« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Manq
Profil
mantisa
Nebo chcete, aby se z toho tady stala totální žumpa?
Pokud to bereš takhle, tak všechna fóra na Internetu jsou žumpy. Na každém fóru se objevují podobné nabídky, na které poukazuješ. Nikdy jsem si nevšiml, že s nimi moderátoři něco dělají. Jak říkáš, adolescenti, tu byli, jsou a budou. Jeden tvůj příspěvek to nezmění, to mi věř.
tiso
Profil
mantisa - je to o tolerancii - buď ich dokážeš tolerovať, alebo pôjdeš niekam (založíš si nové fórum, ...), kde ich nemusíš tolerovať. Máš na výber, možnosti máš jasne dané. Internet je miesto pre všetkých, či sa ti to páči alebo nie. Tu nie si v pozícii že s tým niečo môžeš spraviť, založ si vlastný piesoček a tam sa hraj podľa vlastných pravidiel.
vertigo4
Profil
mantisa

Zajímalo by mne oco ti jde... nevím, jestli nad tebou někdo stojí, když prohlížíš diskusi a nutí tě číst příspěvky, které ti nakáže - proti tvé vůli. Když ti přijdou tato témata drzá, tak je nečti... Nade mnou teda ne. Prohlížím všelijaká témata a musím říct, že mi nevadí i sebevíce naivní dotazy. To co mi vadí je však opravdová drzost některých lidí, jako například zde. Poté, co zde nejmenovaný člen nebyl schopen přečíst si pár řádků odkazované stránky a nakonec nás poslal někam, mě celkem naštval.
mantisa
Profil
Plaváček

Vůbec nejsem nenávistný, mám ze života radost a nikdy jsem nikomu nezáviděl ani nepřál nic špatného. Navíc se dokáži těšit z maličkostí, třeba že můj axolotl hezky žere, ikdyž teď se zrovna snaží spolknout kámen. Ale věřím, že to z mých příspěvků není patrné ňe ten kámen, ale ta radost ze života).

Ostatní

Můj první příspěvek měl být taky jakýmsi pobídnutím k vybudování lepši dikuse. Podívejme se třeba na Webtrh, mnohem serioznější web.
Internet je totiž ta největší žumpa, jelikož na něj může každý. Jak toto "žumpáctví" eliminovat na určitých stránkách... Striktní moderací a přísnými pravidla. Mimochodem, kdyby někoho napadlo něco povídat o demokracii a svobodě slova, tak ať si, prosím, zopakuje termíny demokracie a anarchie.

Jinak, nemáte snad pocit, že úroveň dikuse je mnohem nižší než třeba před třemi lety?
vertigo4
Profil
mantisa
http://www.lidovky.cz/glosa-kde-konci-svoboda-a-zacina-zumpa-d8n-/ln-s vet-techniky.asp?c=A080219_192149_ln-svet-techniky_poh
mantisa
Profil
vertigo4

Ano s tím já souhlasím, moderace je prostě třeba. Ať už urážlivých nebo jinak nekvalitních příspěvků.
Joker
Profil
Já nevím, mám pocit, že mantisa si sem prostě chodí zanadávat, jak to tu jde od desíti k pěti a jak by to potřebovalo vládu pevné ruky (viz tohle téma, další příklad, ještě jeden)
Chamurappi
Profil
Reaguji na mantisu:
Popravdě, jinou [reakci] jsem ani nečekal, spíš pouze doufal. Ale nepochopili jste mě.
Pokud jsi očekával, že tě nepochopíme, měl jsi svůj projev napsat jinak. Nepřipadá ti trochu drzé a oprsklé nabízet copywriting, když neumíš své stanovisko vyjádřit na první pokus tak, aby ho pochopil alespoň ten, komu je určeno?

Já neupozorňuji na jejich služby, ale na styl těch inzerátů.
To jsi ovšem nenapsal. Koukám na čtvrtý z tebou dodaných odkazů, „taky drzost“ — co je na stylu toho inzerátu závadného?

Tvrdá cenzura by tady z toho udělala kvalitu
— říká každý cenzor. Když už jsme u těch politických frází: Fandím demokracii, takže pokud většina zdejšího stálého osazenstva vyjádří souhlas s tebou navrženými pravidly, podpořím je též. Zatím tu nevidím ani souhlas, ani ta pravidla. Pořád nevím, co vlastně chceš, vymáčkni se.

