« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
Autor Zpráva
DoubleThink
Profil *
Nemohl bys raději ještě zálohovat databázi?
Sotva, databáze má přes 200 mega.
DoubleThink
Profil *
Moderátor DoubleThink: Je potřeba používat kódování ISO
DoubleThink
Profil *
prověřil jsi to dostatečně? Nemohl bys raději ještě zálohovat databázi?
Kontroloval jsem jen SQL, systémovou chybu nevidím. I tak by žádný kaskádový efekt vzniknout neměl a poškozené vlákna můžem smazat v PMA.
Kajman_
Profil *
Díky. Tady mi to při editaci vyplivlo div a ještě to nasekalo entery nějak navíc.
Str4wberry
Profil
Díky za upozornění, Kajmane.

1. Bude potřeba upravit převod na BB značky, soubor bb_codes.php, řádek 73.
$pattern[8] = "/<div class=\"pre\"><pre class=\"(.+?)\">(.+?)<\/pre><\/div>/s";

$replacement[8] = "[pre\\1]\\2[/pre]";


2. K odkazům na další příspěvky poslední diskuse bude vhodné přidat odkaz na kotvu „#posledni“.
Str4wberry
Profil
A ty entery jsou „jako za starejch časů“, protože se už nechytá výraz „|<pre>(.+?)</pre>|se“, soubor bb_func_txt.php, řádek 153.
Kajman_
Profil *
<pre class=\"(.+?)\">

Nemělo by být class zazávorkováno jako nepovinné?
Miloš
Profil
Chyba v [pre] – vymýšlí si mezery, které jsem nezapsal – viz http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=83 505&page=-1#4
Str4wberry
Profil
Jo, to by také šlo, Kajmane, ale v současném stavu jsou tam výrazy pro převod HTML na BB kód dva. Pro <pre> s třídou a pro samotné <pre>.


Miloši, to pravděpodobně způsobuje zalamování slov (bod 12), které by mělo být v pískovišti zrušeno.
DoubleThink
Profil *
Dobrá, pánové, pojďme se zase posunout o kousek dál.
Jsou tohle jediné bugy, ostatní funkce jsou v pořádku? Pokud ano, poprosím vás o konkrétní instrukce nebo soubory.
Str4wberry
Profil
18. Jméno moderátora je dle zdejší zvyklosti tučné.
— upravené soubory: bb_codes.php

19. K <div>u s moderátorským sdělením je připojena bublina (title) s časem editace.
— upravené soubory: bb_codes.php

20. Odkazy rozšiřující „Poslední diskusi“ vedou na kotvu „#posledni“.
— upravené soubory: templates/main_last_discussions.html

21. Formátování značky [pre] by již mělo být v pořádku.
— upravené soubory: bb_codes.php, bb_func_text.php

Archiv s rozdíly je na tradičním místě v tradičně pojmenovaném archivu (s dnešním datem tj. 20081030), DoubleThinku.
DoubleThink
Profil *
Díky Str4wberry, sandbox je aktualizován.
DoubleThink
Profil *
Moderátor DoubleThink: zkouška


Moderátor Blabla: zkouška
DoubleThink
Profil *
V tagu pro moderátora by měl být vstup i pro čas - aby se při editaci jiným modem časy nepřepisovaly.

Když dám editovat můj příspěvek #13, tak vidím jen tohle:
[mod=[b]<b>Blabla[/b]</b>]zkouška[/mod]
Str4wberry
Profil
V tagu pro moderátora by měl být vstup i pro čas - aby se při editaci jiným modem časy nepřepisovaly.
Dobře.

Když dám editovat můj příspěvek #13, tak vidím jen tohle:
Hm, nevyzkoušel jsem editaci vícekrát. Poprvé se akorát zdvojí <b>, což nevadilo, ale při další editaci se to už rozbije, opravím.
Kajman_
Profil *
Str4wberry
Editace prexxx vypadá už bez problémů, díky za opravu. Přivítal bych ještě rozšíření pre jazyků o ty tučné, ať to je komplet - snad to bude už práce na pár sekund :-).
[pre(html|css|php|js|mysql|sqlite|pgsql|none)][/pre]


Nevím, jestli se o tom nějak nezmínit v nápovědě... např:

Barvení lze zapnout(vypnout) odkazem zapni(vypni) barvení v horní navigaci.

