« 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
DJ Miky
Profil
že by moderátorské poznámky mohly mít svůj vlastní styl

A jak by se zabránilo, aby to nepoužívali i „běžní občané“ diskuse?
Joker
Profil
DJ Miky
A jak by se zabránilo, aby to nepoužívali i „běžní občané“ diskuse?
Neměli by na to ten čudlík, cha! :-)

Možná by to stačilo, plus tresty za falšování moderátorských poznámek (i když, k čemu by bylo dobré si k vlastním příspěvkům připisovat moderátorské poznámky?) V příspěvku je vidět, jestli ho upravil autor nebo moderátor.
DJ Miky
Profil
Joker
No, v případě, že by měly vlastní (pravděpodobně nějak zvýrazněný) styl, tak by se to mohlo používat ke zvýraznění stejně jako se používá třeba 20 vykřičníků… :-)
Mistr
Profil
DJ Miky
A jak by se zabránilo, aby to nepoužívali i „běžní občané“ diskuse?
Záleží na tom, jak se tyto moderátorské poznámky budou odlišovat. Pokud budou například vyvedeny v nějaké barvě (náhodou mne napadla třeba fialová), kurzívou a nějakým menším písmem, pak by bylo obtížné (či snad nemožné), aby je běžní návštěníci diskuse simulovali. Snad jen kdyby si vytvořili obrázek s průhledným pozadím a vložili ho sem.
DoubleThink
Profil *
A jak by se zabránilo, aby to nepoužívali i „běžní občané“ diskuse?
Tag by se samozřejmě interpretoval jen moderátorům.

[mod=jméno]
Spíš [mod=id].
Přičemž do tagu bez tohoto atributu by se vložilo aktuální ID moderátora.

Záleží na tom, jak se tyto moderátorské poznámky budou odlišovat
Myslím, že by měly být mnohem míň výrazné, než okolní text - možná i ve sbaleném stavu.
Mistr
Profil
DoubleThink
Myslím, že by měly být mnohem míň výrazné, než okolní text - možná i ve sbaleném stavu.
Vím, to jsi psal již v jednom z předchozích příspěvků. Jen jsem svým příspěvkem rozvíjel poznámku kolegy DJ Miky. Pokud budou moderátorské poznámky méně výrazné (třeba i sbalené), nic proti tomu. Je to jen lepší.
Joker
Profil
DJ Miky
...by se to mohlo používat ke zvýraznění stejně jako se používá třeba 20 vykřičníků
To by určitě nebyl tak rozsáhlý jev, aby si s tím moderátoři nedokázali poradit.
Kdyžtak by to stačilo zakázat v pravidlech a pokud by to někdo dělal soustavně, udělovat tresty.

DoubleThink
Tag by se samozřejmě interpretoval jen moderátorům.
Nebude to obtížné zařídit?
Resp. poté, co příspěvek edituje moderátor, už ho nebude moct editovat autor? Anebo když příspěvek edituje autor, systém nějak pozná, jestli tam značka [mod] byla už předtím (od moderátora), nebo ji tam přidal až autor?
Tasartir
Profil
Joker
Nebude to obtížné zařídit?
Taky jsem si to myslel. Ale domnívám se, že nyní nejde o to, jak zabránit úživatelům podepisovat se stylem moderátora (proti dříve používané italice jsme tedy na stejné úrovni), ale o to, jak moderátorům usnadnit práci při vkládání podpisů a snadno udržet jednotnost. A v tomto případě to vidím jako smysluplné řešení.
Railbot
Profil
Sváteční kolemjdoucí napíší dotaz a o nějakých podpisech moderátorů ani neví. Pravidelní návštěvníci si to zase myslím nedovolí. Ani mě nenapadá proč by to vlastně někdo dělal. Takže řešit zneužívání nemá imo smysl.
Joker
Profil
Tasartir
Souhlasím, jen jsem reagoval na DoubleThinkovu větu Tag by se samozřejmě interpretoval jen moderátorům.

