« 1 2 »
Autor Zpráva
DoubleThink
Profil *
Dnes byla uzamčena všechna normální témata vytvořená dříve než 1.6.2007, 0:00:00.

Pokud si myslíte, že by nějaké konkrétní téma mělo zůstat otevřeno, můžete zde požádat o jeho odemčení.

— kolega moderátor: opravena shoda přísudku s podmětem :-) —
Timy
Profil
Tak co třeba hned to legendární téma? I když Chamurappi si to v případě nouze asi otevře sám…
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
To není moc elegantní řešení.

Co se mi na něm nelíbí:
1) Je to jednorázová akce. Kdy se bude opakovat? Za půl roku se udělá tlustá čára za dalším půlrokem?
2) Rozhodující datum pro tento krok je datum vzniku, nikoliv datum posledního příspěvku.
3) Běžní členové nemají možnost svá vlákna odemknout (přestože jim to nápověda slibuje). Já si své dva „Názory na stránku“ rád odemknul (naslouchám trvale), ale kdybych neměl moderátorská práva, asi bych nikoho z moderátorů neotravoval takovou malicherností.
4) Nemám rád zamykání. Považuji ho za tvrdší zásah než smazání příspěvku, protože všem dalším potenciálním příspěvkům zavírá dveře bez posouzení, zda jsou či nejsou vhodné. Pokud na diskusi neřádí vytrvalý nevychovanec, stačí zamknutím či smazáním pohrozit. Ani zdánlivé vyřešení hlavního problému vlákna nepovažuji za důvod k zamknutí (v čemž se asi neshodnu s novými moderátory, kteří tu za týden pozamykali víc vláken než já za tři měsíce).
5) Chybí individuální posouzení každého vlákna. Ze „skoro všude otevřeno“ máme „všude zavřeno“. Místo vytažených starých vláken zde budeme mít nová podobná. Zajímavé dlouhodobé úvahy zůstanou navždy zapadlé.

Jestli jsem to dobře pochopil, chceme tímto způsobem zabránit vytahování starých vláken pomocí pozdních (a mnohdy hloupých) reakcí. Během své moderátorské kariéry jsem tyto situace doposud nevnímal jako velký problém. Prostě jsem výtržníka smazal (včetně zbytečných reakcí na něj) a byl klid. Většinou jsem se snažíval vrátit vlákno do stavu před výtržností, což někdy obnášelo kupodivu i smazání okřikujícího moderátora a následné odemčení. Říkal jsem si vždy: „Proč by zrovna tohle staré vlákno mělo být zamčené, když vedle je padesát podobných odemčených? Jen proto, že ho nějaké potulné individuum jednou vytáhlo na světlo?“ — teď se mi tato myšlenková konstrukce trošku bortí, když máme padesát tisíc zamčených vláken. Potulné individuum si vytáhne vlákno z června 2007 a napíše tam „me se to libi“ — mám pak za každých okolností zamknout?

Domnívám se, že by lidem, kteří nemají dost rozumu či postřehu na to, aby si uvědomili datum posledního příspěvku, stačilo dát do cesty nepřehlédnutelnou překážku. „Varování: Toto vlákno je staré, již měsíc v něm nebyla žádná aktivita. Informace a odkazy zde obsažené už nemusí být aktuální. Pokud sem nyní vložíte příspěvek, upoutáte pozornost mnoha lidí a někteří z nich si jen kvůli vám přečtou i všechny předcházející příspěvky.“ — a pod tím tlačítko „Chci opravdu napsat hodnotný příspěvek“. Formulář pro přidání příspěvku by se objevil až po udeření dotyčného tlačítka. Hlupáky by odradila neviditelnost formuláře a ti nepozorní by zpozorněli. Na toto by stačil klientský skript, bez zásahu do útrob MiniBB.
habendorf
Profil
Taky mi to nepřipadá jako dobré řešení. Na druhou stranu, svět se kvůli tomu nezbortí (snad).
Alphard
Profil
Ani zdánlivé vyřešení hlavního problému vlákna nepovažuji za důvod k zamknutí
s tím souhlasím, jako příklad bych uvedl:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=28&topic=6 5593
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=65622&foru m=28
Rodrigo
Profil
Podle mě to není zas tak špatný nápad alespoň se předejde tomu, když se tady moderátoři vztekají při vytáhnutí 1 rok starého tématu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Rodriga:
Kdo se vzteká? Nad vláknem starým půl roku se vztekat nebude?
Můj výše uvedený návrh by tento problém řešil.
Rodrigo
Profil
Několik takových tady Chamurappi bylo, ale hledat se mi to nechce.
souki
Profil
Myslím, že Chamurappiho verze je lepší. Ale samozřejmě dá víc práce.
Ale zamknout podle data posledního příspěvku by mi přišlo opravdu logičtější :)
Str4wberry
Profil
Odpovídám Chamurappimu:
„Kdo se vzteká?“
Třeba Gekon v Tebou odkázaném vláknu. (A to nebylo ani rok staré.)
Rodrigo
Profil
Ještě rýpnu : 4) Nemám rád zamykání. tak tohle ti Chamurappi nevěřím :-))
Jan Tvrdík
Profil
Přimlouvám se k řešení Chamurappiho
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Kdyby se tam nerozjela diskuse na téma starých vláken, zmizel by odtamtud Honza525 stejně tiše a nenápadně, jako z ostatních vláken, která neuváženě vytáhl. Okřikování nemá smysl, jen zbytečně přilákává další čtenáře.

