« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
Autor Zpráva
Jan Tvrdík
Profil
O to se od teď postará serverová autentizace.
Škoda, už jsem si na vymoženosti sandboxu zvykl.
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
čumilové tam nemají co pohledávat
A já tam chodit můžu?* I kdybych mohl, tak tam asi chodit nebudu, protože se nechci každou chvíli přihlašovat.
Doposud jsem vnímal sandbox jako betaverzi, kde informovaní čumilové nevadí — ba dokonce mohou být velmi přínosní.

O to se od teď postará serverová autentizace.
Ta se v současné době postará i o to, že nemalá část příchozích z Googlu skončí na chybě 401 Authorization Required.
Nepovažuji to za dobrý krok, v tuto chvíli v něm nevidím žádný přínos.

Neaktualizováno, čekám na rozhodnutí.
Nerozumím. Proti expressionu z [#24] zde nikdo neprojevil námitky.

Edit: *) Aha, tak můžu. Děkuji za (nenápadné) přístupové údaje.
DoubleThink
Profil *
Nerozumím. Proti expressionu z [#24] zde nikdo neprojevil námitky.
Aha, v tom případě aktualizováno.
Timy
Profil
A jaké je tedy heslo do sandboxu? Můj normální login na DPJW tam nefunguje. Nebo jak se tam dá dostat?
Alphard
Profil
Timy
cituji DT
Moderátoři teď budou vidět v patičce přihlašovací údaje. Prosím abyste je nešířili dál.

máme smůlu :-)
DoubleThink
Profil *
Přístup do sandboxu je prozatím omezen jen na moderátory, případně samotný vývojový tým.
Str4wberry
Profil
Moder�tor Str4wberry: Myslím, že zase blbne kódování. Asi se mé editory moc nekamarádí s jiným kódováním, než je UTF, i když doma i na webu to funguje.

Zkusím tedy v souboru bb_code.php použít text „Moderátor“ z jazykového souboru.
Dranel
Profil
V návaznosti na téma „Pomlčka a spojovník z jiného úhlu“ (mimochodem už aby se odkazy do diskuse samy přepisovaly na titulek vlákna a obalovaly českými uvozovkami, tohle manuální odkazování je dosti zdlouhavé) přicházím s následujícím dotazem. Bylo by možné, aby se dva za sebou jdoucí spojovníky změnily na půlčtverčíkovou pomlčku a tři na čtverčíkovou? Taktéž mi dá zabrat, než naleznu potřebnou pomlčku a zkopíruji ji sem. Zato spojovník má na klávesnici každý...

EDIT (23.12.2008 18:05):
A ještě dvě a tři po sobě jdoucí tečky na … ;-)
Timy
Profil
Dranel
Taktéž mi dá zabrat, než naleznu potřebnou pomlčku a zkopíruji ji sem. Zato spojovník má na klávesnici každý...
Tvé problémy vyřeší typografická klávesnice. Automatický převod by musel být trochu sofistikovaný, musel by minimálně zjišťovat, jestli není v CODE bloku, protože v zápisu $cislo-- určitě pomlčka být nemá. A vzhledem k tomu, že ne každý strká kód do CODE, by takováto automatická náhrada byla spíše kontraproduktivní.
Str4wberry
Profil
Bylo by možné, aby se dva za sebou jdoucí spojovníky změnily na půlčtverčíkovou pomlčku a tři na čtverčíkovou?
Ne.
Miloš
Profil
Dranel
aby se dva za sebou jdoucí spojovníky změnily na půlčtverčíkovou pomlčku
Taky by se mi to nelíbilo – obzvlášť pikantní by to bylo v ukázkách kódu, pokud je pisatel nezavře do PRE:
--$a += $d--;

Doplněno:
Jejda nekoukám, a pak koukám, že Timy už totéž…
DoubleThink
Profil *
A ještě dvě a tři po sobě jdoucí tečky na … ;-)
Ne, ze stejného důvodu.

Ve Flashi například dvě tečky přistupují k potomkům XML Nodu.
Tři tečky zase uvozují pole s proměnlivým počtem argumentů funkce.
Timy
Profil
Ony stačí i relativní adresy ../blabla
Dranel
Profil
Škoda, tak si to budu muset napsat sám :p
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
Přístup do sandboxu je prozatím omezen jen na moderátory
Možná to z mého příspěvku nevyznělo moc jasně, ale vůbec nechápu, proč jsi tohle omezení zavedl — a proto se ptám: Proč?

Kdybychom testovali něco nebezpečného nebo kdyby sandbox nebyl veřejně dostupný nikdy, tak bych to chápal, ale za současného stavu mi takový zákrok připadá při vší úctě hloupý a velmi škodlivý. Lituji toho, že jsem tě k němu inspiroval.

Na většinu příchozích z vyhledávače teď vyskakuje přihlašovací okno — kolik z nich asi pochopí, že mají odmazat kousek adresy? Asi by trochu pomohla lepší chybová stránka pro status 401. Co očekáváš, že udělá Google, až si všimne, že více jak půlka zaindexovaných stránek je zde chráněna heslem? Asi by trochu pomohlo posílat Googlebotovi přesměrování.