— Moderátor (Ch): Jde ti snad tento příspěvek upravovat, když jsem do něj zasáhl? —
Mistr
Profil
Když jsme ještě u těch pravidel pro moderátory, jaký máte názor na opravování pravopisných chyb (zvlášť v názvech témat)? Mám teď předně na mysli problém se scháním objevující se nejčastěji v sekci Práce a zakázky. Opravovat to nebo se na to vykašlat? Je asi zřejmé, že taková oprava by se nehvězdičkovala ani nepopisovala poznámkou moderátora, ne?
Railbot
Profil
Mistr
Když to někoho baví, tak oprava není na škodu. Ale nedělal bych z toho pro vás povinnost, protože si nemyslím, že všichni mají stejné pedagogické sklony. Navíc kvalita pravopisu o přispívajícím také leccos vypovídá a signalizuje i "míru" serióznosti (bavíme-li se o sekci Práce a zakázky). Tam bych byl pro zachování originálního příspěvku i s chybami.
Str4wberry
Profil
Odpovídám Mistrovi:
jaký máte názor na opravování pravopisných chyb
Zrovna ve zmíněné sekci pravopis neopravuji, jinde podle nálady.

Je asi zřejmé, že taková oprava by se nehvězdičkovala ani nepopisovala poznámkou moderátora, ne?
Ano, i když někdy by uvedení původního nadpisu stálo za to… :–)


Odpovídám DoubleThinkovi:
Myslím, že by měly být mnohem míň výrazné, než okolní text - možná i ve sbaleném stavu.
Otázkou je, jestli si jich potom někdo (komu jsou určené) všimne.


Odpovídám Jokerovi:
Resp. poté, co příspěvek edituje moderátor, už ho nebude moct editovat autor?
Jak už naznačil kolega Ch, takhle to je i teď.
Railbot
Profil
Věcný dotaz. Pokud moderátor zamyká téma, dá to posledním příspěvkem najevo? Měl by? Dělá se to tak? Jde o případ, kdy narazím na zamčené téma a nemám tucha, zda to učinil sám autor vlákna (je-li registrovaný) nebo některý mod. A přiznám se, že nevím, jestli je to nějak jednoduše zjistielné podle něčeho, nevšiml jsem se, takže předpokládám, že ne.
Manq
Profil
Str4wberry
Například nějaký „udušený“ moderátor pravděpodobně vymazal jedno známé vlákno.
Myslíš thread o článku v novinách? Myslím, že takoví lidé, kteří smažou tak „důležité” vlákno a nenapíší o tom ani čárku se nikdy neměli stát moderátory. Subjektivní názor.
Joker
Profil
— Moderátor (Ch): Jde ti snad tento příspěvek upravovat, když jsem do něj zasáhl? —
Aha. Tak to jo.

Railbot
Když to někoho baví, tak oprava není na škodu.
+1
Podle mého názoru by bylo dobře pravopisné chyby opravovat, když už se na ně alespoň v některých sekcích nemůže upozorňovat.
Lidi mají tendenci psát slova tak, jak je vidí napsaná jinde, takže by to bylo přínosné pro vzdělání čtenářů :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dera:
než jen textové přivolání moda, o čemž stejně vědí jen štamgasti
Nečekal jsem, že se nápad s přivoláváním moderátora pomocí tří M tak dobře uchytí. Byla to tenkrát čirá improvizace v rámci možností. Ani s naslouchajícím DoubleThinkem mě ale nic moc lepšího nenapadá (nanejvýš BB tag [mmm]).
Štamgasti jsou naše nejlepší oči. Běžní kolemjdoucí nemají takovou motivaci, je jim fuk, jestli tu je nepořádek.

Rozhodně jsem proti, aby se činnost moderátorů projevovala na příspěvcích, pokud to není absolutně nezbytně nutné
Pokud chci provinilci něco sdělit (třeba, ať si založí nové vlákno), je lepší to vepsat do jeho příspěvku, než psát nový, který opět vytáhne místo činu nahoru mezi zdravá vlákna.

Běžný návštěvník diskuse není zvědavý na povídání moda
Proto by to povídání mělo být jasně označené a nemělo by mít statut normálního příspěvku, pokud to není absolutně nezbytně nutné.


Reaguji na DoubleThinka:
Třeba [mod]Poznámka moderátora[/mod].
Souhlas.

