« 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
Gekon
Profil
Přátelé moderátoři,

v návaznosti na Mazání topinek mě napadlo, že bychom se už tedy konečně mohli sjednotit v tom, jak se podepisovat, jak používat "MMM" a co mazat, a co ne.

1.) V případě úpravy jména topicu bych ponechal stávající hvězdičku.

2.) V případě editace příspěvku bych podpis sjednotil na jednoduchou, ale výstižnou formu. Co třeba něco takového?

— Moderátor (G): Příspěvek porušoval pravidla diskuse, proto byla část textu odstraněna. —

3.) Logování moderátorů je jistě dobrá myšlenka, nejsem proti. Nebude to ale další zátěž pro server?

4.) Jste pro mazání příspěvku, nebo ho radši nahradíte nějakým podobným textem, jaký jsem psal o pár řádků výše?

5.) Po zjištění nějakého problému pomocí "MMM" smazat ono upozornění, a/nebo nechat? Je to docela matoucí, když pak preventivně vyhledávám tři emka, a narazím na příspěvek upozorňující na již neexistující problém.

Napadá mě tisíce dalších připomínek, ale než bych je nějak rozumně zformuloval, radši předám slovo dalším kamarádům kolegům. Díky
Gekon
Profil
Samozřejmě uvítáme i návrhy obyčejné lůzy... ehm... chtěl jsem říct Členů. ;)
tiso
Profil
Gekon - ak zachováš ten link na profil, tak si do profilu napíš niečo ako: pokiaľ som váš príspevok zamkol omylom kontaktujte ma na icq/mail/...
Str4wberry
Profil
ad 1) Souhlasím.
ad 2) Souhlasím.
ad 3) Souhlasím.
ad 4) Mazat. Při opakovaném činu „pachatele“ viz bod 2, aby si tu zprávu třeba přečetl, poučil se.
ad 5) Smazat „M–M“ (včetně příspěvku).

Zatím přidám jen jedno:
6) Pro volání moderátorů ustanovit „M–M“ nebo „m–m“? Nepřišel jsem na to, jak najít obě varianty jedním hledáním.
— po Chamurappiho příspěvku je to jasné – obojí
Joker
Profil
Gekon
Dotaz: "MMM" se tedy bere jako "standardní vábnička na moderátory"?

3.) Logování moderátorů je jistě dobrá myšlenka, nejsem proti. Nebude to ale další zátěž pro server?
Pokud se každá úprava bude podepisovat, možná to ani není potřeba... snad nenastane doba, kdy by moderátoři upravovali téma pod cizím jménem.
Mazání témat by šlo vyřešit třeba tak, že místo přímého smazání vlákna by moderátor téma zamknul a text prvního příspěvku nahradil nějakou hláškou a téma by se smazalo třeba po 24 hodinách, nebo tak něco. Teoreticky by pak šla i "pojistka demokracie" kdy by téma mazal vždycky někdo jiný, než ten, kdo ho ke smazání označil, ale zas to nebudu přehánět :)
Měsíček
Profil
1.) Mohu se jen zeptat pročpak je odimplantovaná funkce "zpětného odemčení tématu nezamknutého moderátorem"?

2.) Mě se spíše líbí "mmm" než "MMM" aspoň se to lépe implantuje do slov např. hmmm
Str4wberry
Profil
Odpovídám Jokerovi:
Dotaz: ‚M–M‘ se tedy bere jako ‚standardní vábnička na moderátory‘?
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=2&topic=60 022

Pokud se každá úprava bude podepisovat
Podle mě je jediná věc, kterou je třeba logovat, mazání témat – a to podepisovat nelze.

Mazání témat by šlo vyřešit třeba tak …
To by znamenalo, že by téma nešlo vymazat? Pokud ano, zbytečně by se tu povalovala dvakrát vložená témata. Pokud ne, moc bychom se nepohnuli. A případ typu „***** WEBDESIGN“ by mohl klidně nastat.


