« 1 2 3 4 5 6 »
Autor Zpráva
Alphard
Profil
Těžko říct, jestli raději větší skript nebo větší funkčnost.
když to říkáte takhle, tak radši tu větší funkčnost
suky
Profil
Kajman_
Těžko říct, jestli raději větší skript nebo větší funkčnost.
A co takhle, aby si to mohl kazdy nastavit v zalozce 'Upravit profil'?
Kajman_
Profil *
suky
A co takhle, aby si to mohl kazdy nastavit v zalozce 'Upravit profil'?

Co chudáci neregistrovaní uživatelé ;-) Myslím, že největší přínos je pro začátečníky a nováčky. Hned mají odkazy na manuál k použitým funkcím, atributům atp.

Přijde mi, že těch 80KB není zas tolik. A při běžném používání mi nepřijde, že by ten obarvovací skript zpomaloval. Existují noscript nástroje, kde si pokročilý uživatelé mohou skript zakázat.

On je problém najít čas i na přidání té jedné class, jednoho linku na css a jeho skriptu... když by se to ještě nastavovalo, implementace by asi letos nebyla ;-)
Alphard
Profil
pořád si neuvědomujete :-)
Těžko říct, jestli raději větší skript nebo větší funkčnost.
Jo, kdyby tam byl menší skript, byla by to otázka do pranice, ale takhle? :-)
Lexter
Profil
Mě je nějakých 80 Kb ukradených. Ani na mobilu bych tu změnu nepocítil.
Kajman_
Profil *
Tak Yuhů psal, že těch současných 80KB být může. Na implementaci bude mít ale čas nejdříve za 14 dní.

Když by měl někdo chuť pohrát si s barevným schématem, má ty dva týdny času. Až si na nějaké barvy uživatelé zvyknout, změny budou složitejší ;-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kajmana_:
Existují noscript nástroje, kde si pokročilý uživatelé mohou skript zakázat.
Také bych uvítal přepínač. Instalování nějakých rozšíření pro prohlížeče je na mě moc složité :-)

když by se to ještě nastavovalo, implementace by asi letos nebyla ;-)
Obarvování se děje jen na straně klienta, proto by i jeho nastavování mohlo být nezávislé na serveru či konkrétním uživatelském účtu. Nemusíme měnit PHP útroby diskuse.

Až si na nějaké barvy uživatelé zvyknout, změny budou složitejší
… pokud jim nedáme možnost nastavit si ty, na které jsou zvyklí.
Kajman_
Profil *
Chamurappi
proto by i jeho nastavování mohlo být nezávislé na serveru
To je fakt, stačilo by někde na stránce vygenerovat pomocí js přepínátko, co např. nastaví cookie, kterým se barvení vypne. Ale kam ho šoupnout?

pokud jim nedáme možnost nastavit si ty, na které jsou zvyklí
Jestli máš chuť to doprogramovat, tak směle do toho :-) Jen pozor na webkit, tuším, že má style.sheet pouze pro čtení.
DoubleThink
Profil *
Barvení kódů jsem zprovoznil zatím v testovacím režimu - mirror diskuse je ve složce .sandbox (se společnou db mimochodem, kdyby měl někdo nějaké hloupé nápady).

Aktuální podoba zatím není optimální. Je potřeba vyřešit několik problémů.

* V IE jsou problémy s overflow a expression pro nastavení šířky (viz třeba zde). Fixní šířka nepadá v úvahu.

* Upřímně řečeno, výchozí barvy jushe jsou opravdu na zblití. Nabídněte prosím někdo své barevné schéma, kde zdroják nevypadá jak při LSD tripu. Minimálně bych určitě nenastavoval pozadí žádného prvku.
Kajman_
Profil *
DoubleThink
Díky.

V IE jsou problémy s overflow a expression pro nastavení šířky
S expression jsou problémy v současné verzi, pokud je na stránce více delších pre, tak ie na chvíli vytuhne. Není pevná šírka menší zlo? Nebo nejlépe... neznáte někdo řešení bez pevné šířky a expression?

Číslovací pre jsem rozšíril, aby to v ie nedělalo posuvníky při pre nad sto řádků.

Minimálně bych určitě nenastavoval pozadí žádného prvku.

