Autor Zpráva
Holyday
Profil
Může mi prosím někdo rozumně vysvětlit, jak se na tomto diskuzním fóru úspěšně přihlásit/odhlásit? Z mého pohledu tyto dvě funkce fungují cca v 10% případů.

Příklad: vyplním jméno a heslo a dám přihlásit. Vše se zdá OK. Pak kliknu třeba na logo nebo na nějaké téma z výpisu nových témat/odpovědí a systém najednou tvrdí, že přihlášený nejsem. Postup opakuji několikrát, než se systém umoudří a konečně mě přihlásí.

Pro jistotu jsem po odhlášení zkusil ještě kliknou na nějaký interní odkaz fóra a najednou mi systím hlásí, že jsem stále přihlášen (ačkoliv předtím se tvářil, že odhlášení bylo úspěšné...).
Nox
Profil
Holyday
Oboje funkce fungují správně, jenže je tu cache, prohlížeč si ukládá stránky, aby je mohl lépe zobrazit,
vada je, že pak nemusí být vždy aktuální ... (ctrl+) F5 je tvůj kamarád ;)
Holyday
Profil
Nox
Mno já bych tak nějak pochopil kdybych kvůli cache při přihlašování nejdříve přihlášený nebyl a po kliknutí na další stránku už ano. Ale naopak?!
Holyday
Profil
Teď jsem si všiml další maličkosti: při odhlašování v tom dělá bordel logo. Když kliknu na logo, tak ystém hlásí, že jsem přihlášen, ačkoliv jsem se předtím úspěšně odhlásil. Ovšem když kliknu na odkaz "Hlavní strana", tak jsem nic takového zatím neregistroval.

Jen tak mimochodem opět jsem se snažil přihlásit, a systém mě pro jistotu nepřihlásil vůbec, a to několikrát za sebou, různých refreshích, apod. Heslem a jménem jsem si jistý...

edit: tak nic, máš pravdu, nicméněm faktem zůstává, že se s podobnou věcí setkávám poprvé...S jakou? Že během pohybu po fóru musím dávat na různých místech neustále refresh. Dohromady dejme tomu 5x. Při další přihlášení to samé. Pak už problémy nejsou. Systém má opravdu "dlouhé vedení", protože třeba u PHPBB se mi něco podobného nikdy nestávalo. Na vlastním webu také ne...
jansfabik
Profil
Holyday
to by museli tady na fóru nastavit Cache-Control na no-cache
DoubleThink
Profil *
Nicméněm faktem zůstává, že se s podobnou věcí setkávám poprvé...S jakou? Že během pohybu po fóru musím dávat na různých místech neustále refresh.

Výstup z PHP se běžně nekešuje vůbec (server připojuje do odchozích hlaviček Cache-Control: no-cache).
Tady je kešování nastaveno schválně - na 3 minuty. Kvůli úspoře výkonu. Osobně s tím nemám problém, jsem přihlášený trvale.
Leo
Profil
"Výstup z PHP se běžně nekešuje vůbec (server připojuje do odchozích hlaviček Cache-Control: no-cache)."

To by me osobne velice prekvapilo, asi jako britska letadlova lod ve Stredoafricke republice :-) Leo
DoubleThink
Profil *
To by me osobne velice prekvapilo, asi jako britska letadlova lod ve Stredoafricke republice :-) Leo
Hmm... už se můžem smát, nebo k tomu teprv dáš pokyn?

Pokud je výstup ke vstupním parametrům v čase konstantní, je velmi rozumné v php kešování povolit. Tohle pochopitelně interpret sám nepozná, takže se to musí nastavit ručně.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0