Reaguji na Rodriga:
Já opravdu zamykám ojediněle. Nesmíš hned všechno baštit tomu bonzákovi, co ze mě neustále dělá krutého diktátora.
habendorf
Profil
K věci: http://www.tlachtace.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=414

Na můj vkus zamyká Mistr trochu předčasně, nepřipadá mi to jako šťastné řešení.
Railbot
Profil
habendorf
On se polepší. Jeho reakce tomu napovídala :o) Jen bych si možná položil otázku jestli o ty lepší řešení někdo stojí. Nemyslím tím, že jsou zbytečné a všem je to jedno, ale přeci jen nějaký začátečník použije to první, co mu půjde a bude rád.
Str4wberry
Profil
Odpovídám Chamurappimu:
„a napíše tam ‚me se to libi‘ — mám pak za každých okolností zamknout?“
Smazat „potulné individuum“ za porušení pravidla: „Pište s háčky a čárkami“. :–)

„v čemž se asi neshodnu s novými moderátory“
Osobně zamykám především jen duplicitní dotazy (pokud možno s uvedením odkazu na (vy)řešené téma).

„Kdyby se tam nerozjela diskuse na téma starých vláken“
Ale jak to řešit:
1) nereagovat – případné reakce na „výtržníka“ mazat
2) nereagovat – případné reakce na „výtržníka“ mazat, zamknout
3) smazat „výtržníka“
4) smazat „výtržníka“, zamknout


Odpovídám habendorfovi:
„Na můj vkus zamyká Mistr trochu předčasně, nepřipadá mi to jako šťastné řešení.“
To je sice pravda, ale zase tam většinou píše (psal), jak dosáhnout odemčení.
habendorf
Profil
Str4wberry

To je sice pravda, ale zase tam většinou píše (psal), jak dosáhnout odemčení.
Taky pravda, ale to se na to každý radši vykašle.

Zeptám se jinak: co je důvodem k zamykání vláken?

Je třeba si uvědomit, že toto není jen diskuse, ale pomalu už taky pěkná "knowledge base", na jejíž starší vlákna se hodně lidí dostane přes vyhledávače.
Manq
Profil
co je důvodem k zamykání vláken?
Řekl bych, že důvod je stejný jako při zavírání všech témat starších půl roku.
habendorf
Profil
Manq

Řekl bych, že důvod je stejný jako při zavírání všech témat starších půl roku.
OK, a to je ... ?
Manq
Profil
Strach z individua, který ho (téma) opět vytáhne. :o))
habendorf
Profil
Manq

Já se ho nebojím :o))
Chamurappi
Profil
Reaguji na Railbota:
Jen bych si možná položil otázku jestli o ty lepší řešení někdo stojí.
Až někdo bude řešit podobný problém, můžeme ho my nebo vyhledávač poslat na vlákno, kde je i to lepší řešení. Zkus si třeba vyhledat „innerText v Mozille“.

Reaguji na Manqa:
Potulné individuum se tam už nejspíš nikdy nevrátí. Nikdo z těch, koho jsem smazal, se nevrátil. Až na jednoho spambota, co se už čtyřikrát vyjádřil tady.

