Autor Zpráva
Ghosting
Profil
Zdravím,
šlo by upravit vlákno "Nejčastější chyby na webu" ?
K bodu
"- prohlížeče - neexistuje pouze Internet Explorer (MSIE). Není špatné projet si stránky rovněž v Mozille, Opeře...Všechny prohlížeče pro Windows jsou ke stažení na www.slunecnice.cz " by bylo dobré přidat odkaz na browsershots/., lze s ním kontrolovat web z růrzných prohlížečů.
Berte to prosím jako návrh, jinak to můžete vymazat.
Joker
Profil
Ghosting
Tohle už není takový problém jako dřív. Minimálně Firefox (poznámka: Proč tolik lidí říká Firefoxu Mozilla?) je obecně známý prohlížeč a dokonce nejpoužívanější prohlížeč, bereme-li IE6 a IE7 zvlášť (brát IE dohromady dává smysl z "ekonomického" pohledu- jeden výrobce, ale z "technického" moc ne... proč pak nebrat dohromady rovnou IE7 a Firefox? Je mezi nimi asi podobný rozdíl, jako mezi IE6 a IE7).

Jinak ale rada je to určiě správná.
Str4wberry
Profil
Reakce na Ghostinga:
Možná si toho někdo všiml — s kolegou Mistrem jsme obě vlákna (Nejčastější chyby na webuNež vložíte své stránky do diskuze) nedávno trochu upravovali. Tebou odkázané vlákno dříve nebylo důležité. O browsershots.org jsem již uvažoval — tak teď je tam o tom zmínka. Ještě tam uvažuji možná přidat zmínku o Multiple IE a IETesteru.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Ghosting:
Napsal ronnie: „prohlížeče - neexistuje pouze Internet Explorer (MSIE)
Mnozí začátečníci v současnosti zapomínají, že vůbec existuje, případně podceňují jeho rozšířenost.
Ta věta by asi měla znít jinak, universálněji. Přesná formulace mě však momentálně nenapadá.


Reaguji na Jokera:
Proč tolik lidí říká Firefoxu Mozilla?
Protože to je Mozilla.

brát IE dohromady dává smysl z "ekonomického" pohledu- jeden výrobce, ale z "technického" moc ne
Jenže z technického pohledu postrádá smysl zkoumat, který prohlížeč je nejrozšířenější.

a dokonce nejpoužívanější prohlížeč, bereme-li IE6 a IE7 zvlášť
Verze jsou irelevantní, šestka a sedmička si nekonkurují, je to pořád Internet Explorer. Ohýbáš si statistiku jen proto, abys získal „bulvárně zajímavý“ objev o nejrozšířenějším prohlížeči. Nic moc technicky zajímavého z toho ale nekouká. Ani v neohnutém stavu.
Joker
Profil
Chamurappi
Dobře, tak jinak: IE už u nás nemá podíl 90+% jako kdysi, ale nějakých 57% a klesá. Dovolím si tvrdit, že dnes už převážná většina lidí ví, že neexistuje jen Internet Explorer.

Možná by kdyžtak tu radu bylo lepší formulovat ve smyslu, že je dobré stránky vyzkoušet i v jiných prohlížečích, než který sám používám.
souki
Profil
Joker
u mě 70% :)
Ghosting
Profil
Reaguji na Ghosting:
„prohlížeče - neexistuje pouze Internet Explorer (MSIE)“

Tohle jsem nidky nenapsal, tohle napsal ronnie.
Str4wberry
Profil
Tak nová verze nejčastějších chyb je tu. Máte nějaké tipy na upravení/rozšíření/zúžení?
J
Profil *
#8 Myslím, že by se hodilo přidat ještě odkazy:
centrování - http://tiso.wz.cz/articles/vycentrovanie-obsahu-stranky.php
float, clear - http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_12_archiv.html#1071056082
bugy - http://ie-brouci.dero.name/
Manq
Profil
souki
Jasně, ale na jiných webech třeba 20%. Podíl IEčka je daný zaměřením webu :-).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Ghosting:
Ano, to je zřejmé. Reagoval jsem na tebe a citoval tvoji citaci.

Reaguji na Str4wberryho:
neexistuje pouze jeden (který používáte) prohlížeč.
Takováto formulace mi připadá poněkud šroubovaná. Což takhle tu objevnou větu zcela vyhodit? Nebo dát místo ní nějakou hezčí vatu, třeba „různí lidé užívají různé prohlížeče“.

Reaguji na J:
To souvisí spíš s často kladenými dotazy v jiných kategoriích. U „názorů na stránku“ se centrování, plavání a chyby prohlížečů neřeší zase tak často.
Ale určitě by se FAQ obsahující tyto odkazy hodilo.
Railbot
Profil
J
Linky na počteníčku jsou sice krásná věc, ale lidé jsou liní něco studovat. Raději se budou ptát znovu a znovu a počkají si na odpověď, i kdyby to bylo 1000x někde napsáno.
Str4wberry
Profil
Rozhodně, Chamurappi. Jak uznáš za vhodné.


Myslím, že by se hodilo přidat ještě odkazy:
To se nehodí do vlákna s chybami na webu, ale do FAQ k CSS.
Ghosting
Profil
Linky na počteníčku jsou sice krásná věc, ale lidé jsou liní něco studovat. Raději se budou ptát znovu a znovu a počkají si na odpověď, i kdyby to bylo 1000x někde napsáno.
Asi tak.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0