Autor Zpráva
Jan Tvrdík
Profil
Tak mě napadlo, proč se tu nepoužívá nějaké zvýraznění php kódu třeba - highlight_string nebo něco podobného. Pomohlo by to hlavně tehdy když někdo pošle masu kódu, ať mu to spravíme :)
tiso
Profil
Nepomohlo, keďže posielajú všeliaké kódy obsahujúce chyby, to by rozhodilo zobrazovanie kódu.
Jan Tvrdík
Profil
V místě kde by došlo k rozhození by tím pádem byla chyba :)
Alphard
Profil
Dotaz asi na DoubleThinka:
Bylo by možné v PHP sekci zajistit vytvoření odkazů na php manuál s konkrétní funkcí při jejím zmínění? (aspoň pár desítek nejpoužívanějších)
IMHO by to diskusi moc nezatížilo, byla by jednorázová akce při vkládání příspěvku

a dotaz na ostatní, jaký na to mají názor

zároveň se omlouvám za vytažení starého příspěvku, ale myslím si, že přináší novou, přesto související myšlenku, snad to Janu Tvrdíkovi navadí
Měsíček
Profil
Aplharde myslím, že by to bylo super :) taky se přimlouvám. Jinak to samé by mohlo být na tagy, vlastnosti ;) a určité klíčová slova jako třeba "favicon,htaccess" atd ..
Akacko
Profil
Alphard
Jsem také pro přidání této funkce.
Měsíček
Profil
<ot> Jinak jestli bych mohl prosit, aby zvýraznění kódu (tuším pre) nedělalo prázdný řádek nad a pod, docela mi to vadí když napíšu obyčejný text pak kód a pod ním jsou 3 mezery atd .. </ot>
Jan Tvrdík
Profil
Jak jsem již psal, jsem PRO zvýrazňování kódu (např. pomocí http://hvge.sk/scripts/fshl/ ). Dále se mi nelíbí, že kód (tak pre) má tak vysoké řádkování (snížení bylo opakovaně zamítnuto)...
souki
Profil
já byhc to zvýraznění řešil přes nějaký JS. Určitě jich jsou mraky. Server by to nezatěžovalo a kdo by to nechtěl, tak by šla hravě udělat možnost to vypnout
Jan Tvrdík
Profil
souki
Ano, i to je řešení.

Bohužel si nemyslím, že to bude prosazeno. Tato diskuse je poměrně konzervativní k jakýmkoliv změnám (nepamatuji se, že by se někdy nějaká změna prosadila, i když určitě někdy ano).
Alphard
Profil
javascriptový je třeba zde, možná by šel upravit jako uživatelský script v prohlížečí, nevím
http://jush.sourceforge.net/

ale tiso má pravdu, že když jsou v kódu chyby, nastanou problémy, proto jsem navrhoval aspoň odkazy na funkce, ty jsou snad bez vedlejších účinků
Měsíček
Profil
Mě by se líbilo takové zvýrazňování jaké mají na builderu :) tuším, že tam dávali i na to nějáký odkaz.
Alphard
Profil
kdyby někoho zajímalo, jak by to mohlo vypadat a nechtělo se mu to zkoušet

implementace spočívá pouze v načtení jednoho .js a jednoho .css souboru a pripsání třídy k <pre>

http://alphard.deg.cz/diskuse/Diskuse_%20Index%20nefunguje.htm
Jan Tvrdík
Profil
Alphard
Akorát by někdo musel napsat CSS, aby se na to dalo dívat :) Jinak je to OK
Měsíček
Profil
Tohle je lepší http://sourceforge.net/projects/simplylexer, ale nejsem si jistý jestli je to pěkně uděláno i pro PHP.
Měsíček
Profil
Třeba ukázka je zde http://forum.builder.cz/read.php?16,2490703 a tam příspěvek s datem 10. 03. 2008 17:16 .. ten se mi zdá ohodně hezčí než tam ten :)
Alphard
Profil
no jo, ale je C a nejsou tam odkazy na klíčová slova
a zdá se (na první pohled), že to generuje server => větší zátěž, težší implementace
Měsíček
Profil
Ne server to negeneruje .. není to tak u všech obyvykle to dělá jen Valerian a Tomáš Český (možná ještě někteří odborníci).

Ale možná kdyby se dalo z tvého pryč to podtrhávání čarou (spíše tečkama) a dalo by se pryč pozadí, které to opravdu ruší a nechalo se jen obarvování jednotlivých slov tak bych spíše souhlasil s tvým návrhem.
Jan Tvrdík
Profil
Měsíček
Říkal jsem že to jeho (Alphardovo) potřebuje komplet nový CSS :)
Str4wberry
Profil
Odpovídám Měsíčkovi:
tak bych spíše souhlasil s tvým návrhem
Každý může přece Alphardovo řešení využívat. Před nějakou dobou jsem si barvení zdejšího kódu zavedl i já.

Jinak jestli bych mohl prosit, aby zvýraznění kódu (tuším pre) nedělalo prázdný řádek nad a pod, docela mi to vadí když napíšu obyčejný text pak kód a pod ním jsou 3 mezery atd ..
Tak nevkládej mezi text a [pre] nový řádek.

Osobně jsem pro. Nevidím v návrhu žádná negativa.
Měsíček
Profil
Moc to nechápu, .. třeba do indexu jsem si to implantoval, ale nevím jak bych ten obarvený text mohl zkopčit tady, aby také byl barevný.
DoubleThink
Profil *
Bylo by možné v PHP sekci zajistit vytvoření odkazů na php manuál s konkrétní funkcí při jejím zmínění?
Něco jako copy&paste? Moje odpověď je ne.

Polož si sám sobě otázku, k čemu by to bylo dobré? Každý PHP programátor je v dokumentaci pečený vařený. Většina má nalinkovaný OpenSearch z php.net přímo v browseru.
A pro přispivatele, který chce na manuál odkázat, snad není tak složité vložit odkaz php.net/nazevfunkce.

Dále se mi nelíbí, že kód (tak pre) má tak vysoké řádkování (snížení bylo opakovaně zamítnuto)...
Nebylo zamítnuto, šlo o chybu, kterou nikdo neměl čas řešit a kterou jsem vyřešil už před třemi měsíci.

highlight_string
Použití této funkce má svá úskalí - například bysme museli udělat reverzní funkci pro editaci příspěvků. V argumentu je navíc počítáno s definicí hranice PHP scriptu <?php ?>. Kolik lidí ji v ukázkách používá? Kolik lidí vůbec tag PRE používá? Není jich většina.
Dranel
Profil
DoubleThink
Většina má nalinkovaný OpenSearch z php.net přímo v browseru.
Mohl bys mě na danou stránku prosím odkázat a krapek mi to osvětlit? Taky bych se rád přidal k většině :)
Str4wberry
Profil
Zkus si, Draneli, na stránce php.net kliknout pravým tlačítkem do pole „search for“. A když v následné kontextové nabídce budeš mít něco jako „vytvořit vyhledávač“, budeš se moct přidat k většině.

Pokud tam něco takového bude, zadáš ještě klíč (např. „php“) — a po napsání „php include“ do adresního řádku se ocitneš na této stránce.
DoubleThink
Profil *
A když v následné kontextové nabídce budeš mít něco jako „vytvořit vyhledávač“
To je konvence z Opery nebo ekvivalentního pluginu do FF (nepotřebuje XML schema). Mluvím o tomto (ukázka z IE7).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0