Při použití [pre][/pre] se zkusí podle začátku uhádnout jazyk, ve kterém kód je. Případně se použije jazyk dle sekce diskuse. Pokud se nepovede uhádnutí, můžete nastavit jazyk pro barvení pomocí rozšíření počáteční značky o jazyk.
[pre(html|css|php|js|mysql|sqlite|pgsql|none)][/pre]
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kajmana:
Stránka s nápovědou by si krom toho zasloužila zkombinovat s Mistrovým instruktážním vláknem a doplnit kotvy, aby se na jednotlivé části snadno odkazovalo.
Stránka s pravidly by též mohla být trochu podrobnější (s kotvami) a buď přímo obsahovat specifická pravidla jednotlivých kategorií, nebo na ně alespoň odkazovat.

Ale to asi necháme na příští kouli.


Reaguji na Str4wberryho a DoubleThinka:
Děkuji za všechna implementovaná vylepšení a těším se, až se dostanou do ostrého provozu.
Mistr
Profil
Chamurappi
Stránka s nápovědou by si krom toho zasloužila zkombinovat s Mistrovým instruktážním vláknem
Určitě. Vůbec se tomu nebráním.

Jen bych s tím počkal až na spuštění vylepšení do ostrého provozu. Ať to můžeme popisovat podle reálu. Kdo ví, jaká vylepšení ještě nastanou?
Str4wberry
Profil
Kajmane:
[pre(html|css|php|js|mysql|sqlite|pgsql|none)][/pre]
Já si říkal, že jsem na něco zapomněl. Doplním.


Chamurappi:
Stránka s nápovědou by si krom toho zasloužila zkombinovat s Mistrovým instruktážním vláknem a doplnit kotvy, aby se na jednotlivé části snadno odkazovalo.
Nad tím jsem už přemýšlel. A trochu to i zkoušel, ale nedařilo se mi to jelikož to má dost odlišnou strukturu než současná nápověda. Takže bych to nechal na Mistra, který se tomu nebrání.

Stránka s pravidly by též mohla být trochu podrobnější [1] (s kotvami [2]) a buď přímo obsahovat specifická pravidla jednotlivých kategorií, nebo na ně alespoň odkazovat [3].
1. Tak to si vůbec nemyslím. Přijde mi, že teď jsou délkou na hraně, kdy si je alespoň někdo přečte.
2. Kotvy už v pískovištních pravidlech jsou.
3. Byl bych pro pouhé přidání odkazů. Přijde mi mnohem vhodnější, a je i, řekl bych, větší šance, že si pravidla někdo přečte, když budou pravidla v sekci, ke které se speciálně vztahují.

Ale to asi necháme na příští kouli.
Jak budete chtít.


Nyní by bylo dobré, kdybyste, ostatní návštěvníci této diskuse, zkusili používat novou verzi, abychom mohli odhalit její případné nedostatky.

Máte-li případně další nápady na zlepšení, neváhejte je sem připsat.
Timy
Profil
Nefunguje stránkování na hlavní stránce. Respektive funguje, ale ty odkazy vedou na špatné cíle. Chtělo by to relativní odkazy.
Str4wberry
Profil
Hm, stejně jako klikací logo a odkaz na všechna témata v profilu. Neumím si to vysvětlit, ale kdyby to nebylo v .sandboxu, ale přímo, tak by to fungovalo.

Chtělo by to relativní odkazy.
Používá se tam jakási proměnná $main_url, ale asi nevede do .sandboxu, nevím.
Davex
Profil
Navrhuji opravu maličkostí - pročištění HTML kódu (hlavně jeden uzavírací </span> navíc a neuzavřený <script>) a přesunout "meta charset" před <title> (bílá stránka v IE).
DoubleThink
Profil *
Používá se tam jakási proměnná $main_url, ale asi nevede do .sandboxu, nevím.
Pardon, to je můj renonc, opraveno na /.sandbox/
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Přijde mi, že teď jsou délkou na hraně, kdy si je alespoň někdo přečte.
Pravda. Fakt je, že kromě explicitního zákazu obrázkových smajlíků mě teď žádné jiné upřesnění nenapadá.
Poslední „závazné pravidlo“ mi připadá docela zbytečné.

Kotvy už v pískovištních pravidlech jsou.
Vskutku. Zkusím někdy napsat JS (pro příští kouli), který zvýrazní cíl kotvy, aby si návštěvník všiml, na co byl vlastně odkázán.

je i, řekl bych, větší šance, že si pravidla někdo přečte, když budou v sekci, ke které se speciálně vztahují
Tipnul bych si, že přišpendlená vlákna působí spíš na ty, kdo vlákna zakládají, a ta souhrnná pravidla naopak na ty, kdo hlavně přispívají. Proto se v kategorii „Práce a zakázky“ tak často maže.