Pozadí odstraněno. Ale osobně mi přijde, že to pozadí může pomoci k orientaci v provázaných jazycích. Ale chce to někoho s grafickým citem, s čímž nemůžu sloužit.
Dranel
Profil
DoubleThink
Ty barvy jsou opravdu jak zvratky ;-)

navrhuji barevné schéma použité v manuálu. Když už se na něj odkazuje, tak ať v tom není binec. Pokud zvolíte jiné, hlasuji pro tlačítko na vypnutí ;-)
Měsíček
Profil
Co by jste řekli na b.schéma podobné tomuto?

http://forum.builder.cz/read.php?16,2345688,2347917#msg-2347917

podle mě zas tak nebije do očí .. a má hlavní základy čitelně označené (komentáře, klíčová slova,řetězce)
Kajman_
Profil *
Chamurappi
Také bych uvítal přepínač.
Přidáno do horních odkazů.

Dranel
No, problém je v tom, že v php manuálu se zvýrazňuje jen php. Jush zvýrazňuje a odkazuje i html, js, css, mysql, pgsql, sqlite. Trošku jsem to posunul k php barvám, ale přijít o ostatní je snad škoda.

Než nové verze šoupne DoubleThink do sandboxu, tak je to k vidění na
http://okenko.jinak.cz/djpw/test.htm?forum=9
souki
Profil
Kajman_
Mě se nové barvení líbí. Je to každopádně mnohem přehlednější jak současná zelená
Paja
Profil
nepodtrhával bych odkazy na manuál.
Měsíček
Profil
možná by mohly být tečkovaně o jeden stupeň slabšího odstínu určité barvy :o)
Jan Tvrdík
Profil
Mě osobně se líbí „Grudl barvy“ :)
Kajman_
Profil *
Jan Tvrdík, Měsíček a ostatní

Když bude několik stylů, tak se dá udělat výběr na zvolení. Na jednom se nikdy všichni neshodnou. Když připravíte styly, můžu nachystat nějaký výběrový mechanismus přes cookie, ale zatím nikdo nedodal css, který chce, tak to je bezpředmětné.
Kajman_
Profil *
DoubleThink
Jak by bylo pracné doprogramovat možnost atributů ve značce [pre]? Líbilo by se mi tam něco jako
[pre start=10 jazyk=js]


Kde by start určoval začátek číslování a jazyk by měl přednost před hádáním jazyka.
DoubleThink
Profil *
Právě jsem aktualizoval styly a script pro jush v sandboxu.

* barvy už jsou mnohem lepší, díky. Souhlasím s tím, že by se mělo odstranit podtržení z odkazů - v kódu to zbytečně ruší (tolik lidí asi nebude považovat za nutné klikat na "if" nebo "for" pro podrobnou dokumentaci)

* jsou problémy s oveflow v IE (zbytečný v-scrollbar), pre má fixní šířku a čísla řádků na konci delších kódů už nepasují (viz). Nepřipadá v úvahu. IE používá čtvrtina uživatelů diskuse. Buď bude implementace pro 99% uživatelů bezchybná, nebo vůbec žádná.

Jak by bylo pracné doprogramovat možnost atributů ve značce [pre]? Líbilo by se mi tam něco jako
Asi ne nějak zvlášť. Nikdo to ale nebude používat.
Alphard
Profil
Asi ne nějak zvlášť. Nikdo to ale nebude používat.
mohlo by to být přednastaveno podle kategorie, tím by se to zjednodušilo

a pro znalé členy by se mohlo počítat s variantou např.
[pre 8:php]
to je skutečně napsané během sekundy
Měsíček
Profil
Upřímně se mi moc nelíbí tučné zvýraznění násobků 5, zadalší barevné schéma je pravda lepší, ale stále nic moc. (možná by pomohlo si nehrát s tučněním určitých jazykových konstruktů => nepoužívat <b>/<strong>). Zadalší je opravdu důležité klíčová slova podtrhávat? Vždyť každý instinktivně přejde myší po kódu a hned zjistí, že se dá na to klikat a zapamatuje si to, - není potřeba mu to hustit pokaždé.
Jan Tvrdík
Profil
Škoda, že v Opeře to číslování nefunguje :(.
Kajman_
Profil *
DoubleThink
Souhlasím s tím, že by se mělo odstranit podtržení z odkazů - v kódu to zbytečně ruší
Zkusil jsem tam dát jemně šedé potržení, co neruší, ale může lidem pomoci poznat, že jde o klíčové slovo, když potřebují. Může být tak?