Co se týká inzerátů, dal bych do pravidel přesně co tam má být a pokud by to někdo nedodržel, smazal bych to.
Dobře. Tak co si myslíš, že tam má být?

Mimochodem, zajímalo by mě, kdo časem "nakope prdel" Pixymu, Plaváčkovi, ...
Pixy je historie, Plaváček je věčný. Štvou tě víc ti „nýmandi“, co se vyjadřovat neumí, nebo věhlasné elity, které se naopak vyjadřují skvěle?

celkem zajímavá a častá reakce, že když někdo na něco upozorní, slétnou se nad ním jako supi a tahají na něj "špínu"
Celkem hloupá a častá reakce, že když někdo nemůže vyargumentovat svoji utkvělou představu, začne kázat o stádu a o smutném stavu celé společnosti. Hloupá je především proto, že vůbec nic nevyřeší. Tak jsme všichni blbí nebo oblbnutí — OK, a co má být?

Každý kdo sem přispěl se bojí ostřeji vystoupit.
Když ostřeji vystoupí a nebude se ti to líbit, zařadíš ho do stáda podlejzavců, případně označíš ostrý výpad za laciný.
Málo ostrý srozumitelný projev je prospěšnější než záměrně přehnaný mišmaš metafor, invektiv a kázání o lidské nátuře.

To pak člověk hezky vypadá, co? Velké srabactví to však je.
Za větší srabáctví považuji tohle, petříčku svetříčku.

Myslím, že jsem dost transparentní osoba, přestože se často pohybuji pod přezdívkou.
Prošel jsem si tvé starší proslovy. Jsi transparentní, i když se pohybuješ pod jinými přezdívkami.

Dost možná jsi mi dnes pomohl vyřešit zdejší tři měsíce starou hádanku, kvůli které jsem analyzoval sloh mnoha aktivních členů. Hledal jsem výřečného vulgárního agresora s notnou dávkou naivity, který se pod štítem anonymity a s řečmi o žumpě a póvlu domáhá rázných zásahů moderátora proti tomu, co považuje za „špatné mravy“. Nečekal jsem, že mi do toho profilu někdy někdo tak dokonale zapadne.
mantisa
Profil
Joker

Nechodím, ale Plaváček to vystihl velmi přesně, snažím se změnit svět... Vím to...

Chamurappi

petříčku, svetříčku
že by stejná IP, klasika...

Možná ta pravidla časem sepíšu...
Joker
Profil
mantisa
Nechodím, ale Plaváček to vystihl velmi přesně, snažím se změnit svět... Vím to...
Nojo, jenže stěžováním si, že jsou všichni hloupí/zlí a nikdo s tím nic nedělá se těžko něco změní.

Když jsem to sběžně pročetl:
poslední dobou se čím dál častěji začínají rozmáhat pubescentní manýry na tomto fóru
--
jak vidno klasická reakce. Popravdě, jinou jsem ani nečekal, spíš pouze doufal. Ale nepochopili jste mě.
--
Tím, že jste mi zde umyli hlavu, jste opět foukli trochu větru do plachet povrchnosti, drzosti, amatérismu a nýmandství.
--
Ono se postavit do opozice nikdy není lehké. Vždy hezky slušně být ve stádu a hlavně nikoho nerozčílit. Být pořád nevyčnívající tupé individum, co sice názor má, ale neřekne ho. Modi jsou proti a vlezdoprdelkové přitakávají - klasika.

Já mám raději nějaké konkrétní a konstruktivní nápady podložené věcnými argumenty, jejichž autor nezačne kopat kolem sebe a urážet všechny okolo ve chvíli, kdy někdo projeví opačný názor.

Tvrdá cenzura by tady z toho udělala kvalitu a možná by diskuse ani nebyla tak přetížená.
Odstranění uživatelů není zrovna ta pravá cesta, jak řešit přetížení diskuse :-)

Neberou mi zákazníky, ale lituju zákazníky, kteří jim na to skočí.
A není to jejich problém?! Třeba to dotyčnému bude i tak vyhovovat a třeba se z toho alespoň poučí, což je taky pozitivum.
habendorf
Profil
Takže když napíšu, že v odkázaných tématech neshledávám nic závadného, tak jsem srab, vlezdoprdelka a bojím se ostřeji vystoupit? Hehe, tak to je dobrá 3,14čovina :o))
Ondřej 4.
Profil *
Mantiso
Pokušení vrazit mezi so pomlčku u mne bylo také téměř nesnesitelné.