Píšeš, že „sandbox má sloužit úzkému internímu ladění“. OK. Možná by k němu měl sloužit (a možná ne). V tomto případě ovšem nevidím v uzavření vůbec žádný přínos, naproti tomu vidím nezanedbatelné nevýhody. U drobnosti „div.pre+br“ čekáš na jednotné stanovisko, v této věci ses však zdejšího „vývojového týmu“ na názor neptal.


Reaguji na Str4wberryho a Kajmana:
Vadí vám čumilové v sandboxu? Vyhovuje vám ochrana heslem?


Reaguji na Dranela:
Tvůj návrh se netýká současných úprav sandboxu, piš si prosím další podobné nápady zatím někam mimo. (Např. ve svém „koule 2.0.txt“ mám zatím 22 návrhů, kterými nechci brzdit dokončení současné verze.)
Dranel
Profil
Chamurappi
Rozumím ;-)
Kajman_
Profil *
div.pre+br jsem zapoznámkoval, když to zlobí :-) DoubleThinku prosím o aktualizaci.

A když se pískoviště nepodařilo darovat pod stromeček, tak co to zkusit aspoň k novému roku?
DoubleThink
Profil *
Asi by trochu pomohla lepší chybová stránka pro status 401
Souhlasím, stránku jsem vytvořil - i s odkazem na veřejnou verzi vlákna.

Co očekáváš, že udělá Google, až si všimne, že více jak půlka zaindexovaných stránek je zde chráněna heslem?
Nevím, odstraní je z indexu?

Asi by trochu pomohlo posílat Googlebotovi přesměrování.
Souhlasím, kdokoliv, kdo má v user-agent hlavičce slovo "bot", je přesměrován (301) na veřejnou verzi.

proč jsi tohle omezení zavedl — a proto se ptám: Proč?
Protože sb začali používat i běžní diskutující, na běžnou interakci s diskusí. To je špatně. Špatně, protože manipulujeme s ostrými daty neodladěnými skripty. A bugů bylo opravdu hodně - to samozřejmě nikomu nevyčítám, ale je to dobrý důvod nenechávat pískoviště veřejné.
Druhý důvod je, že diskutující si nedělali těžkou hlavu s odkazováním do pískoviště. Jeden nepříjemný důsledek jsou roboti, druhý, skoro bych řekl horší, je nevědomé přetahování zcela nezainteresovaných návštěvníků do pískoviště.

U drobnosti „div.pre+br“ čekáš na jednotné stanovisko, v této věci ses však zdejšího „vývojového týmu“ na názor neptal.
Moje hlavní role v tomto procesu je koordinační. Způsob testování je přesně rozhodnutí, které mi přísluší.
Alphard
Profil
Druhý důvod je, že diskutující si nedělali těžkou hlavu s odkazováním do pískoviště.
za to se omlouvám, cca 2x jsem odkázal na sandbox, pak jsem si to uvědomil, ale už jsem to nemohl editovat
Miloš
Profil
Alphard
Třeba odkaz na tenhle tvůj příspěvek přišel s adresou sandboxu (nejsi sám), který jsem z URL musel odmazávat.
DoubleThink
Profil *
Myslím, že zase blbne kódování. Asi se mé editory moc nekamarádí s jiným kódováním, než je UTF, i když doma i na webu to funguje
Tvůj editor (asi) napsal "á" unikódovou numerickou entitou. Prozatím jsem to opravil na běžné iso, takže to
Moderátor DoubleThink: funguje


div.pre+br jsem zapoznámkoval, když to zlobí :-) DoubleThinku prosím o aktualizaci.
Budiž.

Přístup do sandboxu je prozatím omezen jen na moderátory
Oh, ještě k tomuto.
Pokud se chce někdo podílet na testování, a tím myslím skutečně aktivně podílet, není technicky žádný problém ho do sandboxu pustit, i když není z množiny moderatorů.
Jan Tvrdík
Profil
Pokud se chce někdo podílet na testování, a tím myslím skutečně aktivně podílet, není technicky žádný problém ho do sandboxu pustit, i když není z množiny moderatorů.
Pokud by to bylo možné, rád bych se přihlásil :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
stránku jsem vytvořil - i s odkazem na veřejnou verzi vlákna
Teď je to mnohem lepší.

Nevím, odstraní je z indexu?
Také nevím, ale odhaduji, že by je odstranil bez náhrady.

kdo má v user-agent hlavičce slovo "bot", je přesměrován (301) na veřejnou verzi
Skvěle. Mohl by stejný osud stihnout i kohokoliv, kdo má hlavičku Referer a v ní cokoliv jiného než diskusi?

