Autor Zpráva
gembler1
Profil *
Sorry, že to říkám ale podle mě to tak je: Myslím si že diskuse na netu jako je tahle vznikla proto aby radila začínajícím lidem co a jak kde může každej poradit ale i každej se zeptat, ale mě to tak tady vůbec nepřijde. Kdykoliv založím nové téma tak se ozve někdo kdo mi tam napíše dva odkazy ¨, který si můžu najít sám. Od tohohle bych spíš očekával že lidé odpovídající na tohle téma pomůžou konkrétně a né že budou na něco odkazovat. Lidi který sem píšou tak jsou podle mě spíš ty kteří to z internetu nechapou a chtějí to vysvětlit od nějakého profíka. Takže na odkazy je google.com tady by měly bejt spíš konkrétní rady jak problém řešit. přeji hezkej silvestr
Měsíček
Profil
A proč by někteří měli odpovídat odborně? Myslíš, že by bylo dobré pro každý problém rozvést přednášku na půl stránky? Zadalší když někdo někoho pošle na "jakpsatweb.cz" tak ví, že tam je to co ten dotyčný hledá a ještě se k tomu naučí hledat + vyřeší problém.
Str4wberry
Profil
Za něco si můžeš sám:
1) Často se ptáš v již založeném tématu, které s Tvým problémem zrovna nesouvisí.
2) Použít slova „prosím“ či „děkuji“ není ostuda.
Měsíček
Profil
3) Házíš problémy na druhé když by jsi se mohl dříve pokusit to vykoumat sám. (někdy i můj případ :-))
Mastodont
Profil
gembler1
napíše dva odkazy , který si můžu najít sám

A proč sis je nenašel?

vznikla proto aby radila začínajícím lidem

Ano, před lety, kdy nebyla Altavista ani Google, to tak možná bylo.

teří to z internetu nechapou a chtějí to vysvětlit od nějakého profíka

Jako lektor na kurzech vysvětluju lidem IT věci od XY korun za hodinu výše. Když bych tady každýmu smolil pětiodstavcový popisy základních věcí, neměl bych čas se sám učit nový věci a především psát kód - a během dvou let bych šel po odborné stránce do háje. To je tvrdá realita.

Rovněž přeji pěkný zbytek letošního roku.
Joker
Profil
gembler1
Myslím si že diskuse na netu jako je tahle vznikla proto aby radila začínajícím lidem co a jak kde může každej poradit ale i každej se zeptat
No a brání se tu někomu se zeptat? Záleží ale taky na úrovni té otázky. Pořád platí úsloví "na blbou otázku blbá odpověď".

Za další: bohužel to "každý se může zeptat" pro některé lidi znamená, že se nejen zeptají, ale ještě navíc mají nároky a požadavky na odpovědi, nejlépe typu "prostě to někdo udělejte za mě, mně se do toho nechce". Pak je vhodné si uvědomit, že ti řešitelé odpovídají čistě ze své dobré vůle a tazatel by měl být vděčný vůbec za to, že se někdo jeho problémem zabývá.

S tím souvisí další věc. Například já (a hádám že i všichni ostatní) tu píšu zadarmo. Jelikož z toho nic nemám, zároveň necítím žádné závazky a můžu řešit problémy které mě baví a do takové hloubky, jaká mě baví.
A když sem třeba někdo napíše dotaz, který kdyby napsal do Google, vypadne mu X řešení, nevidím nic špatného na tom mu napsat, že se to už X-krát řešilo a ať zkusí hledat. Nebo když někdo položí nesmyslný dotaz, tak mu napsat, že je to nesmyslný dotaz.

Čili já to vidím takhle: klidně se můžeme dohodnout na nějaké částce za hodinu konzultace a pak se můžete klidně i pořád dokola ptát na úplné hovadiny a já na ně budu klidně, uctivě a s úsměvem detailně odpovídat :-)

Možná by opravdu nebylo od věci zřídit něco jako "VIP dotazy", které by byly tazatelem placené a naopak řešitel by byl odměněn.

Kdykoliv založím nové téma tak se ozve někdo kdo mi tam napíše dva odkazy ¨, který si můžu najít sám.
Jasně, můžete si je najít sám, ale nenašel anebo dokonce ani nehledal. V tom je ten problém.

Od tohohle bych spíš očekával že lidé odpovídající na tohle téma pomůžou konkrétně a né že budou na něco odkazovat.
Pokud se na úplně stejnou věc ptalo třeba deset lidí za poslední dva měsíce, nikdo nebude mít chuť to vysvětlovat pořád dokola.
A znovu opakuju, že závislost na tom, zda někdo bude mít chuť daný problém řešit, je jen druhá strana toho, že se tu každý může zadarmo zeptat.
Mistr
Profil
gembler1
Dotazů je zde spousta a byť jsou možná podobné, to na jejich množství nic nemění. A protože je zvídavých uživatelů diskuze mnoho a málo těch, kteří by jim zadarmo a ve svém volném čase radili, tak se občas užije i odkaz.

A jak již psal Měsíček, když Ti někdo odkáže stránku na webu, ví, že to, co hledáš, tam najdeš. Ostatně, proč psát elaboráty na totožné téma neustále znovu a znovu speciálně pro každého tazatele, když se našel někdo takový, kdo to všechno na webu Jak psát web otestoval a popsal?

To bychom pak vypisovali elaboráty jedněm a na druhé, třeba právě na Tebe, by se s odpovědí ani nedostalo. A to by nebylo dobře. Souhlasíš?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0