Pro pouhého pozorovatele je toto vlákno velmi zajímavé.
Pro diskusi je bezvýznamné a pro její členy ze strany mantisy provokativní.
Jak jsme vůbec mohli někomu tak inteligentnímu „umýt hlavu“?

Mantiso, je zde nějaký velmi dobrý důvod, pro jsi toto vlákno sepsal? Zřejmě se Ti tu nelíbí a nevyhnutelně ses potřeboval předvést. Před kým? Přede mnou? Reaguji. Před těmi takzvanými blbečky, kteří se pokoušejí ukořistit nějaký web zadarmo (a neděláš to Ty také ale naopak)? Nereagují. Nedokáží reagovat. Stejně tak Ty. Pokoušíš se utéci, ale není kam. Máš na tuhle diskusi vztek?
Tak proč sem sakra pořád chodíš? Myslím, že řada vlivných a inteligentních lidí na této diskusi by uvítala, kdybys ji nastálo opustil.
Možná shledáš větší uznání a sklidíš větší sympatie jiných lidí na jiné diskusi.
Přál sis přecijinou diskusi nebo ne?

Nezdá se Ti občas, mantiso, že se chováš vůči ostatním naprosto stejně, jako lidé uvedení v tvém prvním příspěvku.
Provokuješ své okolí stejně silně, jako pubescenti v kategorii práce a zakázky Tebe.
Chováš se stejně, jako ti, které chceš vymýtit. Přesto se tu stále pohybuješ. Líbí se Ti to? Pokud ano, pak se ve většině svých vláken snažíš být pouze zajímavý. Loučíš se a dokola se stále vracíš.
Mám takový dojem, že se vracíš ještě častěji naž se loučíš. ;-)

Jak sám tvrdíš je třeba občas učinit trefný a výchovný zásah, dokud je problém ještě stále v zárodcích — poděkuj mi.
Ondřej 4.
Profil *
Kolega Timi to, myslím, shranul velmi dobře.
Mantiso, nepruď furt.
mantisa
Profil
Nemohu si pomoci, ale ten Jonathan Swift to vystihl... ;-)

Jak se na světě objeví jistý génius, poznáte to podle toho, že se proti němu spojí všechny hloupé hlavy.
Bubák
Profil
Nemohu si pomoci, ale všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo.
Měsíček
Profil
Jak se na světě objeví jistý génius, poznáte to podle toho, že se proti němu spojí všechny hloupé hlavy.
To myslíš vážně?
mantisa
Profil
Měsíček

To není z mé hlavy: http://cs.wikipedia.org/wiki/Jonathan_Swift
Zdeněk Košťál
Profil
mantisa
Kdo nemá stejný názor, je hlupák, vlezdoprdelka a bojí se ostře vystoupit. Něco originálnějšího tam nemáš?

Jinými slovy: Přestaň kolem sebe kopat a urážet ostatní a raději zkus argumentovat a reagovat na to, co ti ostatní předhazují. Bude to ku prospěchu věci a alespoň snad přestane beduché tlachání a zbytečné zasviňování této diskuse. Nemám náladu narážet co chvíli na podobné vlákna typu tohoto, ve kterém se prakticky nic nevyřeší. Takže pokud se ti nelíbí pravidla, napiš vlastní a předveď je tu nebo si nestěžuj...
Měsíček
Profil
To je jedno, já se tě ptám jestli to myslíš vážně? (používat tuto větu zrovna teď, tady, za těchto okolností, na nás a na sebe).
K
Profil *
mantisa
Když jsou lidé průměrní, neznamená to, že musí být skromní. Naopak, jsou pyšní na to, že jsou průměrní.
J.P.Sartre
Joker
Profil
mantisa
Jak se na světě objeví jistý génius, poznáte to podle toho, že se proti němu spojí všechny hloupé hlavy.
No, tak jsme se zasmáli, mantisa se vypovídal, my ostatní se dozvědělí, jací jsme lůzři...