Co se stane, pokud zkusím příspěvek přesunout do vlákna, které neexistuje? Zkusil jsem příspěvek č. 574853 z vlákna č. 84152 přesunout do neexistujícího vlákna č. 1 a „Příspěvek byl přesunut“. Teď už nejde editovat („Přístup zamítnut“), ale zřejmě půjde smazat, takže pořád kdesi existuje.


Doplním Davexe:
V přesouvacím formuláři je navíc uzavírací </fieldset>.
Str4wberry
Profil
Davexi,
Navrhuji opravu maličkostí - pročištění HTML kódu (hlavně jeden uzavírací </span> navíc a neuzavřený <script>) a přesunout "meta charset" před <title> (bílá stránka v IE).
Čistit kód nemá smysl. Přesunutí <title> bude vhodné. Nadbytečný </span> odstraním, neuzavřený <script> patrně už odstranil Yuhů.


Chamurappi,
Tipnul bych si, že…
Tak gró návštěvníků nečte žádná pravidla, to je problém, který je nemožné efektivně odstranit.

Co se stane, pokud zkusím příspěvek přesunout do vlákna, které neexistuje?
Asi nic víc. Jelikož přesouvat mohou pouze moderátoři, tak jsem to nějak zvlášť neochraňoval.

takže pořád kdesi existuje
Bude pořád v databázi, ale nebude se mít kde zobrazit.

V přesouvacím formuláři je navíc uzavírací </fieldset>.
Nebude.
Dranel
Profil
Bylo by ještě možné zařídit již navrhované přepisování odkazů na diskusi? Tedy když napíšu http://diskuse.jakpsatweb.cz/.sandbox/index.php?action=vthread&topic=8 4142&forum=18 tak aby se to přepsalo na „Odstranil jsem kód pro Analytics“.
Str4wberry
Profil
Bylo by ještě možné zařídit již navrhované přepisování odkazů na diskusi?
Jelikož je to napsané, tak bylo. Není-li někdo proti?


Dále si říkám, jestli by nebylo vhodné přidat odkaz na témata bez reakcí na viditelnější místo, než na jakém se nachází ve statistikách. Co myslíte? Zkuste pro něj případně vymyslet nějaké šikovné místo.

Plus ještě možná odkazům vedoucím na příspěvek na stejné stránce nepřidávat „target=_blank“.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Není-li někdo proti?
Myslím, že se zde žádný fanoušek ošklivých adres v příspěvcích nenajde.

Zkuste pro něj případně vymyslet nějaké šikovné místo.
Není nezbytné, aby vlákna bez reakcí sledovali pravidelně všichni. Pár štamgastů snad zvládne fundovaně odpovídat na otázky, které kolemjdoucí přehlíželi. Kdyby se třeba někdo jako peta dostal na seznam nezodpovězených vláken a všechna zasypal svými reakcemi, nedopadlo by to dobře.
Na stránkách se statistikami se mi teď nelíbí, že při výchozím načtení ukazují jen prvních pět „nej“. Můj první klik tam vždy míří na „Nejlepších 40“, nehledě na to, co chci vědět.

odkazům vedoucím na příspěvek na stejné stránce nepřidávat „target=_blank“
Mohl bys rovnou povolit odkazy na kotvy ve tvaru [url=#28]…[/url]. Stává se nyní, že odkaz míří na příspěvek, ale prokliknutí nalistuje novou (stejnou) stránku, protože ta dříve nalistovaná měla jinou adresu, než jaký byl odkaz (obvykle s prohozenými parametry topic a forum, nebo s page=-1 apod.).

Nasadíme někdy do ostrého provozu ty úpravy, které už máme? :-)

Ještě si dovolím připomenout drobnost z minulé stránky:
Zobrazovat témata bez reakcí nezamčená a z kategorie Práce a zakázky nebude problém.
DoubleThink
Profil *
Nasadíme někdy do ostrého provozu ty úpravy, které už máme? :-)
Právě. Další úpravy si schovejte do nového balíku. Verze v sandboxu je feature complete. Výjimky se nepovolují.
Chamurappi
Profil
Narazil jsem na chybičku při přesouvání:
Při přesunutí petova příspěvku z vlákna v kategorii JavaScript do vlákna v kategorii O této diskusi se nejen neaktualizovali hned poslední přispívající u obou vláken, ale také se cílové vlákno dostalo částečně do kategorie JavaScript.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0