Autor Zpráva
Bubák
Profil
"www.volny.cz/peter.mlich/jpw/" (do uvozovek, ať to není klikatelné ;-)
Pochybuji, že autor originálu dal k prznění stránek souhlas, takže jde o jasné porušení AZ. Proto si myslím, že není vhodné, aby ta této diskusi byly na takové stránky odkazy.
Chamurappi
Profil
Seznam výskytů:
Prístup k označenému textu v TEXTAREA vo Firefoxe
Zobrazeni napovedi po najeti mysi
vyskakovaci okno formulare
událost OnClick u divu
openWindows(obrazky)
Rozbalovací menu
Jak otevřít cizí stránku odrolovanou o 500px?
Zobrazení obrázku při najetí na odkaz
Theme Viewer


Reaguji na Bubáka:
Souhlasím. Tyto příklady tvořil/upravoval peta pro Yuhůa, ale ten je zřejmě na ostrou verzi JPW nenasadí (naštěstí).

Řekl bych, že slovo „volny.cz/peter.mlich“ už je skoro sprosté…
(Ale říkám to ve vší opatrnosti a žádám o vyjádření i ostatní, aby to zase nevypadalo, že to je nějaká osobní averze jediného moderátora.)
Gekon
Profil
Pryč s ním/tím.
Dero
Profil
Chamurappi: Souhlasím.

Ostatním - odpusťte mi ten výraz, ale místní připosranost už mě unavuje. Angažovaní lidé vědí, že by bylo pro diskusi přínosné peta prostě zabanovat. Existují jen dva důvody, proč se to nestalo už někdy před rokem:

1/ Ony angažované osoby prostě baví se po petovi vozit.
2/ Po takovém zabanování by se ozvali až dosud neteční pseudohumanisté, že každý má právo na svobodu slova.

Osobně bych nebyl proti, aby na diskusi v roli pravidelných přispěvatelů nevystupovali žádní lidé, kteří nejsou schopni sebereflexe. Takoví lidé totiž odbornou diskusi strhávají do osobní roviny.

Takže ano, pokud ne přímo ban, tak jsem pro badword, jak navrhuje Chamurappi. Ale hlavně něco dělejte, klidně i špatně, nediskutujme o všem ad absurdum.
Bubák
Profil
Podle mého názoru bude nejdůležitější vyjádření Yuhůa, coby autora ukradených textů a vlastníka domény jakpsatweb.cz. Jestli se k tomu Yuhů vyjádří veřejně, nebo neveřejně, je mi jedno.

Dodatek:
Pokud peta nemá ke zveřejnění kopie souhlas, vzhledem ke vzniklé hmotné škodě (asi nulová, nebo zanedbatelná) a rozsahu to na trestný čin nebude stačit, půjde o přestupek.
Proti zabanování přestupce nic nemám. Ze známých důvodů to pozvede úroveň Diskuse.
Morasino
Profil
Zabanován měl být dávno...
Chamurappi
Profil
Zákaz slova zatím považuji za dostatečný, jsem proti trvalému banu.

Od okamžiku sepsání speciálních pravidel se peta trochu polepšil, část z nich dodržuje. Pomalu — ale jistě — mu dochází, že nemá smysl psát něco, co stejně bude smazáno. Dává si větší pozor. Oč méně ho mažeme, o to víc si na stěžuje (buď o tom vypráví tazatelům, nebo Yuhůovi), což je podivné, ale z mého pohledu celkem snesitelné.

Proti trvalému zabanování peta jsem také proto, že občas někomu doopravdy pomůže. Když sem zavítá nějaké začátečnické prasátko a napere sem svůj nesrozumitelný problém i s kusem ošklivého kódu, nikdo nemá moc chuť si i s ním povídat, kromě peta. Společnými silami udělají z ošklivého nefunkčního kódu ošklivý polofunkční kód, tazatel petovi hezky poděkuje a je hotovo.


Reaguji na Dera:
Ostatním - odpusťte mi ten výraz, ale místní připosranost už mě unavuje. Angažovaní lidé vědí, že by bylo pro diskusi přínosné peta prostě zabanovat.
Ale hlavně něco dělejte, klidně i špatně
Mohl jsi sankce sám navrhnout a prosazovat, na zdejším moderátorském křesle sedíš už minimálně dva roky.
Str4wberry
Profil
Proto si myslím, že není vhodné, aby ta této diskusi byly na takové stránky odkazy.

Tak s tím já (alespoň zatím) nesouhlasím. Předpokládám, že ty příklady pet nějakým způsobem vylepšil, nebo je jen a pouze zkopíroval?

Nějaké příklady z JPW přece upravovali i jiní — vlastně i Ty, Bubáku, a i krteczek.
Yuhů
Profil
Dovolil jsem Petovi publikování oněch příkladů. Přesné podmínky licence nemám v hlavě, ale napsal jsem mu je mailem.
Bubák
Profil
Yuhů
Pokud peta publikuje příklady s tvým souhlasem, tak to poněkud mění situaci.
habendorf
Profil
Už jednou tu návrh na ban pro peta byl. Byl jsem tenkrát rozhodně proti banu a jsem proti němu i teď.

Bubák
Pokud peta publikuje příklady s tvým souhlasem, tak to poněkud mění situaci.
To jsem ti říkal přece už 7.11. v poledne někde jinde (ty víš), dříve než jsi založil toto vlákno.
Chamurappi
Profil
Reaguji na habendorfa:
O tom, že peta upravoval příklady pro JPW, se ví. (Co je mi známo, tak ale jen v tunelu soukromé komunikace peta —> Yuhů —> já —> ty —> atd.)
O tom, že Yuhů dovolil zveřejnění upravených skriptů, se nevědělo.


Reaguji na Str4wberryho:
Předpokládám, že ty příklady pet nějakým způsobem vylepšil
Některé vylepšil, některé „vylepšil“. Není to zase tak strašné, jak by se dalo s ohledem na zdejší petovy příspěvky očekávat. Při vylepšování nevycházel jen ze současných příkladů na JPW, ale i ze skriptů dalších autorů, které posbíral na diskusi.

Na stávající podobě jeho výtvoru mi vadí, že zkopíroval i patičku JPW a ostatní ryze yuhůovské pasáže. Kdyby upravené příklady neprezentoval jako jakýsi „upgrade“ JPW, ale jako své vlastní FAQ s drobnou inspirací v JPW, myslím, že by nikdo ani nepípnul. Takto zbytečně probudil inkviziční nálady.
Yuhů
Profil
On to původně dělal pro mě tak, aby se to dalo rovnou nasadit do statické html verze webu, proto jsou tam ty patičky. Jenomže já jsem se ještě nedostal ani k tomu, abych to zkontroloval a vyzkoušel, proto je lepší, když úprava aspoň někde visí, než mařit čas a čekat, kdy si na to udělám volný víkend.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0