To je špatně. Špatně, protože manipulujeme s ostrými daty neodladěnými skripty.
Ty neodladěné skripty už ale teď (skoro) chceme nasadit do ostré verze. Nebezpečnou manipulaci s daty (přesouvání, klonování) mohou provádět jen moderátoři a ti se do sandboxu dostanou. Vše ostatní jsou vesměs neškodné úpravy zevnějšku, které nic neohrožují a obvykle ani nebudí pohoršení.

A bugů bylo opravdu hodně
Správně jsi užil minulý čas. Všechny chyby jsme už opravili. Teď máme nejdokonalejší miniBB v této sluneční soustavě, sláva nám. Šance na odhalení drobných nedostatků klesá se snižujícím se počtem pokusných králíků. (Poslední známý nedostatek, kterého si nikdo z moderátorů nevšiml, nahlásil _es.)

diskutující si nedělali těžkou hlavu s odkazováním do pískoviště
Vskutku. Zdejší hledání ví o 53 odkazech do sandboxu, z toho se 23 týká sandboxových vylepšení. Ze zbývajících se o 20 postarali moderátoři (včetně mě, přestože si dávám pozor) a o 10 přibližně čtveřice uživatelů, kteří si stejně asi řeknou o heslo. Oč těžší si budeme dělat hlavu, odkážeme-li my vyvolení omylem na zaheslovanou verzi diskuse?

nevědomé přetahování zcela nezainteresovaných návštěvníků do pískoviště
Ano, to je problém. Na seznamu věcí pro příští várku úprav jsem už měl připravené: „13) Mazat z odkazů na vlákna ‚/.sandbox‘.
Možná by pomohlo, kdyby sandbox měl někde v hlavičce výrazné upozornění, že je jen testovací (třeba upravené img/logo.gif).


Tvůj editor (asi) napsal "á" unikódovou numerickou entitou.
Kdyby tomu tak bylo, muselo by fungovat, protože znakové entity jsou nezávislé na kódování stránky. Entita, kterou vidíme ve zdejším HTML zdrojáku, nahrazuje znak U+FFFD, což je výchozí symbol pro nezobrazitelný znak. Zajímavé.

Co ještě brání nasazení pískovišťové verze do ostrého provozu? Přesouvání/klonování šlape, obarvování zdrojáků též.
Miloš
Profil
Mám komentář k tlačítku citovat.
Dřív, nepletu-li se, vyžadovalo označený kus textu. V současnosti tam vrzne celý příspěvek, což často není žádoucí. Přivítal bych namísto toho bublinu s textem „nejprve označte tu část příspěvku, na kterou chcete reagovat“ nebo něco podobného – aby z toho i vyplynulo, že citovat celý příspěvek není vhodné.
K tomuto mě přiměly nesmyslné tondovy citace.
Jan Tvrdík
Profil
Miloš
Doplním odkaz na příspušný topic: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=18&topic=76555&page=1#26
Mistr
Profil
Chamurappi
Zdejší hledání ví o 53 odkazech do sandboxu
Už jich není tolik. Proběhnul jsem je a snažil se je ručně opravit.

Během toho jsem, Str4wberry, zjistil, že problém s miniBB tagy, zlobí v současné době u tagu [mod] (a to pouze v případě, že chci upravovat již jiným moderátorem editovaný příspěvek; pokud chci opravovat mnou moderátorsky editovaný příspěvek, je vše v pořádku).
DoubleThink
Profil *
Skvěle. Mohl by stejný osud stihnout i kohokoliv, kdo má hlavičku Referer a v ní cokoliv jiného než diskusi?
Mohl. Do sandboxu teď nejde odkazovat vůbec (kromě domény je kontrolán i PATH)

Možná by pomohlo, kdyby sandbox měl někde v hlavičce výrazné upozornění, že je jen testovací (třeba upravené img/logo.gif).
To by mohlo fungovat, logo je změněno.
Str4wberry
Profil
Mistře, můžeš mi takový příspěvek odkázat, protože zdejší DoubleThinkův [#21] mně lze editovat bez problémů.



Vadí vám čumilové v sandboxu?
Ne. Také nevidím jeho zavření jako přínos — zvlášť potom v situaci, kdy chceme úpravy doladit a nasadit. Ale dá se předpokládat, že členové, kteří se zapojují do hledání chyb, si požádají o přístupové údaje.
Gekon
Profil
Asi by nebylo možné udělit moderátorům pravomoci nějakého "dočasného IP banu", třeba na půl hodiny?

Včera jsem tu asi 20 minut v kuse mazal příspěvky nějakého kreténa, který se vydával za Kalužu a z IP 194.108.136.205 spamoval všude možně, dokud ho DoubleThink na můj SMS popud nezabanoval.

Bylo by něco podobného možné?
Mistr
Profil
Str4wberry, nemohu. Tedy ne že bych nechtěl, jen nemohu najít ono inkriminované téma. Vzpomínám si jen, že jsem to tam musel opravovat. Tak se potenciálním problémem teď nezatěžuj. Já, jestli na to zas někdy přijdu, dám vědět.

zdejší DoubleThinkův [#21] mně lze editovat bez problémů.
Ano, souhlasí.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0