jsou problémy s oveflow v IE (zbytečný v-scrollbar)
V současné verzi ho nemáš?

pre má fixní šířku
Tak tam můžeme nechat ten současný expression, co teď zamrzává na pár sekund vlákna, kde jsou delší kódy. Jen se divím, že té současné čtvrtině čtenářů to nevadí.

čísla řádků na konci delších kódů už nepasují
Jo, tohle prostě nechápu, proč se tak děje. Číslování v ie jsem tedy schoval.

V současné verzi se to v ie seká a ve firefoxu je to roztáhlé do haleluja
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=80 077&page=0
takže je v pořádku, že je chybná implementace pro 83% návštěvníků? Pořád mi přijde, že pevná šírka pre v ie je menší zlo než současný stav. A jestli nejaký css guru bude mít čas a najde způsob, jak to vyřešit bez pevné šířky a brzdícího expression, není přece probém to časem upravit.

Jan Tvrdík
Škoda, že v Opeře to číslování nefunguje :(.
V mé opeře to funguje bez problémů od počátku. Co máš prosím za verzi a problém?
Str4wberry
Profil
Nemůžu si pomoct, ale ty barvy se mi pořád moc nelíbí.

1. Obarvit odlišně značky „<?php“ a „?>“ JUSH neumí? Líbila by se mně pro ně tučná červená.
2. Barvit atributy mně přijde zbytečné. Co je/není atribut lze snadno poznat i bez barev. A barvu hodnoty atributu bych volil ve stejném odstínu.
3. Umí JUSH nějak rozlišovat barvy pro HTML a PHP?

HTML barvy by se mi líbily tyto:
— HTML značka: #000099
— hodnota HTML atributu: #0000FF

Pro PHP:
— klíčové slovo: #006600
— funkce: #0000FF
— řetězec v uvozovkách: #CC0000
— proměnná: černá (výchozí)

Proto se ptám, než bych to sám zkusil. Bylo by možné takto barvit, znalejší kolegové zvýrazňovače JUSH?
Jan Tvrdík
Profil
Bylo by možné takto barvit, znalejší kolegové zvýrazňovače JUSH?
Přibližně snad ano, ale problém je, že JUSH plyve hodně stupidní kód (oproti třeba FSHL), takže se to barví děsně blbě. Příkladem je např. to, že JUSH nijak neobalí klíčová slova v PHP, takže se za klíčové slovo bere to, co je odkaz...
Jan Tvrdík
Profil
Kajman_
V mé opeře to funguje bez problémů od počátku. Co máš prosím za verzi a problém?
Beru zpět. Problém byl způsoben něčím jiným.
Kajman_
Profil *
1. Obarvit odlišně značky „<?php“ a „?>“ JUSH neumí? Líbila by se mně pro ně tučná červená.

Teď ne - snad jen s použitím první a poslední dítě v css selektorech. Jakub to rozlišuje rozdílným pozadím, takže je to vidět hned - ale tu z toho lidi blijí.

A barvu hodnoty atributu bych volil ve stejném odstínu.
Osobně bych to nechal rozdílné. Při chybě v atributu - špatných uvozovkách to takhle hned bouchne do očí. A na diskusi se posílá dost kódů, co mají chybu v takovýchto jednoduchých věcech, ale hůř se bez zvýraznění hledají.

3. Umí JUSH nějak rozlišovat barvy pro HTML a PHP?
Ano.
Dranel
Profil
Kajman_
ale tu z toho lidi blijí.
Z tý růžový či co to bylo jo. Proti odstínům šedé nic nemám ;-)
Str4wberry
Profil
Zkusil jsem se podívat na to <pre>. Tohle mi (snad) fungovalo v obou Explorerech:
table.forums {table-layout: fixed}
div.pre pre {width: 100%; overflow: auto; @overflow-y: hidden;}
« 1 2 3 4 5 6 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0