Měsíček napsal:
„Mohu se jen zeptat pročpak je odimplantovaná funkce ‚zpětného odemčení tématu nezamknutého moderátorem‘?“
Ta tady snad ani nebyla. I když se o ní píše v nápovědě.
Chamurappi
Profil
ad 1) Hvězdičkování bych rád trochu omezil. Co má ta hvězdička značit? Jestli jen říká „tady zasáhl moderátor“, pak je docela zbytečná, protože totéž je potom vidět i u prvního příspěvku. Rozlišoval bych zásahy malé a zásahy velké. Za malý zásah bych považoval opravení přelkepu, odmazání typografického průjmu, změnu velikosti písmen a doplnění adresy či názvu webu u Názoru na stránku. Velký zásah by byl vše ostatní. Hvězdička by tedy značila přímo „tady název vymyslel moderátor (odpovídá za něj zcela)“.

ad 2) Souhlasím, to je ideální kompromis mezi našimi dosavadními podpisy :-). Časté drobné zásahy, jako je zklikatelnění či oprava odkazu, bychom komentovat nemuseli.

ad 3) Nezasahujeme zase tak často, aby to zatížilo server. Logovat by se mělo hlavně mazání a zamykání.

ad 4) Mazat.

ad 5) Upozornění mazat, pokud bylo přání vyhověno. Toto mazání nekomentovat.

ad 6) Obojí. Já používám dotaz „xhtml valid chamurappi mmm MMM Mmm“, typ hledání: „Kterékoli slovo“.

———
Další návrhy:

7) Neopodstatněné vytažení starého vlákna => smazat, včetně případných reakcí, nechat vlákno zahučet tam, odkud vylezlo.

8) Začínání nové otázky v cizím vlákně (třeba i starém) => upozornit pisatele (dle bodu 2), poslat ho, ať si založí nové vlákno, přidat mmm a po nějaké době nevhodně umístěný příspěvek smazat. Většinou to funguje ku spokojenosti všech.


Reaguji na Jokera:
Druhý druh vábení se moc neujal, takže už ani noční oblohu nesleduji. Jen občas mrknu směrem ke své domovské planetě.

místo přímého smazání vlákna by moderátor téma zamknul
Už jsem na nějakém fóru viděl speciální kategorii Odpad, kam se házela vlákna určená ke smazání. To by myslím šlo realizovat i zde, s tím, že vlákna z Odpadu by se neobjevovala na úvodním výjezdu. Možnost úplně smazat vlákno bych nám ovšem ponechal — u zjevných spamů nemá záchranná síť smysl.
Anonymní
Profil *
Ak je nejaký príspevok zmazaný, môže ho iný moderátor obnoviť, alebo ho už nikto nevidí a nemôže ho tak obnoviť?
Mistr
Profil
Anonymní
Ak je nejaký príspevok zmazaný, môže ho iný moderátor obnoviť, alebo ho už nikto nevidí a nemôže ho tak obnoviť?
Platí druhá část: je-li nějaký příspěvek smazaný, již nelze obnovit.

A k otázce — Moderátor (G): Příspěvek porušoval pravidla diskuse, proto byla část textu odstraněna. — mám poznámku: Jak se mám podepisovat v takové případě já? Z popisku Moderátor (M) není jasné, zda se jedná o Mistra či Martyho. Pak by to skutečně vyřešil jen odkaz na moderátorův profil či úprava písmenek ve zkratce.

