Autor Zpráva
Tomasds
Profil
Nestálo by to za úvahu?

U každého příspěvku by se mohlo zobrazit
Tomasds
Člen
Hodnocení +14 [+] [-]


Hodnotit by mohl každý registrovaný každého registrovaného. Případným zneužitím by mohlo zabránit to, že každé kliknutí by přičetlo/odečetlo bod hodnocenému, ale zároveň by to odečetlo třeba část bodu hodnotícímu.

Napadá mě rozsah -100 .. 100, odečet při hodnocení 0.3bodu. Kdo bude mít nad 50 bodů, dostane zelený čtyřlístek, pod -50 bodů dostane třeba žlutý vykřičník. Čísla by byla věcí dohody. Co říkáte na hodnocení jako takové?

Nároky na databázi mi připadají rozumné a přínos vidím v tom, že náhodní kolemjdoucí vědí, co si mají myslet o tom, kdo jim radí.
vydrus
Profil
Tomasds
A co když někdo nebude mít někoho rád a založí si víc nicků, aby ho mohl poškodit?

Podle mě, kdyby to tu už bylo, tak bych to dal bez toho odečítání hodnotícímu. Hodnotit by se mohlo pouze jednou.

Ale jinak to je jen nepodstatná zbytečnost.
Bubák
Profil
Případným zneužitím by mohlo zabránit to, že každé kliknutí by přičetlo/odečetlo bod hodnocenému, ale zároveň by to odečetlo třeba část bodu hodnotícímu.
Dva se domluví a budou si přiklikávat body.

náhodní kolemjdoucí vědí, co si mají myslet o tom, kdo jim radí
Občas i špatný rádce dá dobrou radu.
Tomasds
Profil
A co když někdo nebude mít někoho rád a založí si víc nicků, aby ho mohl poškodit?
Stálo by to za tu práci, kdybych měl zakládat 5 nicků, abych zaútočil na někoho s hodnocením třeba 80?

Podle mě, kdyby to tu už bylo, tak bych to dal bez toho odečítání hodnotícímu. Hodnotit by se mohlo pouze jednou.
To by asi nešlo, byla by to relace m:n :)
Tomasds
Profil
Bubák
Dva se domluví a budou si přiklikávat body.

chmpf, pravda.
Lexter
Profil
Úplná blbost. Tazatel snad sám pozná, která rada mu pomohla. A proč tedy hodnocení? K navyšování respektu? Hlouposti.
blackjoker
Profil
Nejlepší hodnocení je když tazatel pak poděkuje, když to pomohlo.
krtimír
Profil *
Tak dejte pod nick odkaz PODĚKOVAT, pod příspěvkem každého zaregistrovaného by se objevovala hláška např. TOMUTO UŽIVATELI JIŽ BYLO 12x PODĚKOVÁNO. JEHO EGO CHROCHTÁ BLAHEM :-)
blackjoker
Profil
to by nebylo špatný xD
suky
Profil
Tomasds
I kdyby se to ujalo, kdo by to udelal? :D
Bubák
Profil
I kdyby se to ujalo, kdo by to udelal?
A taky, vyplatí dělat hodnocení kvůli jednomu členovi diskuse? Stejně nechápe a má hroší kůži.
Timy
Profil
…a taky by to asi byla docela slušná zátěž na server.
Gekon
Profil
... která je již tak vysoká...
Mistr
Profil
Tomasds
Nesouhlasím. Proč? Třeba:
(1) Budu-li řešit nějaký problém, nebude mne vůbec trápit, že mi poradil kolega, který má zelený čtyřlístek nebo žlutý vykřičník. I kdyby měl třeba černý puntík nebo jiné znamení největšího loosera, pokud poradí správně, vůbec mi to nevadí.
(2) I ten nejlepší člen a největší borec může poradit špatně.
(3) Drtivá většina zdejších přispěvovatelů se snaží poradit v dobrém úmyslu. Tedy neposílají sem záměrně příspěvky naprosto zcestné.
(4) Bude se někdo ještě vracet, aby klikal na jednotlivá tlačítka podle kvality rad? Vždyť málo kdo se sem vrátí, aby poděkoval, co zde navrhoval kolega blackjoker.
(5) Protože by směli hodnotit jen registrovaní, pak to velmi zavání, jak již kolegové výše zmínili, jakýmsi "já na bráchismem".
(6) Navíc registrovaných je zde možná hodně; ve chvíli psaní tohoto příspěvku 14 177. A kolik je těch opravdu přispívajících? Takových dvacet? Třicet? Každopádně je to mizivý počet; asi 0,2 %. Pravda, řada z těch čtrnácti tisíc jsou pouze mrtvé duše spamovacích robotů.
(7) Jaké by bylo hodnocení v případě Názorů na stránku? Ten, kdo Ti poplácá po ramenou, je borec. Ten, co činí opak, je ten největší prevít?
Ghosting
Profil
Někoho zneklidňuje i nevinné slovíčko "Moderátor" pod nickem, co teprv hodnocení samotných uživatelů.
Tomasds
Profil
Díky za odemknutí. Zamkl jsem to omylem já. Napsal jsem, že se tady sešlo dost rozumných argumentů proti a ty mě přesvědčily, že to nemá smysl. Chtěl jsem to odeslat, ale pak jsem vlivem zkratu v mozku zaváhal, jestli "Zamknout téma" je jen zamknutí nebo i odeslání formuláře.

Takže pro mě už je to vyřešeno, nechávám odemčeno.
Yuhů
Profil
Krom již zaznělých argumentů kvůli takovéhle věci fakt nechci patchovat miniBB. Je to už tak dost šílenej software a každej patch (včetně mazání evidentně zbytečných bloků kódu) přináší riziko, že se někde něco zblázní.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0