A hlavně - poznámka by měla jiný (míň nápadný, a třeba i sbalený) styl.
Navrhuji tmavě šedivou s modrým či červeným odstínem. Nevím, jestli si pod sbalením představujeme totéž, ale jsem spíš proti. Ta poznámka by mohla být (či spíše měla být) důležitá, takže je žádoucí, aby byla viditelná trvale celá.

Zakázaná slova se nahrazují hvězdičkami automaticky.
Myslel jsem opravdu jiné hvězdičkování.

Ke kategorii Odpad:
Otázkou zůstává, jestli je to třeba.
Když ji zřídíme (což nedá moc práce) a neuchytí se, nic se oproti současnému stavu nezmění. Pokud by se uchytila, vyhazovali bychom s větší odvahou.
Ještě mě napadá jedna výhoda Odpadu: Horké brambory by se tam mohly snadno odložit k vychladnutí. Jako moderátor bych uvítal možnost dočasně skrýt nedůležitá vlákna, která nechci ani zamknout, ani smazat.


Reaguji na Mistra:
jaký máte názor na opravování pravopisných chyb (zvlášť v názvech témat)?
Jsem pro opravování, vyjma kategorie Práce a zakázky, kde bych chyby neopravoval, pokud by úroveň titulku odpovídala úrovni příspěvku. Slušně napsaný inzerát si zaslouží opravu překlepu, odfláknutý nikoliv.


Reaguji na Railbota:
Pokud moderátor zamyká téma, dá to posledním příspěvkem najevo? Měl by?
Viz Yuhů tady dole. Samotné zamčení nekomentuji, protože kvůli jednomu novému příspěvku tam přiběhne dost zvědavých lidí, které může zklamat, že nalistovali vlákno jen proto, aby se dozvěděli, že se zamyká.

narazím na zamčené téma a nemám tucha, zda to učinil sám autor vlákna nebo některý mod.
To mi též vadí. Možná bychom mohli vepisovat [mod]okolnosti zamčení[/mod] do posledního příspěvku.
Kajman_
Profil *
Railbot
Pokud moderátor zamyká téma, dá to posledním příspěvkem najevo?

Osobně zamykám témata v sql sekci zpravidla taková, kde se původní tazatel vyjádřil, že mu to už funguje. Třeba den to ještě nechám odemčené, pak zamykám. U takových zamčení ani není důvod něco komentovat. V té sekci prostě naštěstí téměř nejsou vlákna zabívající se filozofickými otázkami typu sql nebo xsql.

ot:
Manq
Kajman? Ano, přispívá, ale nemoderuje.

Nerad píšu jako přihlášený. Moderuji málo, páč to svěřená sekce moc nevyžaduje, ale dělám to tajně :-)
Railbot
Profil
Kajman_
Jasně, to chápu. Když je téma vyřešeno, tak zamknutí je logické vyústění. Jde mi spíš o takovéto a podobné případy. Vím, že se to přímo tebe netýká, píši to pro všechny. Nevím jestli téma zamknul autor (jeho věc) nebo nějaký mod, protože myslel (a vymyslel).
Kajman_
Profil *
Railbot
Jde mi spíš o takovéto a podobné případy.

Autor tam v předposledním příspěvku píše
Tímto téma zamykám, jinak z toho bude nekonečné hašteření.
Railbot
Profil
Kajman_
Moje chyba, jsem slepej. Díky detektive :o)
Mastodont
Profil
Důrazně bych doporučoval, aby si modi nechali zřídit vlastní flame kategorii, do které by nikdo jiný nemohl, a tam si vyřizovali sračky typu

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=30&topic=6 9241

Nedík.
Joker
Profil
Chamurappi
mě ale nic moc lepšího nenapadá (nanejvýš BB tag [mmm])
Šlo by to udělat jako tlačítko "Upozornit moderátory" nebo tak něco.
Příklad fungování:
tlačítko by přidalo do "seznamu nabonzovaných témat", což by mohla být jednoduchá tabulka id tématu - ID oznamovatele - čas oznámení - stav a stav by mohl být nové, řešeno, přípaně uzavřeno (pokud by se měly uzavřené případy nemazaly).
Moderátor by si mohl seznam zobrazit, na téma rovnou kliknout (čímž by se automaticky změnilo nové -> řešeno) a záznamy vymazávat.