Já myslím, že už bychom tohle téma mohli uzavřít.
mantisa
Profil
Já jsem stejně dobrej, začnu psát blog, je hned hodně navštěvovanej, napíšu téma, hned se strhne mela...

Joker

Napsal jsem někde, že je někdo lůzr? Nepřekrucuj prosímtě...
Ondřej 4.
Profil *
Pokud nejsi schopen řádně okomentovat můj příspěvek, oponovat vůči jedinému faktu a pokusíš se pouze tupě kopírovat lidi, na které nikdy nebudeš mít, pak mé srovnání výše získává absolutní platnost.
Joker
Profil
mantisa
Napsal jsem někde, že je někdo lůzr? Nepřekrucuj prosímtě...
Beru tak věty:
Tím, že jste mi zde umyli hlavu, jste opět foukli trochu větru do plachet povrchnosti, drzosti, amatérismu a nýmandství.
To pak člověk hezky vypadá, co? Velké srabactví to však je.
Být pořád nevyčnívající tupé individum, co sice názor má, ale neřekne ho.
Modi jsou proti a vlezdoprdelkové přitakávají - klasika.
Jak se na světě objeví jistý génius, poznáte to podle toho, že se proti němu spojí všechny hloupé hlavy.


IMHO tohle vlákno stejně nic nevyřeší, už proto, že se ani nic řešit nesnaží.
Podle mého názoru je zbytečné.

Pro moderátory:
Co tak vytvořit jedno "oficiální" vlákno na téma, že to s touhle diskusí jde od deseti k pěti, že to tu stojí za prd, atd. apod. a veškeré debaty na tohle téma směřovat tam?
Ondřej 4.
Profil *
Být pořád nevyčnívající tupé individum, co sice názor má, ale neřekne ho.
Sám vídíš, mantiso, jak rádi říkáme své názory. Některé se kupodivu týkají i Tebe.


Co tak vytvořit jedno "oficiální" vlákno na téma, že to s touhle diskusí jde od deseti k pěti, že to tu stojí za prd, atd. apod. a veškeré debaty na tohle téma směřovat tam?
To by pak ale chudák mantisa neměl do čeho rejpat.


Osobně považuji tento návrh za velmi dobrý.
Toto téma potřebuje zámek.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Plaváčka:
Kdyby byl mantisa idealista toužící změnit svět, za něco by bojoval. On jen rozhazuje bezduché fráze a vymezuje se za každou cenu vůči většině.

Reaguji na Jokera:
IMHO tohle vlákno stejně nic nevyřeší
Možná vyřeší. Můžeme působit výchovně na jednoho nesoudného otravu.

Navrhuji dát mantisovi ban za zcela záměrné provokování a urážení.
mantisa
Profil
A Chamurappi určitě onanuje u toho, že může někoho BANovat a měnit mu příspěvky.
Tak, aby sis ten BAN mohl s čistým svědomím odůvodnit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na mantisu:
Já banovat nemůžu.
Ještě nám povíš nějaké moudro na rozloučenou?
Ondřej 4.
Profil *
Pojdme konstruktivně rozebrat návrh na zabanování mantisy.


Důvody proč to udělat:
Provokuje své okolí.
Zplavuje diskusi bezvýznamnými příspěvky.
Uráží diskutující kolegy.

To má za následek že:
Ničí diskusi pověst.
Porušuje základní pravidla této diskuse.


Důvody proč to nedělat:
Ostatní by dostali strach, že je taky zabanují.
Ostatní něco mají vůči člověky, který tuto sankci navrhl.


Je někdo zásadně proti zabanování mantisy?
Timy
Profil
Jakkoliv měl možná mantisa původně ušlechtilou myšlenku, skončil u jakéhosi nepřímého urážení ostatních, kdo s ním nesdílí jeho názor a není poprvé, co se takto „nešťastně“ snaží „vylepšit“ diskusi. Ale nevím, jestli je ban adekvátní trest, třeba by stačila domluva, aby si příště pořádně rozmyslel, až bude chtít kritizovat tuto diskusi. Stačilo by více faktů a konkrétních nápadů a méně filosofie. To je můj názor.

Jinak souhlasím s Ondřejem čtvrtým ;-).
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0