Reaguji na Str4wberryho:
Osobně zamykám především jen duplicitní dotazy (pokud možno s uvedením odkazu na (vy)řešené téma).
To mi též připadá zbytečné (není-li autorem duplicitního dotazu ten samý člověk). Pokud odkázané řešení zabere, tazatel poděkuje. Pokud nezabere, položí doplňující otázku. Obě reakce jsou docela OK, tak proč hned zamykat?
Nevnímám zamčení jako správné zakončení každého vlákna či jako potvrzení „to je to ale krásně vyřešené“. Je to především kárný prostředek. Za optimální stav diskuse považuji „skoro všude otevřeno“.

Ale jak to řešit
1 a 3 — Co je na tom postupu špatného? Proč kvůli náhodnému výtržníkovi zamykat?
Manq
Profil
Já se ho nebojím :o))
Ty ty vlákna také nezavířáš.
Mistr
Profil
Několikrát zde padlo mé jméno, resp. má přezdívka, tak také připojím pár řádek:

Souhlasil bych s Chamurappiho poznámkou o nevhodosti volbě data pro zamčení příspěvků (Rozhodující datum pro tento krok je datum vzniku, nikoliv datum posledního příspěvku.). Také bych dal přednost datu posledního příspěvku. Teď to však již nemá význam řešit.

Je pravdou, že jsem k zamykání zdejších témat přistupoval, chcete-li, až příliš horlivě. Pokud se pletu, pak mne, prosím, opravte: měl jsem dojem, že se tady to zamykání razilo. I toto téma svým prvním příspěvkem k tomu nahrávalo. Je ale pravdou, že se zamykáním témat není třeba tak spěchat.

A to, že jsem tam psal o možnosti opětovného odemčení tématu, je také pravda.

Závěrem ještě poznámku, že zamykání má své odpůrce i přívržence. Viz třeba http://www.tlachtace.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=414#msg 9380 Celkově ale vnímám, že k zamykání se má přistupovat mírněji a já to tak beru na vědomí.
Rodrigo
Profil
Zbytečně se hádáte o koninu, která je už stejně vyřešena.
Manq
Profil
pak mne, prosím, kontaktujte například po ICQ.

Když si tazatel například ve tři odpoledne (Mistře - v tuto dobu tam moc nebýváš), že chce vlákno otevřít, napíše ti na ono ICQ. Ty budeš Offline. Připojíš se, jak bývá tvým zvykem kolem půlnoci. Otevřeš vlákno. Tazatel se na něj bude chtít podívat a přispět například druhý den odpoledne - téma bude někde na druhé, třetí stránce. Téma nenajde, protože je liný použít hledání. Psát tobě už mu bude trapné, tak se na to celé vykašle nebo založí nové vlákno.

Není lepší nechat vlákno odemčené?
Mistr
Profil
Manq
Pokud by mi napsal, že chce téma odemknout, musel by mi poslat i jeho adresu. Já bych mu pak po odemčení tématu odpověděl, že je odemčené. Tak může své odemčené téma zjistit a najít.

Krom toho, nemůžu být na ICQ dvacet čtyři hodin denně. Občas musím spát či být ve škole nebo v Seznamu, i když tam na ICQ připojen jsem.
Kajman_
Profil *
Osobně také zamykám, když tazatel napíše, že mu rady pomohly k řešení problému.

Když hledá někdo stejný problém, tak tam řešení je. Pokud je to jiný problém, ale vyhledávač ho hodil na ten thread, tak nemá (podle mě) cenu řešit dvě různé věci pod jedním vláknem. Ať hledá dál podobnější problém nebo ho popíše sám včetně titulku.
Chamurappi
Profil
Zkusil jsem mnou nastíněné řešení naskriptovat — tahá si to datum z posledního příspěvku na stránce a porovnává ho se systémovým časem. Uznávám, že to není napsané moc úhledně, takže to zapadá mezi zbytek ošklivého kódu, který generuje MiniBB. Co vy na to?

Reaguji na Mistra:
Teď to však již nemá význam řešit.
Má smysl hledat systémové řešení. Buď budou moderátoři obíhat všechna vlákna a zamykat vše, co považují za staré či za vyřešené, nebo se nebude zamykat nic a problém nežádoucího vytahování starých vláken se vyřeší jinak.

Závěrem ještě poznámku, že zamykání má své odpůrce i přívržence.
Ten jediný přívrženec* se dnes vyjádřil i tady.
*) Tak už je tu i Kajman.
AlešD
Profil
Chamurappi
Běda vám, jestli to bude blábol.

Tesat!
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0