Mastodont
Důrazně bych doporučoval, aby si modi nechali zřídit vlastní flame kategorii
Něco jako jsem navrhoval přímo v tom odkazovaném tématu, ale já navrhoval jen jediné vlákno :)

do které by nikdo jiný nemohl
Jenže takováhle vlákna typicky rozjíždějí nemoderátoři.
Str4wberry
Profil
Odpovídám Railbotovi:
Pokud moderátor zamyká téma, dá to posledním příspěvkem najevo?
Příspěvek přidávám většinou jen do vláken velice čerstvých, u starších to nedělám, abych je nevytahoval nahoru. Ale přidávat poznámky do posledních příspěvků bychom mohli.


Odpovídám Mastodontovi:
Důrazně bych doporučoval, aby si modi nechali zřídit vlastní flame kategorii, do které by nikdo jiný nemohl, a tam si vyřizovali sračky typu
Jsem pro zvláštní kategorii. Nevím proč by to měla být ale „flame kategorie“.

a tam si vyřizovali sračky typu
Na odkazované stránce vidím moderátora jen jednoho.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mastodonta:
Proč moderátoři? Dotyčné vlákno zřídil a vyhrotil mantisa. Byl bych rád, aby podobná vlákna nevznikala, proto jsem si dovolil navrhnout řešení. Zaraženě zírám, proč se na mě najednou sesypala hrstka rozzuřených a udělala z toho extrémně ubohou frašku.

Update ve 13:08: Už jsem si to celé přečetl asi šestkrát a pořád nechápu, co jsem udělal špatně. Přestávám chápat i svoji trpělivost. Mohl by mi to nějaký kolega moderátor vysvětlit?

Reaguji na Jokera:
Takové nahlášení moderátorovi by ostatní neviděli. Vyhovuje mi, že informaci o tom, kdo, kdy a proč volá, vidí všichni.

Reaguji na Str4wberryho:
Vlákno jen pro moderátory jde udělat tak, že si každý pisatel za sebou zamkne.
Mastodont
Profil
Str4wberry
Máš pravdu, vařil to tam jen Ch. V tom případě vyřešte tuto osobu ...
Chamurappi
Profil
Může mi někdo konečně vysvětlit, co tak zavrženíhodného jsem v tom vlákně provedl?

Reaguji na Mastodonta:
Jestli se chceš bavit o mém setrvání na pozici moderátora, založ nové vlákno.
Mastodont
Profil
Snad NEprovedl.
Str4wberry
Profil
Odpovídám Chamurappimu:
Už jsem si to celé přečetl asi šestkrát a pořád nechápu, co jsem udělal špatně.
Mohl by mi to nějaký kolega moderátor vysvětlit?
Bohužel. Také to nevím — připadá mi to jako nějaký „hon na Chamurappiho“. Možná někomu vadí Tvé zastávaní se skrytých, pod jinou přezdívkou vystupujících, členů.

Přestávám chápat i svoji trpělivost.
Také jsem si říkal, kam až jsme to téma nechali zajít. Stačilo to jen ve vhodný okamžik uzamknout…
Timy
Profil
Je nutné přesouvat téma za každou cenu do vhodnější kategorie? Teď jsem chtěl přispět do tohoto tématu a při odeslání odpovědi mi to napsalo, že téma neexistuje nebo bylo přesunuto. Původně bylo v sekci HTML; sice chápu, že to není nejvhodnější sekce, ale když si představím, že jsem mohl psát nějaký pěti odstavcový traktát a jedním klikem jsem ho mohl ztratit… Nejsem si totiž jistý, jak se Firefox chová při vrácení se zpátky – Opera mi zobrazila i obsah formulářů, Firefox to myslím nedělá. Což takhle přesouvat téma, jen když je to fakt do očí bijící neshoda s tématem sekce? Momentální přesunutí z „HTML“ do „Jak něco udělat“ IMHO nikomu nijak neprospěje, akorát ve výpisu nových témat na hlavní stránce bude jiná ikonka.
« 1 2 3 4 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0