchronizaci jak kdo potřebujete (hlavně co se logování moderátorů týče).
DoubleThink
Profil *
[#26] Aktualizována ostrá verze i sandbox.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0