S ostatními body souhlasím přesně podle příspěvku Str4wberryho (včetně Chamurappiho doplnění k prvnímu bodu). Těším se na ujasnění a sjednocení zdejších moderátorských pravidel.
Gekon
Profil
Mistr
není jasné, zda se jedná o Mistra či Martyho

Vzhledem k tomu, že Marty sem už víceméně nechodí (i když se tu objevil někdy minulý týden), Martin Kuželka sem nejspíš nechodí vůbec a Marek Prokop si tam prostě dá <MP>, tak bych to neřešil:)
Joker
Profil
Str4wberry
To by znamenalo, že by téma nešlo vymazat?
Já nemyslel zrušit mazání, ale že by se tím moderátoři řídili tak nějak "morálně" :)
Řečí psychologie jsem nechtěl vytvořit překážku pasivní vnější, ale pasivní vnitřní (morální zábranu).
A dokonce i věřím, že zdejší moderátoři jsou natolik inteligentní a morálně na výši, že by to šlo udělat i takhle: témata, kde o smazání není pochyb (duplicitní, příspěvky typu "sdfdsfsdfsdfsdfdsfs" anebo "BU_Y V1@GR4 0NL1NE") by se likvidovala ihned a ostatní by se nechávala.

Mistr
není jasné, zda se jedná o Mistra či Martyho
Tak se budou přidávat další písmenka tak dlouho, než bude duplicita odstraněna :-) -> Mi, Ma. Nehledě na to, že pokud bude ta "značka" současně odkazovat na profil dotyčného, stejně se to pozná.
Kajman_
Profil *
Co témata a příspěvky ve skutečnosti nemazat, ale jen označit za smazané. A takto "smazané" by mohli vidět pouze moderátoři?
Railbot
Profil
Odstranit hvězdičky, skvělý nápad. Sekce Odpad, další skvělý nápad. S podpisy modů bych problém neviděl, zase tolik vás není. 3/4 jsou neaktivní.
Anonymní
Profil *
Co témata a příspěvky ve skutečnosti nemazat, ale jen označit za smazané. A takto "smazané" by mohli vidět pouze moderátoři?
Ja som myslel, že to takto funguje, no zmazané prípevky sú neobnoviteľné.
Myslím, že by bolo dobré, aby keď moderátor zmaže neoprávnene príspevok,
tak by by ho iný moderátor, s iným názorom, mohol obnoviť.
Keď by mi potom napríklad niekto zmazal príspevok a už by ho potom nikto neobnovil,
považoval by som jeho zmazanie za viac oprávnené.
Timy
Profil
Nebo se ještě můžete podepisovat – ačkoliv věřím, že by to bylo hrozné – celým jménem/přezdívkou! :-)
Railbot
Profil
Timy, probůh! Celý nick? Takové skandální odhalení hned na první kliknutí? To by málokdo rozdýchal... :)
Str4wberry
Profil
Odpovídám Jokerovi:
Já nemyslel zrušit mazání, ale že by se tím moderátoři řídili tak nějak ‚morálně‘ :)
Tak takhle to teď (doufám) je/bylo. Není to ale stoprocentní řešení.

Volil bych tedy návrh jednodušší na realizaci z Chamurappiho — logování a Kajmanova_ — skrývání.


Odpovídám Chamurappimu:
Se vším souhlasím. Jen k „odpadu“:

kam se házela vlákna určená ke smazání
Říkám si, proč taková vlákna nesmazat rovnou?


Ptám se Railbota:
3/4 jsou neaktivní.
To myslíš tři ze čtyř? Nebo tři čtvrtiny? :–)
Gekon
Profil
Str4wberry
Z celkového počtu 20 moderátorů je (dle mého) aktivních 10, takže to není zas tak špatné:)
Manq
Profil
Gekon
Deset? Můžeš je prosím vyjmenovat?
Gekon
Profil
Manq
Tak je jich nakonec jedenáct.
DoubleThink, Yuhů, Mistr, Marek Prokop, Ivorius, Dero, Gekon, Chamurappi, Kajman, Str4wberry, nightfish

Acci, llook, Marty, Hanz - ty nepočítám, ti se tady objeví jednou za pár měsíců, ostatní už sem nechodí asi vůbec.
Měsíček
Profil
Opravdu aktivních jsem napočítal 7

Chamurappi, Dero, Mistr, Str4wberry, Gekon, Marek Prokop, DoubleThink
Railbot
Profil
Str4wberry
Slovy: tři čvrtiny :)

Gekon
10? To jsi počítal když jsi dorazil z restauračního zařízení? ;) Tak to máme - DoubleThink, Mistr, Marek Prokop, Dero, Gekon, Chamurappi, Kajman, Str4wberry.

S tím, že DoubleThinka tu není moc vidět, tím neříkám, že je neaktiní, nějaká zákulisní práce v tom určitě bude. Yuhů není moderátor, takže nelze počítat. Dero se tu již delší dobu objevuje jen sporadicky. Kajmana nepotkávám, ale tuším, že asi (?) někde moderuje.

Na někoho jsem zapomněl? Takže i s přivřením oka tu máme přinejlepším 8 aktivních moderátorů z 19. Nadpoloviční většina neaktivní.
Joker
Profil
Str4wberry
Tak takhle to teď (doufám) je/bylo.
Právěže nebylo... Pamatuju si alespoň dvě témata, která kdosi zlikvidoval a následně sami někteří moderátoři protestovali proti jejich smazání.


Manq
Můžeš je prosím vyjmenovat?
Hmm... které si vybavuju: DoubleThink, Yuhů, Mistr, Marek Prokop, Dero, Gekon, Chamurappi, Kajman, Str4wberry, nightfish
Devět. A třeba jsem na nějakého aktivního zapomněl, nebo chodí do jiných sekcí, než chodím já :-)
Marek Prokop
Profil
Já jen upozorním, že mám moderátorská práva pouze ke dvěma fórům -- "SEO, Google, Seznam, katalogy" a "SEM, AdWords, webová reklama". Do těch chodím skoro denně a snažím se je hlídat. Do jiných naopak nechodím téměř vůbec.

Ostatně i k tomuto tématu jsem se dostal jen náhodou, což říkám hlavně jako alibi pro případ, že bych zde dohodnutá pravidla později nedodržoval ;-)
Marek Prokop
Profil
Aha, tak teď koukám, že jsem moderátor i tady. Divné...
Manq
Profil
Kajman? Ano, přispívá, ale nemoderuje. Dero že je aktivní? Jednou za čtrnáct dní sem napíše příspěvek. To je vše.
Mistr
Profil
Můžeš je prosím vyjmenovat? (rozuměj moderátory)
Moderátoři s posledním příspěvkem v roce 2006:
Fred - poslední příspěvek 16. února 2006
Admin - poslední příspěvek 11. května 2006

Moderátoři s posledním příspěvkem v roce 2007:
Honza Hučín - poslední příspěvek 5. března 2007
Martin Kuželka - poslední příspěvek 5. července 2007
llook - poslední příspěvek 30. září 2007
flz - poslední příspěvek 21. listopadu 2007
Hanz - poslední příspěvek 2. prosince 2007

Moderátoři s posledním příspěvkem v roce 2008:
Acci - poslední příspěvek 23. ledna 2008
Ivorius - poslední příspěvek 5. února 2008
Yuhů - poslední příspěvek 6. února 2008
Marty - poslední příspěvek 8. února 2008
DoubleThink - poslední příspěvek 14. února 2008
Dero - poslední příspěvek 15. února 2008
Chamurappi - poslední příspěvek 15. února 2008
Gekon - poslední příspěvek 15. února 2008
Kajman - poslední příspěvek 15. února 2008 (dost často jako nepřihlášený)
nightfish - poslední příspěvek 15. února 2008
Marek Prokop - poslední příspěvek 15. února 2008
Mistr - poslední příspěvek 15. února 2008
Str4wberry - poslední příspěvek 15. února 2008
Railbot
Profil
Mistr
Nevím, co jsi tím myslel, každopádně poslední příspěvek v tomto roce != aktivní moderátor.
Manq
Profil
Kajman - poslední příspěvek 15. února 2008 (dost často jako nepřihlášený)
Dost často? Já myslím, že stále jako nepřihlášený. Nic mu nevyčítám. Jen bych ho nepočítal mezi moderátory. On nemoderuje, on jen přispívá.
« 1 2 3 4 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0